تبدیل موجودی ویزا و مستر کات به ریال

تبدیل موجودی ویزا و مستر کارت به ریال

زمان مطالعه 4 دقیقه

اگر در کردیت کارت خود موجودی دارید و می‌خواهید معادل ریالی آن را دریافت کنید، می‌توانید از خدمات اول پرداخت استفاده نمایید. برای اطلاع از روش تبدیل موجودی ویزا و مستر کارت به ریال تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

ثبت درخواست نقد ویزا و مستر کارت

تبدیل موجودی ویزا و مستر کارت به ریال

Master card نام یک شرکت چند ملیتی واقع در شهر وست چستر نیویورک، ایالات متحده آمریکا است که در زمینه خدمات اعتباری و مالی فعالیت می کند. تاسیس این شرکت به سال 1966 میلادی باز می گردد. اولین بانک هایی که به صدور کارت های اعتباری مستر کارت پرداختند؛ بانک یونایتد کالیفرنیا، بانک ملی کروکر، بانک ولز فاگو و بانک کالیفرنیا بودند که انجمنی را تحت عنوان کارت بین بانکی تشکیل دادند.
از ابتدای راه اندازی تا سال 1979 میلادی، موفقیت و گسترش این شبکه سیر صعودی داشته است. در سال 1979 این کمپانی نام خود را از مستر شارژ به مستر کارت تغییر داد.
کمپانی مستر کارت نخست در کشورهای آمریکایی و اروپایی فعالیت داشت. پس از آن نمایندگی های خود را در آسیا ( خاورمیانه ) و در پی آن در استرالیا راه اندازی نمود. در حال حاضر این شرکت بزرگ، بیش از 210 کشور جهان را با خدمات خود پوشش می دهد.

تبدیل موجودی ویزا و مستر کات به ریال

تبدیل موجودی ویزا و مستر کارت به ریال

طبق تحقیقات صورت گرفته، کمپانی مستر کارت با دارا بودن بیش از 140 نمایندگی در سراسر جهان، رتبه اول در مبادلات مالی را به خود اختصاص داده است. این شرکت با این آمار نشان داده است که در میدان رقابت با ویزا کارت ، پیروز شده است.
تمرکز master card incorporation بر روی تنظیم نمودن پروسه های پرداخت بین بانک های فروشندگان و بانک های ارائه دهنده خدمت مشتریان است. در حال حاضر مستر کارت در انواع مختلفی موجود است که عبارتند از:
کارت های اعتباری یا credit card
کارت های بانکی یا debit card
کارت های پیش پرداخت یا pre-paid card

مزیت های مستر کارت چیست ؟

این تکنولوژی در زمینه پرداخت های ارزی بین المللی، مزیت های بسیار زیادی داشته است که سبب شده طی فعالیت در سال های متمادی بر ارزش و اعتبار آن افزوده شود. از جمله مزایای مستر کارت می توان به موارد زیر اشاره داشت:

  •  امکان گرفتن وجه نقد از دستگاه های خود پرداز در بیشتر کشورهای جهان
  •  دریافت کارمزد در مبلغ های بسیار کم
  •  امکان خرید از فروشگاه های اینترنتی خارج از کشور
  •  امکان دریافت صورت حساب روزانه به صورت رایگان
  •  امکان تبادلات مالی با شرکت های بین المللی
  •  امکان خرید از فروشگاه های بین المللی
  •  امکان انتقال وجه بین بانک های اینترنتی
  •  حفظ امنیت مالی در خرید و جابجایی پول
  • آخرین گزینه یکی از مهمترین مواردی است ک سبب می شود تا در سفر از سرقت پول جلوگیری شود. وجود مستر کارت ، مشکل حمل و نقل پول در سفر را برای افراد برطرف کرده است.
تبدیل موجودی ویزا و مستر کات به ریال

تبدیل موجودی ویزا و مستر کارت به ریال

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که لوگوی مستر کارت روی کارت اعتباری حک شده باشد. از دیگر ویژگی های ظاهری این کارت می توان به شماره 16 رقمی که روی آن چاپ شده است اشاره نمود.
گاهی ممکن است بانک یکی از مشتریان با بانکی که فروشنده در آن حساب دارد و پول شما به آن واریز می گردد یکی نباشد و یا حتی بین دو بانک قرارداد همکاری بسته نشده باشد. در این صورت هزینه بسیار ناچیزی به نام interchange از حساب خریدار کسر شده و به بانک طرف مقابل پرداخت می گردد.
نقد کردن مستر کارت

شما برای دریافت وجه نقد از مستر کارتتان نمی توانید از همه دستگاه های ATM استفاده نمایید. خود پردازهایی که قابلیت پشتیبانی از مستر کارت ها را دارند را می توان با لوگوی master card که روی آنها حک شده است تشخیص داد. افرادی که دارنده این کارت ها می باشند، می توانند از طریق این خود پردازها وجه نقد دریافت کنند.

تبدیل موجودی ویزا و مستر کات به ریال

تبدیل موجودی ویزا و مستر کارت به ریال

حال ممکن است فردی دارای یک مستر کارت باشد که تاریخ انقضای آن روبه اتمام بوده و بخواهد موجودی کارتش را نقد کند. دریافت وجه نقد از مستر کارت در ایران دارای محدودیت می باشد. وجود تحریم های کشور آمریکا علیه ایران باعث شده است تا استفاده از این کارت اعتباری در داخل کشور، به امری ناممکن تبدیل شود.
به همین منظور اگر شما بخواهید از موجودی مستر کارت خود استفاده کنید ابتدا باید آن را به ریال تبدیل نمایید . به بیان دیگر می توان گفت تبدیل مستر کارت به ریال معادل فروش موجودی آن در ایران می باشد که توسط مجموعه اول پرداخت انجام می شود.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت