بهترین ارائه دهندگان دوره های آنلاین

بهترین ارائه دهندگان دوره های آنلاین در سال 2024

زمان مطالعه 22 دقیقه

آموزش عالی در حال تغییر است و دانشجویان ارزش مدرک لیسانس یا فوق لیسانس سنتی را زیر سوال می برند یا متوجه می شوند که برای همگام شدن با فناوری های در حال تغییر نیاز به یادگیری مهارت های جدید دارند.

بسیاری از دانش‌آموزان به دوره‌های آنلاین (همچنین به عنوان دوره‌های آنلاین باز گسترده یا MOOC شناخته می‌شوند) به عنوان راهی مقرون‌به‌صرفه و انعطاف‌پذیر برای به دست آوردن دانش جدید، شروع یک مسیر شغلی متفاوت یا کاوش در یک حوزه مورد علاقه هستند.

با وجود پلتفرم‌های بسیار زیادی که دوره‌های آنلاین ارائه می‌دهند، می‌توان کار زیادی را صرف دانست که کدام یک واقعاً ارزش زمان و هزینه شما را دارند.

10 ارائه دهنده دوره آنلاین برتر

  • EdX – بهترین تنوع دوره
  • FutureLearn – بهترین برای دوره های تسریع شده
  • Coursera – بهترین برای اعتبارنامه
  • Udacity – بهترین برای دوره های IT
  • Codecademy – بهترین برای دوره های کدنویسی
  • HubSpot Academy – بهترین برای دوره های بازاریابی
  • Udemy – بهترین دوره برای کسب و کار
  • LinkedIn Learning – بهترین برای دوره های خلاقانه
  • The Great Courses – بهترین برای یادگیرندگان مادام العمر
  • Domestika – بهترین برای دوره های هنرهای تجسمی

چگونه بهترین ارائه دهندگان دوره های آنلاین را انتخاب کردیم

ما بیش از دوازده ارائه دهنده دوره های آنلاین محبوب را ارزیابی کردیم تا بهترین آنها را بیابیم، و فهرستی از پلتفرم های آموزشی با کیفیت بالا را ایجاد کردیم که می تواند به دانش آموزان در دستیابی به اهداف حرفه ای و شخصی خود کمک کند.

ما عمیقاً در ارائه دهندگان دوره های آنلاین جستجو کردیم، وب سایت ها، کاتالوگ های دوره ها، نمونه درس ها و مطالب مطالعه، و بررسی های سایت های شخص ثالث مانند Trustpilot، G2، و Facebook Reviews را بررسی کردیم. ارائه دهندگان دوره های آنلاین بر اساس چهار معیار کلیدی ارزیابی شدند:

پیشنهادات دوره

دوره‌های آنلاین، جمعیت دانشجویی متنوعی را جذب می‌کنند، و ما می‌خواستیم اطمینان حاصل کنیم که ارائه‌دهندگان لیست ما طیف گسترده‌ای از نیازها را برآورده می‌کنند. ما در نظر گرفتیم که ارائه دهندگان از نظر زمینه های تحصیلی، سطوح دوره (مبتدی، متوسط، پیشرفته) و چه برنامه هایی در دسترس هستند (دوره های انفرادی، مدارک تحصیلی، گواهینامه ها). حتی ارائه‌دهندگانی که بر روی حوزه‌های تخصصی‌تر تمرکز می‌کنند، مانند Codecademy یا Domestika، فرصت‌های زیادی را برای دانش‌آموزان برای مهارت‌های مختلف در زمینه‌های مربوطه خود فراهم می‌کنند. هدف ما این بود که ارائه دهندگانی را توصیه کنیم که بتوانند گزینه‌های کافی برای انتخاب را به دانش‌آموزان بدهند، بدون اینکه طاقت‌ فرسا شوند.

هزینه

یکی دیگر از جنبه های جذاب این ارائه دهندگان دوره های آنلاین این است که آنها معمولاً گزینه های رایگان و پولی دارند که هزینه بسیار کمتری نسبت به برنامه های درجه دو یا چهار ساله سنتی دارند. بسته به ارائه‌دهنده، دانش‌آموزان می‌توانند برای هر دوره هزینه پرداخت کنند یا برای یک طرح اشتراک ثبت نام کنند که به آنها امکان دسترسی به دوره‌های نامحدود را می‌دهد. برای اطمینان از اینکه دانش‌آموزان همچنان ارزش پول خود را دریافت می‌کنند، آنچه ارائه‌دهندگان از نظر مواد درسی، طول دسترسی، اسناد تکمیل دوره و موارد دیگر ارائه می‌دهند مقایسه کردیم تا تضمین کنیم که دانش‌آموزان مهارت‌ها، دانش و حمایتی را که شایسته آن هستند دریافت می‌کنند.

رضایت دانش آموزان

با تعداد زیادی دوره آنلاین موجود، یک سازمان نمی تواند همه آنها را آزمایش کند. به همین دلیل است که ما به دانش‌آموزانی که دوره‌های آموزشی را با این شرکت‌ها گذرانده‌اند مراجعه کردیم تا آنچه را که آنها در مورد تجربیاتشان می‌گویند بشنویم. ما پلتفرم‌هایی مانند Reddit، Trustpilot، G2 و سایرین را بررسی کردیم تا کاربران درباره تجربیاتشان با این ارائه‌دهندگان، از جمله کیفیت آموزشی که دریافت کرده‌اند و تعامل آن‌ها با اساتید و پشتیبانی مشتری، نظراتشان را بررسی کنیم.

اساتید و توسعه دهندگان دوره

ما همچنین بررسی کردیم که چه کسی دوره هایی را که دانش آموزان از طریق این ارائه دهندگان آنلاین می گذرانند طراحی و آموزش می دهد. چندین، مانند edX و Coursera، دوره‌های آموزشی را از دانشگاه‌های برتر جهان، مانند MIT، دانشگاه تورنتو، دانشگاه کیوتو و غیره جمع‌آوری می‌کنند و به دانشجویان امکان دسترسی به اساتید مشهور را می‌دهند. سایر ارائه‌دهندگان، مانند Codecademy، با شرکت‌های پیشرو در صنعت همکاری می‌کنند تا دوره‌هایی متمرکز بر مهارت‌های مورد تقاضا در صنایع مختلف ایجاد کنند.

10 ارائه دهنده دوره آنلاین برتر

EdX – بهترین تنوع دوره

EdX در سال 2012 به عنوان یک ارائه دهنده دوره های آنلاین باز گسترده که توسط هاروارد و MIT ایجاد شده است شروع به کار کرد. در طول دهه گذشته، به یک پلتفرم آموزش آنلاین پیشرو تبدیل شده است که کلاس‌های فردی، گواهی‌های حرفه‌ای، کمپ‌های بوت و مدارک را ارائه می‌دهد. EdX دوره‌هایی را از دانشگاه‌های معتبر در سراسر جهان جمع‌آوری می‌کند و به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد بدون توجه به مکانشان به آموزش با کیفیت بالا دسترسی داشته باشند. در نتیجه ارائه دوره های جامع آنها، ارتباط با مؤسسات معتبر آموزش عالی، و قیمت های مقرون به صرفه، ما edX را به عنوان بهترین ارائه دهنده دوره آنلاین کلی خود انتخاب کردیم.

آنچه ما دوست داریم

یکی از جنبه‌های edX که ما آن را بیشتر دوست داریم، دوره‌های متنوعی است که دانش‌آموزان می‌توانند روی پلتفرم به آن دسترسی داشته باشند. بیش از 3700 دوره در 31 حوزه موضوعی مختلف از جمله تجارت، علوم کامپیوتر، علوم انسانی و STEM موجود است. کلاس ها در سطوح مقدماتی، متوسط ​​و پیشرفته در دسترس هستند.

دانش آموزان همچنین گزینه های مختلفی برای نحوه تکمیل تحصیلات خود از طریق edX دارند. علاوه بر دوره های فردی، edX کمپ های بوت، برنامه های گواهینامه حرفه ای و برنامه های درجه کامل را ارائه می دهد. این پلتفرم اخیراً برنامه‌های مدرک دکترا را نیز اضافه کرده است که فرصت‌های جدیدی را برای مطالعات پیشرفته باز می‌کند.

ما همچنین مسیرهای یادگیری منحصربه‌فرد آن‌ها را دوست داریم، مانند XSeries، که دنباله‌های درسی طراحی شده توسط متخصص هستند که مطالعه عمیقی از یک موضوع خاص ارائه می‌دهند، یا برنامه‌های MicroMasters و MicroBachelors آنها، که می‌تواند به دانش‌آموزان در تسریع روند کسب مدرک کامل کمک کند.

در حالی که بیشتر دوره‌های edX به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، این پلتفرم دارای تنوع زبانی است، با تعداد قابل توجهی دوره‌ها به زبان‌های ماندارین، اسپانیایی، فرانسوی و ایتالیایی.

چیزی که دوست نداشتیم

در حالی که دانشجویان آینده نگر می توانند دوره های edX را به روش های مختلفی مانند موضوع، سطح و موسسه شریک آموزشی فیلتر کنند، هیچ گزینه فیلتری برای قیمت وجود ندارد. از آنجایی که دوره های edX از رایگان تا چند صد دلار متغیر است، برای دانش آموزان مفید است که بتوانند کلاس های edX را بر اساس بودجه خود مرتب کنند. EdX همچنین می‌تواند به دانشجویان آینده‌نگر کمک کند تا کلاس مناسب را با ارزیابی یا پرسشنامه و توصیه‌های دوره شخصی‌سازی شده پیدا کنند.

آنچه دانش آموزان می گویند

کاربران در سایت بررسی نرم افزار G2 به edX امتیاز 4.5 ستاره می دهند. داوران به مزایای این پلت فرم اشاره می‌کنند و می‌گویند: «شما می‌توانید دوره‌هایی را برای همه علایق مختلف پیدا کنید که توسط برخی از بهترین‌ها در این زمینه ارائه شده‌اند. گواهی‌ها را می‌توان به راحتی در پلتفرم‌های مختلف مانند لینکدین ادغام کرد، که گنجاندن آنها در هر رزومه را آسان می‌کند. با این حال، رتبه بندی Trustpilot edX در زمان انتشار 2.6 است و دانشجویان از کیفیت دوره ابراز نارضایتی می کنند.

FutureLearn – بهترین برای دوره های تسریع شده

FutureLearn یک پلتفرم آموزش آنلاین مستقر در بریتانیا است که به دانش آموزان امکان دسترسی به MOOC ها، مدارک خرد، مدارک تحصیلی آنلاین و برنامه های صدور گواهینامه حرفه ای را می دهد. سازمان آنها مبتنی بر ارزش های یادگیری اجتماعی، توانمندسازی، تحول و آزمایش است. از طریق FutureLearn، دانش‌آموزان می‌توانند به فهرستی از دوره‌های دانشگاه‌های برتر، شرکت‌های جهانی و سازمان‌های حرفه‌ای دسترسی داشته باشند. برنامه های ExpertTrack و Microcredential آنها راهی کارآمد برای ارتقاء مهارت و به دست آوردن سریع دانش جدید ارزشمند را به دانش آموزان ارائه می دهد.

آنچه ما دوست داریم

ما FutureLearn را به عنوان انتخاب خود برای بهترین دوره های تسریع شده برای گزینه های متنوعی که به دانش آموزانی که به دنبال کسب مهارت ها و مدارک جدید در کوتاه ترین زمان ممکن هستند، انتخاب کردیم.

دانش آموزانی که به دنبال یک کلاس انفرادی هستند می توانند یکی از دوره های کوتاه FutureLearn را انتخاب کنند که تکمیل آن 2 تا 4 هفته طول می کشد. ExpertTracks کلاس‌ها را با هم گروه‌بندی می‌کند تا دانش‌آموزان بتوانند در یک موضوع خاص غواصی کنند و در کمتر از شش هفته گواهینامه حرفه‌ای کسب کنند. اعتبار خرد راه دیگری است که FutureLearn به دانش آموزان کمک می کند تا آموزش خود را تسریع کنند. بسیاری از دوره های اعتبار خرد معتبر هستند، به این معنی که دانش آموزان می توانند آنها را در برنامه های سنتی اعطای مدرک استفاده کنند.

ما همچنین دوست داریم که FutureLearn گزینه های مختلفی را برای پرداخت هزینه دوره های خود به دانش آموزان می دهد، از جمله اشتراک ماهانه یا سالانه. با اشتراک نامحدود، دانش‌آموزان می‌توانند هر تعداد دوره را که می‌خواهند از کتابخانه کلاس‌های این پلتفرم در 14 حوزه موضوعی مختلف، از جمله فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر، زبان، حقوق، تجارت و مدیریت، ادبیات و غیره انتخاب کنند.

چیزی که دوست نداشتیم

پیمایش وب‌سایت FutureLearn تا حدودی چالش برانگیز است و کاربران برای یافتن اطلاعات کلیدی، مانند هزینه اشتراک‌ها و شرکای آموزشی FutureLearn، باید سؤالات متداول و صفحات راهنما را جستجو کنند. جستجوی این اطلاعات می‌تواند برای برخی از کاربران، که ممکن است به دنبال پلتفرم‌هایی باشند که یافتن اطلاعات مهم را آسان‌تر می‌کنند، غیرفعال باشد. آنها همچنین باید به دانشجویان آینده نگر این امکان را بدهند که دوره ها را بر اساس سطح فیلتر کنند، که مفید خواهد بود.

آنچه دانش آموزان می گویند

کاربران FutureLearn به پلتفرم امتیاز 4.4 ستاره در G2 و رتبه 4.7 ستاره در Trustpilot می دهند. کاربران راضی مانند FutureLearn به آنها فرصتی برای یادگیری از دانشگاه های پیشرو در سراسر جهان می دهد و اینکه درس های ویدیویی آنها کوتاه، ساده و قابل درک است.

Coursera – بهترین برای اعتبارنامه

Coursera یک ارائه دهنده آموزش آنلاین قوی و جامع است که با بیش از 275 دانشگاه و سازمان در سراسر جهان شریک است. پیشنهادات آنها از دوره های انفرادی تا برنامه های درجه کامل است، به همین دلیل است که ما آنها را به عنوان بهترین ارائه دهنده دوره آنلاین برای دانشجویانی که به دنبال مدرک هستند انتخاب کردیم. از طریق این پلتفرم، دانشجویان می توانند به مدارک لیسانس و فوق لیسانس آنلاین 100% از برخی از معتبرترین دانشگاه های جهان و همچنین صدها گواهینامه آموزش حرفه ای پیشرو در صنعت دسترسی داشته باشند.

آنچه ما دوست داریم

Coursera دوره ها و برنامه های برخی از موسسات آموزش عالی جهان مانند امپریال کالج لندن، دانشگاه پنسیلوانیا و دانشگاه توکیو را جمع آوری می کند. دانش‌آموزان می‌توانند از Coursera برای دسترسی به برنامه‌های لیسانس و کارشناسی ارشد آنلاین 100% معتبر در زمینه‌های مورد تقاضا، از جمله علوم داده، مهندسی، بهداشت عمومی و غیره استفاده کنند.

برای کسانی که دارای مدرک لیسانس هستند و می خواهند بدون تعهد به مدرک کارشناسی ارشد به تحصیل خود ادامه دهند، دوره های MasterTrack Coursera وجود دارد که بر مهارت های پیشرفته در یک موضوع خاص تمرکز دارد. برنامه های گواهینامه حرفه ای توسط شرکت های پیشرو در صنعت مانند Google، IBM و Intuit طراحی شده اند. در همین حال، دانشجویانی که مدرک دانشگاهی دریافت می کنند، در صورت انتخاب برای ثبت نام در برنامه کارشناسی ارشد، می توانند اعتبار خود را برای مدرک خود اعمال کنند.

ما همچنین دوست داریم که Coursera کلاس هایی را به بیش از 50 زبان مختلف ارائه دهد، که بیشتر از هر ارائه دهنده دوره آنلاین در لیست ما است. هنگام بررسی گزینه های دوره، دانش آموزان می توانند با یک زبان خاص فیلتر کنند تا کلاسی را پیدا کنند که نیازهای ارتباطی آنها را برآورده کند.

چیزی که دوست نداشتیم

اگرچه Coursera دسترسی به طیف گسترده ای از برنامه های مدرک آنلاین را ارائه می دهد، آنها معمولاً فقط به عنوان یک واسطه عمل می کنند. خود دانشگاه ها کلاس ها را تدریس می کنند و مدرک می دهند و دانشجویان همچنان باید برای پذیرش اقدام کنند. دانش‌آموزان ممکن است تصمیم بگیرند که به مؤسسه‌ای که برنامه مورد نظرشان را ارائه می‌دهد بروند، درخواست دهند و مستقیماً ثبت نام کنند. Coursera همچنین یکی از ارائه دهندگان گران قیمت در لیست ما است که اشتراک ماهانه آن از 59 دلار در ماه شروع می شود.

آنچه دانش آموزان می گویند

کورسرا در G2 دارای 4.5 ستاره و در Trustpilot 2.5 ستاره است. بررسی‌های مثبت به طیف گسترده دوره‌های موجود و ارائه‌دهندگان دوره‌های با کیفیت برتر Coursera اشاره می‌کنند. نظرات منفی نشان دهنده قیمت بالای Coursera است و کاربران برای کمک به مقرون به صرفه تر کردن کلاس های خود کدهای تخفیف یا فروش را پیشنهاد می کنند.

Udacity – بهترین برای دوره های IT

Udacity زاییده فکر مربیان دانشگاه استنفورد بود که می خواستند آموزش فناوری را برای دانش آموزان بدون توجه به موقعیت مکانی آنها در دسترس تر کنند. آنها تعدادی برنامه محبوب و مبتنی بر مهارت را ارائه می دهند که دانش آموزان را برای مشاغلی به عنوان دانشمندان داده، برنامه نویسان، تحلیلگران تجاری، طراحان UX و غیره آماده می کند. Udacity با تخصص در محتوای IT قادر است دوره های با کیفیتی را ارائه دهد که توسط رهبران صنعت فناوری طراحی و تدریس شده است و خود را به عنوان توصیه ما برای بهترین ارائه دهنده دوره آنلاین IT معرفی می کند.

آنچه ما دوست داریم

کاتالوگ Udacity دارای دوره های رایگان و پولی است که چندین حوزه را در زمینه IT پوشش می دهد. برخی از کلاس‌های آن‌ها منحصر به این پلتفرم هستند، از جمله برنامه‌هایی در هوش مصنوعی، مهندسی خودروهای خودران و نرم‌افزار رباتیک. این پلتفرم برای طراحی و آموزش برنامه درسی با شرکت‌های بین‌المللی مانند GitHub، Microsoft و Accenture همکاری می‌کند و تضمین می‌کند که دانش‌آموزان جدیدترین اطلاعات، نوآوری‌ها و مهارت‌ها را بیاموزند.

محور اصلی پیشنهادات Udacity برنامه های نانو درجه آنها است که اکثر آنها را می توان در 3-5 ماه کلاس های آنلاین و دوره های آموزشی تکمیل کرد. نانو درجات به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا در یک موضوع خاص غوطه‌ور شوند و مهارت‌های پایه، متوسط ​​یا پیشرفته‌ای را که برای شروع یک حرفه جدید یا پیشرفت در زمینه‌های فعلی‌شان نیاز دارند، در اختیارشان قرار می‌دهد. Udacity از دانش‌آموزان با کلاس‌های انعطاف‌پذیر، منابع خدمات حرفه‌ای و پشتیبانی راهنمایی پشتیبانی می‌کند.

Udacity با پر کردن پرسشنامه کوتاهی که پس از ثبت نام از آنها می‌پرسد، تجربه سفارشی‌سازی شده‌ای را برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند، که این پلتفرم از آن برای توصیه دوره‌هایی برای کمک به دانش‌آموزان در رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند.

چیزی که دوست نداشتیم

تمرکز Udacity بر دوره‌ها و برنامه‌های مرتبط با فناوری اطلاعات ممکن است برای برخی امتیاز مثبت باشد، اما همچنین مخاطبان پلتفرم را به دانشجویان علاقه‌مند به آن زمینه خاص محدود می‌کند. دانش آموزان همچنین باید بدانند که برخی از برنامه های نانو درجه ممکن است چندین ماه طول بکشد تا تکمیل شوند. این مدت طولانی‌تر از دوره‌های تسریع‌شده‌ای است که سایر ارائه‌دهندگان ارائه می‌دهند، بنابراین افراد باید در نظر داشته باشند که چقدر زمان برای مطالعات خود اختصاص می‌دهند.

آنچه دانش آموزان می گویند:

Udacity دارای 4.9 ستاره در فیسبوک Reviews، 4.6 ستاره در Trustpilot و 4.5 ستاره در G2 است. همانطور که یکی از داوران اشاره کرد، “این برنامه برای هر نوع یادگیرنده ای طراحی شده است. کسانی که نسبت به رویکرد یادگیری خودآگاهی تعصب دارند، از کلاس‌های درس و پیوندهای مرجعی که ارائه می‌کنند راضی خواهند شد.»

Codecademy – بهترین برای دوره های کدنویسی<

شرکت پیشرو SAAS Skillsoft کد آکادمی را ایجاد کرد تا به دانش آموزان کمک کند برنامه نویسی کامپیوتر را بیاموزند، یکی از مهارت های مورد تقاضا در صنعت فناوری. این ارائه‌دهنده دوره آنلاین به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد تا اصول برنامه‌نویسی را به صورت رایگان بیاموزند و همچنین تعدادی برنامه توسعه حرفه‌ای را ارائه می‌دهد که شامل درس‌ها و تمرینات عمیق، مربیگری شغلی و گواهی‌های پایان است. از طریق Codecademy، دانش‌آموزان می‌توانند تمام زبان‌های برنامه‌نویسی مورد تقاضا از جمله Python، Java، JavaScript، PHP، Ruby، Swift و غیره را بیاموزند.

آنچه ما دوست داریم

چه دانش‌آموزان در زمینه کدنویسی جدید باشند و چه به دنبال تعمیق دانش موجود هستند، Codecademy یک مکان عالی برای شروع است. این پلت فرم آموزش آنلاین کلاس های زبان برنامه نویسی فردی را در سطوح مبتدی و متوسط ​​ارائه می دهد. اکثر کلاس‌ها به صورت رایگان در دسترس هستند، اگرچه دانش‌آموزان برای دسترسی به تمام ویژگی‌های دوره، از جمله پروژه‌ها، ارزیابی‌ها و گواهی‌های پایان، باید به یک برنامه پولی ارتقا دهند.

برای دانش‌آموزانی که پرداخت را انتخاب می‌کنند، Codecademy دو طرح اشتراک را ارائه می‌دهد – Plus، که برای دانش‌آموزانی که می‌خواهند روی مهارت‌سازی تمرکز کنند ایده‌آل است، و Pro، که دارای مسیرهای یادگیری انتخاب‌شده و راهنمایی‌های شغلی است تا به دانش‌آموزان کمک کند شغل‌هایی به عنوان مهندس، توسعه‌دهنده پیدا کنند. دانشمندان داده، و بیشتر. برنامه‌های Plus سالانه 179.88 دلار و طرح‌های Pro 239.88 دلار هستند، که Codecademy را به گزینه‌ای مقرون به صرفه برای بسیاری که به دنبال مهارت‌های اضافی یا شغل جدید هستند تبدیل می‌کند.

ما همچنین فرمت تحویل درخواستی Codeacademy را دوست داریم. کلاس ها از یک تا 30 ساعت طول می کشد و یادگیری از طریق تکالیف خواندن و تمرین عملی انجام می شود.

چیزی که دوست نداشتیم

Codeacademy برای دانش‌آموزان مستقل و خودانگیخته که دوست دارند با خواندن و انجام دادن یاد بگیرند، مناسب‌تر است. این کلاس ها شامل هیچ نوع مولفه ویدیویی یا صوتی نیست، که ممکن است تکمیل دوره ها را برای دانش آموزانی که با گوش دادن یا تماشای نمایش مفاهیم بهتر یاد می گیرند، دشوارتر کند. علاوه بر این، دوره‌های رایگان Codeacademy تا حدودی محدود است، زیرا دانش‌آموزان باید برای دسترسی به تکالیف درجه‌بندی‌شده و پروژه‌های یادگیری تجربی، هزینه یک طرح Plus یا Pro را بپردازند.

آنچه دانش آموزان می گویند

دانش‌آموزان Codecademy به پلتفرم 4.5 ستاره در Facebook Reviews و 3.7 ستاره در Trustpilot می‌دهند. بررسی‌های مثبت شامل این مورد می‌شود، که می‌گوید درس‌ها و پروژه‌ها همگی مرتبط و ساختارمند بوده‌اند. جامعه یادگیرنده در مورد اختلاف حامی و بسیار مفید بوده است. این سرگرم‌کننده‌ترین و چالش ‌برانگیزترین تجربه‌ای بوده است که در مدت طولانی داشته‌ام.»

HubSpot Academy – بهترین برای دوره های مارکتینگ

HubSpot از زمان تاسیس خود در سال 2006 به یک رهبر در توسعه نرم افزار برای فروش، خدمات مشتری و مارکتینگ ورودی تبدیل شده است. با آکادمی HubSpot، پلت فرم آموزش آنلاین آنها، آنها به دنبال کمک به نسل بعدی متخصصان مارکتینگ ، فروش و توسعه هستند تا به آموزش هایی که برای دنبال کردن مشاغل کامل نیاز دارند دسترسی پیدا کنند. ما آکادمی HubSpot را برای دانشجویانی که به دنبال دوره‌های مارکتینگ و فروش آنلاین هستند، به دلیل مقرون‌به‌صرفه بودن و تخصص‌شان در صنعت توصیه می‌کنیم.

آنچه ما دوست داریم

HubSpot Academy یک ارائه دهنده دوره آنلاین تخصصی است که بر کلاس های بازاریابی، فروش و توسعه تمرکز دارد. به همین دلیل، دانشجویانی که در دوره‌های آکادمی HubSpot ثبت‌ نام می‌کنند، می‌دانند که در حال دریافت آموزش در مورد جدیدترین شیوه‌ها و مهارت‌های صنعت هستند. برخی از دوره ها به طور خاص بر یادگیری نرم افزار HubSpot تمرکز می کنند، در حالی که برخی دیگر موضوعات گسترده تری مانند آموزش پشتیبانی مشتری، تبلیغات رسانه های اجتماعی و تجزیه و تحلیل کسب و کار را پوشش می دهند.

دانش‌آموزان می‌توانند در دوره‌های انفرادی یا دوره‌های صدور گواهینامه HubSpot Academy ثبت نام کنند، که دروس را برای یادگیری عمیق در مورد یک موضوع خاص گرد هم می‌آورد. دوره های انفرادی رایگان ارائه می شود، اما دانش آموزان باید برای دریافت گواهینامه خود به یک برنامه پولی ارتقا دهند.

ثبت نام برای یک حساب آکادمی HubSpot آسان است و دانشجویان به چند سوال در مورد صنعت، عنوان شغلی و کارفرمای خود پاسخ می دهند. پس از ثبت نام، دانش آموزان می توانند بلافاصله دوره خود را از طریق رابط یادگیری ساده و کاربرپسند HubSpot Academy آغاز کنند.

چیزی که دوست نداشتیم

بدیهی است که آکادمی HubSpot به‌عنوان یک ارائه‌دهنده دوره آنلاین تخصصی، هر آنچه دانش‌آموزان می‌خواهند را نخواهد داشت. ما همچنین دوست نداشتیم که HubSpot Academy دوره های خود را به عنوان رایگان تبلیغ کند، حتی اگر دانش آموزان برای دریافت گواهینامه خود باید به یک برنامه پولی ارتقاء دهند. این اطلاعات به جای اینکه تا حدودی در اطلاعات دوره پنهان شوند، می توانند به وضوح در وب سایت بیان شوند.

آنچه دانش آموزان می گویند

کاربران به HubSpot Academy 4.8 ستاره در G2 می دهند. یکی از دانش‌آموزان در تمجید می‌نویسد: «ویدیوها کوتاه، شیرین و دقیق هستند. به راحتی می توان از چندین ویدیو در یک جلسه آموزشی استفاده کرد. معلمان همگی بسیار واضح صحبت می کنند و نوشتار مختصر و ساختار خوبی است.

Udemy – بهترین دوره برای کسب و کار

Udemy در سال 2010 به عنوان یک پلتفرم یادگیری آنلاین که برای کمک به ارتباط افراد در سراسر جهان با آموزش هایی که برای پیشرفت در صنایع مختلف نیاز دارند، ایجاد شد. دوره های کسب و کار آنلاین آنها طیف گسترده ای از موضوعات فرعی از جمله کارآفرینی، استراتژی، قانون، مدیریت و فروش را پوشش می دهد. ما آنها را به دلیل ارائه‌های قوی، قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه و تنوع زبانی، به‌عنوان انتخاب خود برای بهترین دوره‌های کسب‌وکار آنلاین انتخاب کردیم.

آنچه ما دوست داریم

یکی از مواردی که ما در مورد دوره های کسب و کار آنلاین Udemy دوست داریم این است که آنها مهارت های سخت در زمینه هایی مانند تجارت الکترونیک، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات و منابع انسانی و همچنین مهارت های نرم قابل اجرا در هر زمینه ای را پوشش می دهند. این دوره ها شامل سخنرانی عمومی، رهبری و مدیریت است. صرف نظر از اینکه دانش‌آموزان می‌خواهند روی چه موضوع تجاری یا مهارت خاصی تمرکز کنند، احتمالاً می‌توانند آن را از طریق Udemy پیدا کنند.

رابط وب سایت به دانش آموزان اجازه می دهد تا هزاران دوره خود را بر اساس موضوع، سطح (مبتدی، متوسط ​​و متخصص)، زبان و موارد دیگر مرتب کنند. ماموریت Udemy این است که یک مرکز جهانی یادگیری باشد، بنابراین آنها دوره هایی را به چندین زبان از جمله اسپانیایی، ژاپنی، عربی، آلمانی و غیره ارائه می دهند.

دوره‌های Udemy به صورت دروس ویدیویی ارائه می‌شوند که توسط کارشناسان و رهبران صنعت طراحی و هدایت می‌شوند. بسیاری از دوره ها شامل تکالیف خواندن تکمیلی، آزمون ها و تست ها و تمرین های یادگیری عملی هستند. ویدئوها به بخش‌های کوتاه تقسیم می‌شوند، که باعث می‌شود دانش‌آموزان راحت‌تر دروس را در برنامه‌های شلوغ خود جای دهند.

چیزی که دوست نداشتیم

حجم عظیم دوره های موجود از طریق Udemy یک شمشیر دولبه است. در حالی که این پلتفرم احتمالاً دارای محتوایی است که نیازهای یادگیری هر دانش آموزی را برآورده می کند، غربال کردن هزاران دوره ارائه شده می تواند کمی دلهره آور باشد. گزینه‌های فیلتر Udemy به دانش‌آموزان اجازه می‌دهد بین کلاس‌های رایگان و پولی مرتب‌سازی کنند، اما در دوره‌های پولی، راهی برای مرتب‌سازی بر اساس قیمت مشخص وجود ندارد. این به دانش‌آموزان کمک می‌کند کلاس‌هایی را جستجو کنند که متناسب با بودجه آنها باشد.

آنچه دانش آموزان می گویند:

امتیاز Udemy 4.5 ستاره در G2 و 2.2 ستاره در Trustpilot است. بازخورد مثبت شامل ستایش برای رابط کاربری آسان، دسترسی از طریق وب سایت و برنامه تلفن همراه، و مربیان آگاه است. با این حال، نظرات منفی تا حد زیادی بر تجارب ضعیف خدمات مشتری و قیمت گذاری پویا گیج کننده در برخی دوره ها متمرکز است.

LinkedIn Learning – بهترین برای دوره های خلاقانه

در سال 2015، پلتفرم شبکه حرفه‌ای LinkedIn، شرکت آموزش آنلاین Lynda را خریداری کرد و LinkedIn Learning را ایجاد کرد. این بخش اکنون به صدها دوره در زمینه های مختلف از جمله تجارت، فناوری و زمینه های خلاقانه تبدیل شده است. این دسته آخر آن را در بین ارائه دهندگان دوره های آنلاین منحصر به فرد می کند، زیرا بسیاری از آنها در موضوعات خلاقانه آموزش نمی دهند. بنابراین، تصمیم گرفتیم LinkedIn Learning را به عنوان بهترین ارائه‌دهنده آنلاین دوره‌های خلاقانه برجسته کنیم.

آنچه ما دوست داریم

LinkedIn Learning مکانی عالی برای شروع برای افرادی است که به دنبال دوره های آنلاین در زمینه های خلاق هستند. آنها دوره هایی را در موضوعاتی مانند تجارت و تولید موسیقی، عکاسی، انیمیشن، ویرایش و تولید ویدئو و غیره ارائه می دهند. یافتن دوره‌های آنلاین در این موضوعات دشوارتر است و یادگیری لینکدین را به منبعی عالی برای دانشجویان علاقه‌مند به این حوزه‌ها تبدیل می‌کند.

LinkedIn Learning به دانش آموزان این امکان را می دهد که بین ثبت نام در یک کلاس فردی برای یادگیری متمرکز در یک مهارت خاص یا دنبال کردن یک مسیر یادگیری که چندین دوره را حول یک موضوع گسترده تر گرد هم می آورد. مسیرهای یادگیری معمولاً منجر به گواهی یادگیری لینکدین می شود که دانش آموزان می توانند از آن برای نشان دادن تخصص خود در آن زمینه استفاده کنند. مسیرهای یادگیری در زمینه های خلاقانه می تواند به دانش آموزان کمک کند تا برای مشاغلی مانند مهندسان ضبط، طراحان گرافیک، طراحان مد و غیره آماده شوند.

دانش آموزان باید برای اشتراک LinkedIn Learning پرداخت کنند، اما این شرکت یک ماه آزمایش رایگان سخاوتمندانه ارائه می دهد.

چیزی که دوست نداشتیم

رابط کاربری LinkedIn Learning می تواند کاربرپسندتر باشد. به عنوان مثال، یافتن توضیحی در مورد اینکه دقیقاً مسیر یادگیری چیست و چه تفاوتی با دوره های فردی دارد، بیش از آنچه باید زمان می برد. جستجو برای اطلاعات خاص در مورد گزینه‌های موجود از طریق LinkedIn Learning می‌تواند برای دانش‌آموزان بالقوه، به ویژه در مقایسه با سایر ارائه‌دهندگان دوره که وب‌سایت‌های قابل پیمایش آسان‌تری دارند، غیرفعال باشد.

آنچه دانش آموزان می گویند

بررسی های G2 به LinkedIn Learning 4.4 ستاره می دهد. بررسی‌های مثبت برای این پلتفرم شامل ستایش از دوره‌های متنوع آموزش لینکدین، ماهیت مختصر دوره‌های آن، و ادغام آسان گواهی‌ها با پروفایل‌های لینکدین است. کاربران همچنین به نکات منفی مانند عدم تنوع زبان در دوره ها اشاره می کنند.

The Great Courses – بهترین برای یادگیرندگان مادام العمر

برای بسیاری از دانش آموزان، یادگیری آنلاین در مورد ارتقاء مهارت و بهبود چشم انداز شغلی و حقوق آنها است. با این حال، برای دیگران، این در مورد تحقق شخصی و کنجکاوی فکری است. برای آن دانش‌آموزان، دوره‌های عالی وجود دارد. در این پلتفرم، افرادی که دوست دارند به سادگی یاد بگیرند، می‌توانند از میان حدود 1300 دوره آموزشی در طیف وسیعی از موضوعات، از جمله موسیقی و هنرهای زیبا، غذا و شراب، زبان و ادبیات، سفر و غیره انتخاب کنند.

آنچه ما دوست داریم

ما دوره های عالی را دوست داریم، زیرا در حالی که اکثر ارائه دهندگان دوره های آنلاین دیگر بسیار بر مهارت و حرفه متمرکز هستند، این پلت فرم بیشتر بر روی اشتراک دانش به منظور ارضای کنجکاوی فکری تمرکز می کند. دوره های محبوب بر موضوعاتی مانند آشپزی، نقاشی، آموزش سگ، تاریخ و جغرافیا تمرکز دارند.

درس‌ها مبتنی بر ویدیو هستند و با پخش جریانی از طریق وب‌سایت The Great Courses یا برنامه تلفن همراه یا روی DVD در دسترس هستند. بسیاری از سخنرانی‌ها نیز به‌عنوان جریان صوتی در دسترس هستند، که یادگیری را برای دانش‌آموزان در هر زمان و مکان مناسب آسان‌تر می‌کند. مواد دوره ممکن است شامل کتابهای راهنمای PDF و تکالیف تمرینی نیز باشد. با این حال، دوره های عالی هیچ نمره یا گواهی پایانی ندارند. مزیت آن دانشی است که فرد با گذراندن دوره به دست می آورد.

قیمت دوره ها می تواند از حدود 20 دلار تا چند صد دلار متغیر باشد، اما دوره های عالی به طور منظم فروش و تخفیف ارائه می دهد و دوره های آنها را از نظر مالی در دسترس تر می کند. The Great Courses همچنین با Wondrium، یک پلتفرم یادگیری آنلاین مبتنی بر اشتراک، همکاری می کند که به دانش آموزان امکان دسترسی نامحدود به کتابخانه دوره ها را با قیمت 12.50 دلار در ماه می دهد.

چیزی که دوست نداشتیم

دانش‌آموزانی که به‌دنبال یادگیری آنلاین هستند تا مهارت‌های حرفه‌ای متمرکز بر بازار را به دست آورند، ممکن است برای یافتن آنچه که به دنبال آن هستند از طریق دوره‌های عالی به کمک نیاز داشته باشند. این پلت فرم گواهینامه های پایان کار را ارائه نمی دهد، یا نوع تمرین عملی که دانش آموزان باید واقعاً بر مهارت های جدید تسلط پیدا کنند. درس‌های ویدیویی مبتنی بر سخنرانی ممکن است برای همه فراگیران جذاب نباشد، به‌ویژه آنهایی که یادگیری تجربی یا تکالیف خواندن را ترجیح می‌دهند.

آنچه دانش آموزان می گویند

کاربران The Great Courses به پلتفرم 3.8 ستاره در Trustpilot می دهند. یکی از دانشجویان می نویسد: «در ده سال گذشته از دوره های آموزشی این شرکت در زمینه های تاریخ، زبان شناسی، علم، ادبیات، موسیقی، اقتصاد، الهیات و عکاسی لذت برده ام. این دوره‌ها دیدگاه من را نسبت به زندگی گسترش داده، به من آموزش داده و سرگرمم کرده است.»

Domestika – بهترین برای دوره های هنرهای تجسمی

Domestika، که در سال 2010 در اسپانیا تاسیس شد و اکنون در کالیفرنیا مستقر است، یک پلتفرم ایده آل برای دانش آموزانی است که می خواهند عضلات خلاق خود را منعطف کنند و در مورد تکنیک های مختلف هنری بیشتر بیاموزند. این به دانش‌آموزان امکان می‌دهد تا به ویدیوهای با کیفیت بالا که شامل نمایش‌ها و نکات هنرمندان شاغل در رسانه‌های بصری مختلف مانند تصویرسازی، طراحی، عکاسی، و انیمیشن، و همچنین سایر زمینه‌های خلاقانه مانند نوشتن، مد و تایپوگرافی است، دسترسی داشته باشند.

آنچه ما دوست داریم

در حالی که یادگیری آنلاین ممکن است به راحتی به مطالعه زمینه هایی مانند کدنویسی یا تجارت کمک کند، آموزش مهارت های لمسی مانند طراحی، نقاشی و عکاسی در قالب مجازی می تواند دشوارتر باشد. ویدیوهای جذاب Domestika به دانش آموزان اجازه می دهد تا از نزدیک به نمایش تکنیک های مختلف نگاه کنند.

علاوه بر دوره‌های آموزشی برای رسانه‌های هنری سنتی مانند طراحی و طراحی، نقاشی، و صنایع دستی، دانش‌آموزان کلاس‌هایی را برای برنامه‌های نرم‌افزاری مانند Canva، Procreate و Adobe Photoshop پیدا می‌کنند.

بیشتر دوره‌های Domestika را می‌توان به صورت جداگانه خریداری کرد یا دانش‌آموزان می‌توانند دوره‌هایی را برای توسعه بیشتر مهارت‌های خاص در نظر بگیرند. دانش‌آموزان همچنین می‌توانند برای Domestika PLUS با مبلغ 6.99 دلار در ماه (83.88 دلار در سال) ثبت نام کنند تا دسترسی نامحدود به دوره‌ها و همچنین مزایایی مانند دسترسی مادام‌العمر به دوره‌های پایان‌یافته و گواهی‌های پایان کار داشته باشند.

این سایت همچنین در تلاش است تا یک جامعه در میان دانش آموزان خود ایجاد کند، با بخش “پروژه ها” در وب سایت که در آن دانش آموزان می توانند کار خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و بحث کنند. دانش آموزان همچنین می توانند از این ویژگی برای پیگیری پروژه های Domestika خود استفاده کنند.

چیزی که دوست نداشتیم

دانش آموزان باید بدانند که از آنجایی که Domestika در ابتدا در اسپانیا تأسیس شد، بسیاری از دوره ها به زبان اسپانیایی با زیرنویس انگلیسی تدریس می شوند. در صورت امکان، دانش آموزان باید قبل از پرداخت اشتراک، یک دوره رایگان را امتحان کنند تا تأیید کنند که این قالب تحویل محتوا برای آنها کار می کند. همچنین، در حالی که دانش‌آموزان می‌توانند مجموعه‌ای از دوره‌های آموزشی خود را ایجاد کنند، برای دانش‌آموزان نیز مفید است که بسته‌های آموزشی برای دانش‌آموزانی که به دنبال توسعه یک مجموعه مهارت خاص هستند، مفید باشد.

آنچه دانش آموزان می گویند

Domestika دارای رتبه 4.2 ستاره در Trustpilot است. کاربران راضی از کیفیت کلاس ها تمجید می کنند و از دانش و بینش به اشتراک گذاشته شده توسط مربیان قدردانی می کنند. یکی از دانش‌آموزان می‌گوید: «دومستیکا مجموعه‌ای از دوره‌ها را با قیمت بسیار مناسب ارائه می‌دهد و خدمات مشتریان آن‌ها با به‌روزرسانی‌هایی در مورد وضعیت و پاسخ‌دهی سریع، در دسترس است.» انتقادات سایت به موانع زبانی برای انگلیسی زبانان در کلاس های اسپانیایی زبان اشاره می کند.

قبل از ثبت نام در دوره آنلاین چه نکاتی را باید در نظر گرفت

اهداف تحصیلی شما

چرا می خواهید در یک دوره آنلاین شرکت کنید؟ آیا به دنبال جایگزینی برای آموزش عالی سنتی هستید؟ آیا برای پیشرفت شغلی یا تغییر رشته نیاز به یادگیری مهارت های جدید دارید؟ آیا برای تحریک فکری است یا رشد شخصی؟ دانستن اهداف خود به شما کمک می کند ارائه دهنده دوره آنلاینی را انتخاب کنید که به بهترین وجه با آنها هماهنگ است. بسیاری، مانند Codecademy و LinkedIn Learning، برنامه‌های حرفه‌ای را ارائه می‌دهند که به دانش‌آموزان آموزش‌های لازم برای یافتن شغل در صنعت مورد نظرشان را ارائه می‌دهند. سایرین، مانند دوره های عالی، یادگیرندگان مادام العمر را هدف قرار می دهند که به دلایل مختلف می خواهند دانش و مهارت های جدیدی را بدست آورند.

بودجه ی شما

در بسیاری از موارد، گذراندن دوره آنلاین هزینه کمتری نسبت به تکمیل یک مدرک سنتی دارد. با این حال، اگر در کلاس های متعدد شرکت می کنید، ممکن است هزینه ها افزایش یابد. به علاوه، دوره های آنلاین معمولاً واجد شرایط کمک مالی یا بورسیه نیستند، به این معنی که دانش آموزان باید کل مبلغ را از جیب خود بپردازند. دانستن اینکه چقدر می توانید برای یک دوره آنلاین پرداخت کنید، ارائه دهنده دوره را که انتخاب می کنید مطلع می کند. اگر قصد گذراندن دوره های زیادی را دارید، ممکن است ارائه دهنده مبتنی بر اشتراک، مانند FutureLearn، منطقی باشد. ممکن است متوجه شوید که ارائه دهندگان مختلف دوره های مشابهی را با قیمت های متفاوت برای دوره های جداگانه ارائه می دهند.

سبک یادگیری شما

یادگیری آنلاین مزایای زیادی دارد، اما برای همه مناسب نیست. یادگیرندگان خودانگیخته ای که تمرکز می کنند و با تکالیف خواندن، سخنرانی ها و تمرین های خود هدایت شونده به خوبی عمل می کنند، در دوره های آنلاین به خوبی عمل می کنند. با این حال، یادگیرندگان جنبشی که نیاز به مسئولیت پذیری و تعامل با مربیان و همکلاسی های خود دارند، ممکن است برای محیط های یادگیری آنلاین مناسب نباشند. اگر این اولین باری است که در یک دوره آنلاین شرکت می کنید، ارائه دهندگانی مانند HubSpot Academy دوره های رایگان ارائه می دهند. این یک راه عالی برای آزمایش یادگیری آنلاین قبل از پرداخت هزینه برای یک دوره است در صورتی که متوجه شدید که نیازهای آموزشی شما را برآورده نمی کند.

راه اندازی فناوری و محیط یادگیری شما

قبل از ثبت نام در یک دوره آنلاین، بررسی کنید که به چه نوع تنظیمات فنی نیاز دارید. به طور کلی، حداقل یک دستگاه متصل به اینترنت و یک اتصال اینترنتی است که می تواند پخش جریانی یا دانلود ویدیو را انجام دهد. بیشتر دانش‌آموزان از کامپیوتر‌ها برای یادگیری آنلاین استفاده می‌کنند، اما بسیاری از ارائه‌دهندگان برنامه‌های تلفن همراه نیز برای افزایش دسترسی دارند. همچنین باید مطمئن شوید که هنگام شرکت در کلاس ها یا انجام تکالیف، محیطی بدون حواس پرتی دارید. سرمایه گذاری روی مجموعه ای از هدفون های حذف نویز می تواند مفید باشد، به خصوص اگر در محیط شلوغ یا پر سر و صدا مطالعه می کنید.

تفاوت بین دوره های آنلاین رایگان و پولی

بسیاری از ارائه دهندگان لیست ما دوره های رایگان و همچنین برنامه های پولی را ارائه می دهند. در بیشتر موارد، پرداخت هزینه برای یک دوره دارای مزایای متعددی است، از جمله دسترسی به مواد درسی، نمرات، تکالیف و گواهی پایان بیشتر. سرمایه گذاری پول در یک دوره همچنین می تواند به دانش آموزان انگیزه ای بدهد تا کلاس را با موفقیت به پایان برسانند.

با این حال، مواردی وجود دارد که ممکن است یک دوره رایگان کافی باشد. قبل از ثبت نام در کلاس، دانش آموزان باید فاکتورهای زیر را در نظر بگیرند تا به آنها کمک کند تعیین کنند چه نوع دوره ای برای آنها مناسب است. آنها همچنین باید هنگام ثبت نام در یک دوره، تمام حروف ظریف را بخوانند تا مطمئن شوند که تعهدات مالی خود را درک می کنند.

گواهینامه ها

یکی از مزایای کلیدی یک برنامه پولی این است که آنها معمولاً نوعی اسناد تکمیلی را ارائه می دهند که می تواند به دانش آموزان در هنگام درخواست شغل یا جستجوی ادامه تحصیل کمک کند. با این حال، اثبات اتمام همیشه ضروری نیست، به خصوص اگر دانش آموزی برای علاقه شخصی دوره ای را می گذراند. دانش آموزان در تصمیم گیری در مورد اینکه آیا یک دوره رایگان یا پولی برای آنها مناسب است، باید در نظر بگیرند که آیا به گواهی نیاز دارند یا خیر.

طول دسترسی

تفاوت قابل توجه دیگر بین دوره های رایگان و پولی این است که با دوره های پولی، دانش آموزان دسترسی گسترده یا نامحدودی به مواد درسی دارند. برای دانش‌آموزان در دوره‌های رایگان، دسترسی به درس‌ها و مواد معمولاً محدود است. کسانی که زمان بیشتری برای تکمیل دوره خود می‌خواهند یا توانایی بازگشت به درس‌ها و تکالیف را دارند، ممکن است متوجه شوند که ارزش پرداخت آن را دارد. اگر اینطور نیست، یک دوره رایگان ممکن است کافی باشد.

محدود در مقابل دسترسی کامل

به طور کلی، فقط دانشجویانی که پول پرداخت می کنند به تمام ویژگی های یک دوره دسترسی کامل دارند. شرکت‌ها معمولاً ویژگی‌هایی مانند تکالیف درجه‌بندی‌شده، آزمون‌ها و آزمون‌ها، پروژه‌های یادگیری تجربی و گواهی‌ها را پشت دیوار پرداخت می‌گذارند. دانش‌آموزانی که می‌خواهند بیشترین بهره را از دوره‌های خود ببرند، باید هزینه بپردازند، در حالی که دیگران ممکن است از اصول اولیه ارائه شده توسط یک دوره رایگان راضی باشند.

چگونه چشم انداز شغلی خود را با دوره های آنلاین بهبود بخشید

دانش آموزان به دلایل مختلفی از جمله تمایل به بهبود چشم انداز شغلی خود در دوره های آنلاین شرکت می کنند. در اینجا چند راه وجود دارد که تکمیل یک دوره آنلاین می تواند به چشم انداز شغلی شما کمک کند.

مهارت های مورد نیاز را بیاموزید

همانطور که فناوری، بهترین شیوه‌ها و بازارهای کار تکامل می‌یابند، مهارت‌هایی که کارمندان برای رقابتی ماندن نیاز دارند نیز افزایش می‌یابد. مطالعه ای توسط مجمع جهانی اقتصاد نشان داد که 50 درصد از کارگران تا سال 2025 به مهارت مجدد نیاز خواهند داشت. دوره های آنلاین می تواند راهی انعطاف پذیر و مقرون به صرفه برای به دست آوردن دانش جدید ضروری باشد. دانش‌آموزان می‌توانند مهارت‌های قابل انتقال مانند ارتباطات، سواد دیجیتال و رهبری را توسعه دهند، یا می‌توانند بر یادگیری مهارت‌های سخت در زمینه‌های در حال رشد سریع مانند فناوری، مارکتینگ و مدیریت تمرکز کنند.

یک مسیر شغلی جدید را کاوش کنید

شاید شما در حال بررسی یک مسیر شغلی جدید هستید. اگر چنین است، شما تنها نیستید – تقریباً نیمی از آمریکایی‌هایی که بین سال‌های 2019 تا 2021 شغل خود را ترک کردند، این کار را برای یافتن شغل در یک صنعت متفاوت انجام دادند. احتمالاً حداقل برخی از این افراد از دوره های آنلاین برای آزمایش مشاغل مورد نظر خود استفاده کرده اند. یک دوره آنلاین در حوزه مورد علاقه شما می تواند به شما حسی از نوع کار و مهارت های مورد نیازتان بدهد تا بتوانید تصمیمی آگاهانه در مورد آینده خود بگیرید.

دانش را به کارفرمایان نشان دهید

چه به دنبال شغل جدید، افزایش دستمزد یا فرصت های پیشرفت باشید، احتمالاً باید به کارفرمای خود نشان دهید که چرا شایسته آن هستید. تکمیل یک دوره آنلاین می تواند به عنوان مدرک ملموسی باشد که نشان دهد شما مهارت ها یا تجربه لازم برای استخدام، ارتقاء یا دستمزد بیشتر را دارید. ادامه تحصیل همچنین به کارفرمایان نشان می دهد که آماده یادگیری چیزهای جدید هستید و عضوی پویا در تیم خود خواهید بود.

شبکه حرفه ای خود را بسازید

دوره‌های آنلاین می‌توانند شغل شما را نه تنها به خاطر چیزهایی که یاد می‌گیرید، بلکه به خاطر افرادی که ملاقات خواهید کرد، تقویت کنند. صرف نظر از صنعت یا اهداف شما، داشتن یک شبکه قوی از تماس ها برای یافتن شغل، مربیان و دیگر فرصت های توسعه حرفه ای ضروری است. گذراندن یک دوره آنلاین می تواند فرصتی برای ارتباط با افرادی باشد که در غیر این صورت ملاقات نمی کردید. اگرچه شبکه‌سازی آنلاین با شبکه‌سازی شخصی متفاوت است، رسانه‌های اجتماعی و فناوری مخابرات می‌توانند به تسهیل روابط بین شما و همکلاسی‌ها و مربی‌تان کمک کنند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی