بر اساس گزارشی که اخیرا توسط شرکت Elliptic، ارائه دهنده داده های تجزیه و تحلیل بلاکچین مستقر در لندن منتشر شده است، Dogecoin، بزرگترین میم کوین، در دارک وب مورد توجه قرار گرفته است. در این پست به استفاده غیر قانونی دوج کوین در دارک نت می پردازیم.

استفاده غیر قانونی دوج کوین

این شرکت مستقر در لندن تراکنش‌های دوج کوین به ارزش «میلیون ها دلار» را شناسایی کرده است که با فعالیت‌ های غیرقانونی مرتبط است.

پست های مرتبط
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی

سقوط فعلی بازار رمزارزها، انواع شرکت های فعال در این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد. صرافی رمزارزها نیز بیشتر بخوانید

مرحله دوم خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر
خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر

افرادی که قصد پرداخت برای بلیط بازی های FIFA را دارند بایستی در نظر داشته باشند که پرداخت بلیط‌ های بیشتر بخوانید

الیپتیک دریافته است که این رمزارز در برخی از بازارهای دارک وب محبوب که داروها و داده های دزدیده شده را ارائه می دهند به طور گسترده پذیرفته شده است.

مجرمان مدت کوتاهی پس از ایجاد آن در سال 2013 (1392)، استفاده از دوج کوین را شروع کردند. در سال 2014، یک جاده ابریشم به نام “جاده دوج” وجود داشت. صاحب بازار آن که اکنون از بین رفته، مدت کوتاهی پس از ایجاد آن با پول دیگران فرار کرده بود. دوج در سال 2021 به دلیل محبوبیت رو به رشدش بین خلافکاران محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

این روند صعودی اخیر زمینه مناسبی را برای کلاهبرداری های بی شمار و سیستم های پانزی ایجاد کرد که حول محور میم کوین می چرخند. در آگوست گذشته (مرداد 1400)، ناظران مالی ترکیه تحقیق درباره یک طرح استخراج دوج کوین را آغاز کردند که گفته می شد از سرمایه گذاران به مبلغ 119 میلیون دلار کلاهبرداری کرده است.

همچنین این گزارش نشان می دهد که دوج کوین در چند سال گذشته در کمپین های مختلف بدافزار استفاده شده است.

قیمت دوج کوین نسبت به بالاترین قیمت خود 91.39 درصد کاهش یافته است، اما همچنان در بین 10 ارز دیجیتال بزرگ جهان باقی مانده است. همانطور که توسط U.Today گزارش شده است، ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا، برجسته ترین حامی دوج کوین، گفت که به حمایت از این میم کوین ادامه خواهد داد.

منبع: u.today

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید