طبق گزارش‌ها، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) در حال تسریع راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) آتی اتریوم، همزمان با پیش‌بینی تعطیلی احتمالی دولت است. در این پست به بررسی احتمال رونمایی از ETF آتی اتریوم می پردازیم.

احتمال رونمایی از ETF آتی اتریوم

به گفته تحلیلگران بلومبرگ، ETFهای بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH) والکری (Valkyrie) ممکن است در اوایل هفته آینده رونمایی شوند.

پیش از این، اریک بالچوناس و جیمز سیفارت، تحلیلگران بلومبرگ، تایید ETFهای آتی اتریوم در اکتبر ۲۰۲۳ را با احتمال ۹۰ درصد پیش‌بینی کرده بودند.

علاوه بر این، آن‌ها پیش‌بینی کردند که ETF آتی بیت کوین والکری (BTF) می‌تواند اولین صندوق‌ قابل معامله در بورسی باشد که محصول سرمایه‌گذاری مرتبط با اتریوم را در ۳ اکتبر ۲۰۲۳ ارائه می‌دهد.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

این توسعه پس از ارائه فرم ۴۹۷ توسط والکری انجام می‌شود که در آن، درخواست‌هایی برای تبدیل BTF به یک صندوق دوگانه قابل معامله در بورس بیت کوین و اتریوم مطرح شده است.

با توجه به تعطیلی احتمالی دولت، اریک بالچوناس اظهار داشت که SEC مشتاق است راه‌اندازی ETFهای آتی اتریوم را تسریع بخشد. به نظر می‌رسد این حرکت با هدف اطمینان از تایید و عملیاتی شدن این ETFها قبل از اینکه بخش قابل توجهی از کارکنان SEC در طول تعطیلی دولت از دسترس خارج شوند، باشد.

در جریان جلسه استماع اخیر کمیته خدمات مالی مجلس نمایندگان ایالات متحده که بر نظارت SEC متمرکز بود، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گری گنسلر هشدار داد که در صورت تعطیلی دولت، این نهاد تنظیم‌کننده ممکن است با کارکنان کمتری فعالیت کند.

در این میان، در ۲۰ سپتامبر ۲۰۲۳، شرکتی مدیریت دارایی گری‌اسکیل درخواست دیگری برای ایجاد ETF آتی اتریوم ارائه کرد. این پیشرفت‌ها بر چشم‌انداز سریع و در حال تحول گزینه‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال و تلاش‌های SEC برای مدیریت اختلالات احتمالی در عملیات دولت تأکید می‌کند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید