امشب بسته شدن کندل هفتگی قیمت بیت کوین با کلوز کندل ماه آپریل BTC همزمان شده است. نکته جالب این کندل‌ها نوسان محدود قیمت بین محدوده ۲۷,۰۰۰ تا ۳۱,۰۰۰ دلار بوده است که امکان دارد چیزی شبیه به آرامش قبل از طوفان باشد. در این پست به بررسی بررسی کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت می پردازیم.

کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت

امشب ساعت ۳:۳۰ بامداد به وقت تهران کندل هفتگی و ماهانه بیت کوین با هم بسته می‌شود. یکی از تریدرهای موفق حوزه کریپتو فردی به نام بلونتز (Bluntz) است که در توییتی شرایط قیمتی بیت کوین در انتهای ماه آپریل را سنجیده است. او در این تحلیل ۲ اصلاح قیمتی مربوط به روند صعودی سال ۲۰۲۳ را بررسی کرده است.

بلونتز: تا اواخر ماه می اصلاح خواهیم داشت

از دیدگاه بلونتز اصلاح ماه مارس قیمت بیت کوین طی ۳ ریزموج ساختار ABC امواج الیوت اتفاق افتاده است که مجموعا ۴۱ روز به طول انجامیده است (خط‌های سفید سمت چپ نمودار). این ۳ ریز موج مجموعه موج ۲ اصلاحی ساختار ۵ موجی صعودی BTC به حساب آمده است. حال به نظر می‌رسد موج ۵ صعودی نیز به انتها رسیده است و باید منتظر یک ساختار ABC اصلاحی دیگر باشیم.

از دیدگاه بلونتز قیمت بیت کوین احتمالا در ادامه در محدوده حتی کوچکتری نوسان خواهد کرد تا یک ساختار مثلث متقارن بسازد و در نهایت موج C اصلاحی ضلع پایین مثلث را خواهد شکست و قیمت تا حمایت حدود ۲۵,۰۰۰ دلاری کاهش خواهد یافت. از آنجایی که تنها ۱۴ روز از این ساختار اصلاحی گذشته است، باید انتظار داشته باشیم که حدود ۲۷ روز دیگر بازار در حال اصلاح باشد.

بررسی کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت
بررسی کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت

جی تریدر: با رالی به سمت هاوینگ بیت کوین می‌رویم

تحلیلگر دیگری به نام J Trader نمودار تایم فریم ۱ ماهه بیت کوین را به اشتراک گذاشته است. او در تحلیل خود به اهمیت ۲ سطح ۳۰,۰۰۰ دلار و ۲۴,۰۰۰ دلار اشاره کرده است که به ترتیب حمایت و مقاومت بیت کوین در سال ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بوده‌اند. از دیدگاه این تحلیلگر بازار برای آماده شدن برای صعود بزرگ نیاز به اصلاح قیمتی تا ۲۴,۰۰۰ دلار خواهد داشت و پس از آن سطح ۳۰,۰۰۰ دلار شکسته خواهد شد و با پولبک زدن به آن به سمت ۴۸,۰۰۰ دلار حرکت خواهیم کرد.

کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت
کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت

از دیدگاه جی تریدر تا رسیدن به هاوینگ بیت کوین در آپریل ۲۰۲۴ این حرکت صعودی انجام خواهد شد.

باب لوکاس: ساختار کاملا صعودی است

باب لوکاس (‌Bob Loukas) نام تحلیلگر سرشناسی است که نمودار ماهانه قیمت بیت کوین را از سال ۲۰۱۷ بررسی کرده است. از دیدگاه او هر چرخه بازار از حدود ۴۹ ماه (تقریبا ۴ سال) تشکیل شده است که حدود ۳۵ ماه آن به صعود بازار اختصاص دارد و حدود ۱۴ ماه آن مربوط به بازار خرسی است.

کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت
کندل هفتگی بیت کوین 10 اردیبهشت

باب لوکاس در این تحلیل حمایت اصلی جدید برای قیمت بیت کوین را ۲۷,۰۰۰ دلار در نظر گرفته است (خط نارنجی). بنابراین مطابق این تحلیل اکنون وارد چرخه صعودی بازار شده‌ایم که از شروع آن ۴ ماه می‌گذرد و باید منتظر ۳۱ ماه دیگر برای ادامه بازار گاوی باشیم.

dailyhodl

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید