در میان روش های مختلفی که برای انتقال ارز و حواله ارزی وجود دارد، وب مانی یکی از روش هایی است که استفاده می شود. شبکه پرداخت وب مانی به دلیل اینکه برای کاربرانی که در ایران زندگی می کنند تحریم نشده است، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. چرا که در مقایسه با سایر کیف پول های الکترونیکی مانند پی پال ، استفاده از آن خطری به همراه ندارد. در این مقاله همراه ما باشید تا روش انتقال پول با وب مانی را به شما آموزش دهیم.

 انتقال پول با وب مانی چگونه انجام می شود؟

برای انتقال ارز از طریق این شبکه پرداخت قبل از هر چیز شما نیاز به یک حساب وبمانی دارید. همانطور که گفته شد شما می توانید به راحتی خودتان افتتاح حساب وبمانی را انجام داده و از طریق خدمات ارزی اول پرداخت، آن را با یکی از ارزهای دلار یا یورو شارژ نمایید. بعد از اینکه حسابتان به اندازه مورد نیازتان جهت انتقال پول با وب مانی شارژ شد، شما می توانید برای انتقال ارز در WM Keeper Standard اقدام کنید.

توجه: به خاطر داشته باشید که در این شبکه پرداخت می توانید چند نوع کیف پول داشته باشید. به عنوان مثال کیف پول دلاری و کیف پول بیت کوین  و … .

  • در مرحله اول باید از طریق WM Keeper Standard وارد کیف پول مورد نظرتان شوید.
  • سپس از طریق منوی بالای صفحه، سمت چپ گزینه Home  و سپس To a Wallet را انتخاب کنید. در همین صفحه، سمت راست، تراکنش هایی که اخیرا انجام داده اید برای شما نمایش داده می شود.
آموزش انتقال پول با وب مانی
انتقال پول در وب مانی
  • در صفحه ای که برایتان نمایش داده می شود، باید ایمیل شخص گیرنده را وارد نمایید. البته در صورتی که اطمینان دارید فرد مورد نظر شما از WM Keeper Standard در حالت Mini استفاده می کند. اگر اطمینان ندارید که فرد گیرنده از چه نوع WM Keeper Standard استفاده می کند، می توانید شماره کیف پول وی را وارد کرده و انتقال پول با وب مانی را انجام دهید. سپس مقدار مورد نیاز از کیف پول مد نظرتان را وارد نمایید. در نهایت باید روش انتقال وجه را انتخاب کرده و گزینه Continue را انتخاب نمایید.
آموزش انتقال پول با وب مانی
انتقال پول در وب مانی

نکات مهم در زمینه انتقال پول با وب مانی

نکته اول: برای انتقال پول با وب مانی می توانید از یک حالت استاندارد و یک حالت محافظت شده. در حالت محافظت شده، فرد گیرنده تنها در صورتی می تواند وجه انتقال داده شده را دریافت نماید، که رمزی که توسط شما در اختیارش قرار گرفته است را به درستی وارد کند. مسلما در صورتی که در یک مدت زمان معین این کار انجام نشود، پول به حساب فرد گیرنده انتقال داده نشده و به حساب شما باز میگردد.

نکته دوم: به خاطر داشته باشید که انتقال ارز در کیف پول های یکسان قابل انجام است. یعنی شما نمی توانید از یک کیف پول دلاری به کیف پول یورویی ارز انتقال دهید.

نکته سوم: در صورتی که آدرس فرد گیرنده را اشتباه وارد کنید، در صورتی که آدرس وارد شده مشابه با آدرس فرد دیگری نباشد، تراکنش با خطا رو به رو می شود. در غیر این صورت تراکنش با موفقیت انجام می شود.

  • در مرحله بعد، نوبت به احراز هویت توسط صاحب حساب، یعنی شما می رسد. در این بخش می توانید برای تایید هویت خود از دو روش ارسال پیام کوتاه و یا اپلیکیشن E-Num استفاده کنید. (در مقاله های قبلی در مورد این نرم افزار اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار داده ایم. شما می توانید با استفاده از این اپلیکیشن تمامی تراکنش های خود را رمزنگاری کرده تا امنیت اکانت خود را افزایش دهید.)
آموزش انتقال پول با وب مانی
انتقال پول با وب مانی
  • بعد از انجام این مرحله، در صورتی که تمام اطلاعات وارد شده درست بوده باشند، پیام موفقیت آمیز بودن تراکنش برای شما نمایش داده می شود.
آموزش انتقال پول با وب مانی
انتقال پول در وب مانی

کارمزد انتقال پول با وب مانی

برای استفاده از این خدمت وب مانی، ۰٫۸ درصد از مبلغ کل به عنوان کارمزد برداشته می شود که پرداخت آن به عهده فرد فرستنده است. بنابراین در صورتی که قصد انتقال ۱۰۰۰ دلار دارید، باید ۱۰۰۸ دلار موجودی در حسابتان داشته باشید تا ۱۰۰۰ دلار به دست فرد گیرنده برسد.

خدمات اول پرداخت

خرید از فروشگاه های خارجی ، افتتاح حساب های بین المللی ، ارائه درگاه های خارجی ، صدور و شارژ کارت های اعتباری ویزا و مستر ، تعیین وقت سفارت ، ثبت نام آزمون های دانشجویی ، پرداخت هزینه هاست، شارژ حساب وب مانی،فعالسازی حساب های کاربری ویژه برنامه نویسان و نقد کردن درآمد های ارزی آنها می شود.


پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید