بیت کوین 53 هزار دلاری

بیت کوین 53 هزار دلاری و ایجاد ترس شدید در بازار ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه 3 دقیقه

قیمت بیت کوین تنها 20 درصد از بالاترین رکورد تاریخی خود فاصله دارد، اما بازار برای اولین بار از زمانی که قیمت بیت کوین در 43000 دلار قرار داشت به محدوده “ترس شدید” وارد شده است. در خبر به بررسی بیت کوین 53 هزار دلاری و ایجاد ترس شدید در بازار ارزهای دیجیتال می پردازیم.

بیت کوین 53 هزار دلاری

بیت کوین (BTC) پس از کاهش 6000 دلاری در یک روز در حدود 55000 دلار تثبیت شده است – اما احساسات بازار در واکنش به قیمت ارز دیجیتال هنوز در شوک است.

بر اساس شاخص ترس و طمع کریپتو، در 27 نوامبر یعنی امروز، احساسات اکنون در ترسناک ترین حالت از اواخر سپتامبر سال گذشته قرار دارند.

بیت کوین 53 هزار دلاری

بیت کوین 53 هزار دلاری

شاخص ترس و طمع، که برای محاسبه امتیاز احساسات استاندارد شده برای بازارهای کریپتو از 1 تا 100 ،عوامل محتلفی را در نظر میگیرد، در حال حاضر در رتبه 21 و ترس شدید قرار دارد.

این شاخص  در 24 ساعت از موقعیت قبلی خود که 47 بود، تقریبا نصف شده است.

بیت کوین 53 هزار دلاری

بیت کوین 53 هزار دلاری

در حالی که این تحولات یک واکنش قابل انتظار است، اما وضعیت احساسی فعالان بازار به منبعی برای سرگرمی برای برخی از نام‌های آشنا تبدیل شده است.

سرمایه گذار و کارآفرین آلیستر میلن خاطرنشان کرد که “ترس شدید” به سختی واکنش مناسبی به معامله BTC/USD با قیمت 54000 دلار است. در واقع، آخرین باری که قیمت بیت کوین در آن سطوح در اواسط اکتبر بود، میزان شاخص ترس و طمع 78 بوده است که طمع افراطی را نشان می دهد.

او به طور خلاصه گفت:

این حد از ترس زیادی است و ما در 54 هزار دلار هستیم..

در 30 سپتامبر، زمانی که این شاخص آخرین بار به عدد 21 رسید، BTC/USD در صرافی در حدود 43,800 دلار معامله میشد.

بر اساس گزارش کوین تلگراف، آخرین و عمیق ترین مرحله اصلاح قیمت بیت کوین زمانی رخ داد که معامله گران در صرافی ها به طرز عجیبی خوش بینانه باقی ماندند. نرخ های تامین مالی  یا فاندینگ ریت که علیرغم حرکت روز جمعه مثبت بود، نشان داد که انتظارات بازار برای بهبودی سریع است.

بیت کوین 53 هزار دلاری

بیت کوین 53 هزار دلاری

با این حال، در زمان نگارش این مقاله در روز شنبه، به نظر می رسد که سفر به پایین ترین سطح 53500 دلار برای بازنشانی روحیه کافی بود – فاندینگ ریت اکنون به حالت عادی بازگشته و هیچ گونه سوگیری صعودی نشان نمی دهد.

همانطور که شرکت تحلیلی دلفی دیجیتال در این هفته اشاره کرد، با این حال، نرخ نسبت به نیمه اول سال 2021 کمتر است – و این ممکن است نشان دهنده فقدان جهت گیری کلی باشد.

این محققان به دنبال‌کنندگان خود در توییتر گفتند:

 نرخ‌های تأمین مالی همچنان در بازارهای آتی پایین است. این می‌تواند نشانه‌ای باشد که معامله‌گران دارای اهرم کوتاه‌مدت هنوز در جهت‌گیری تصمیم‌گیری ندارند.

    با نگاهی به آغاز سالی که گذشت، روند صعودی با نرخ بودجه به میزان قابل توجهی بالاتر همراه بوده است.

منبع: کوین تلگراف

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه