در این مطلب از اول پرداخت، می‌خواهیم به تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم ۲۵ شهریور ۱۴۰۲ بپردازیم.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم ۲۵ شهریور

تحلیل بیت کوین ۲۵ شهریور

قیمت بیت کوین در ۱۴ سپتامبر به بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۲۶،۲۲۸ دلار) صعود کرد که نشان‌دهنده تضعیف حرکت نزولی است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم ۲۵ شهریور
تحلیل بیت کوین و اتریوم ۲۵ شهریور

شیب منحنی میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در حال صاف شدن است و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی قرار دارد که نشان می‌دهد جفت BTC/USDT ممکن است برای مدت بیشتری در محدوده ۲۴،۸۰۰ تا ۲۸،۱۴۳ دلار باقی بماند.

اگر خرس‌ها بخواهند به قدرت بازگردند، باید به سرعت قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برگردانند. این حرکت نشان می‌دهد که بیت کوین در سطوح بالاتر به فروش می‌رسد. چنین شرایطی می‌تواند منجر به آزمایش مجدد حمایت قوی ۲۴،۸۰۰ دلاری شود.

تحلیل اتریوم ۲۵ شهریور

اتریوم در ۱۱ سپتامبر به زیر سطح حمایت ۱،۵۵۰ دلاری سقوط کرد، اما خرس‌ها نتوانستند قدرت را حفظ کنند. این امر نشان‌دهنده خرید قوی در سطوح پایین‌تر است.

تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم ۲۵ شهریور
تحلیل تکنیکال بیت کوین و اتریوم ۲۵ شهریور

گاوها پس از آن، روند بهبودی را آغاز کردند که در نتیجه آن، قیمت به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱،۶۳۸ دلار) رسید. در این سطح احتمالا شاهد نبرد سختی بین گاوها و خرس ها خواهیم بود. یک استراحت و بسته شدن کندل بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند خرس‌ها را به دام بیاندازد و در نتیجه، با ایجاد شورت اسکوئیز، باعث افزایش قیمت تا ۱،۷۴۵ دلار شود.

در مقابل، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها همچنان کنترل اوضاع را در دست دارند. در این صورت، فروشندگان دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت ETH/USDT را به زیر ۱،۵۵۰ دلار بکشانند و روند نزولی را از سر بگیرند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید