احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار

احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار

زمان مطالعه 2 دقیقه

شاخص‌های اصلی بازار سهام ایالات متحده اخیراً به بالاترین سطح خود در ۵۲ هفته گذشته رسیده‌اند و در این میان، شاخص نزدک (Nasdaq) به بالاترین رکورد قبلی خود نزدیک می‌شود. چندین جزء کلیدی این شاخص مانند Nvidia هم رکوردهای قیمتی جدیدی را به ثبت رسانده‌اند. اما بیت کوین و بقیه ارزهای دیجیتال؟ این دارایی‌های پرریسک همچنان در یک وضعیت رکود به سر می‌برند. در این پست به بررسی احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار می پردازیم.

احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار

در زمان‌های مختلف، سرمایه به بازارهای مالی مختلف وارد و خارج می‌شود. مفهوم چرخش اقتصادی در بازار سهام نشان می‌دهد که سود بخش فناوری شروع به چرخش در صنایع کرده و این تغییر در حال حاضر، شروع به آشکار شدن کرده است.
ازآنجایی‌که صنعت کریپتو بخشی از بازار سهام نیست، در نمودار چرخش اقتصادی نشان داده نمی‌شود و اگرچه شواهد تاریخی کمی وجود دارد، اما رابطه اخیر بین شاخص نزدک و بیت‌کوین نشان می‌دهد که سرمایه‌های مرتبط با بخش فناوری مطمئناً به بازار ارزهای دیجیتال جریان دارد.

احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار

احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار

نمودار بالا نشان می‌دهد که بیت کوین اغلب هفته‌ها پشت سر نزدک قرار دارد و از آن کندتر عمل می‌کند. اما زمانی که این واگرایی به پایان می‌رسد، جفت BTCUSD دقیقاً به NDX می‌رسد، سپس از آن پیشی می‌گیرد و به اوج جدیدی دست پیدا می‌کند. اگر این رفتار دوباره تکرار شود، ممکن است تنها چند هفته دیگر با این لحظه فاصله داشته باشیم.

به گفته تحلیلگران، اگر این رفتار یک بار دیگر ظاهر شود، بیت کوین ممکن است یک روند صعودی را آغاز کند که می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به ۴۷ هزار دلار برساند.

احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار

احتمال رسیدن بیت کوین تا ۴۷ هزار دلار

شاخص نزدک در حال حاضر در سطح ۱۵ هزار معامله می‌شود – همان سطحی که در اواخر مارس ۲۰۲۲ معامله می‌شد و اولین سقف پایین‌تر (lower high) اصلی قبل از شروع بازار نزولی بود.

اگر بیت کوین بتواند به سطح و زمان مشابهی بازگردد، جفت BTCUSD به زودی در محدوده ۴۷ هزار دلار معامله خواهد شد. اگرچه هیچ تضمینی وجود ندارد که این رابطه همان مسیر نمونه‌های قبلی را دنبال کند، اما تا زمانی که قیمت بیت کوین بیشتر از این سقوط نکند، این ارز دیجیتال به زودی می‌تواند با اختلاف زیادی از بازار سهام فناوری پیشی بگیرد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت