قیمت بیت کوین در 20 ژانویه افزایش یافته است و افزایش سریع قیمت ارزهای دیجیتال در سطح بازار، برخی از سرمایه گذاران را امیدوار کرده است که بالاترین سطح سالانه 21,427 دلار، نشانه ای است که به کف رسیده است. در این پست به تحلیل تکنیکال بیت کوین 1 بهمن می پردازیم.

تکنیکال بیت کوین 1 بهمن

با وجود اخبار منفی در مورد پلتفرم وام دهنده کریپتو،Genesis، قیمت بیت کوین همچنان در حال افزایش است. افزایش قیمت بیت کوین پس از اعلام ورشکستگی این پلتفرم ممکن است به این معنی باشد که این خبر قبلاً تاثیر خود را بر بیت کوین گذاشته است.

پس از ادامه دار شدن روند صعودی قیمت ها از هفته گذشته در بازارهای سهام، کاهش شاخص دلار آمریکا (DXY) و نظرات مثبت فدرال رزرو اطلاعات تورم را در گزارش شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) منتشر کرد که موجب شد بیت کوین بالاتر از محدوده 21000 دلار معامله شود.

به نظر می رسد یک محرک اصلی برای این رالی، گزارش مثبت CPI است که در 12 ژانویه توسط اداره کار (BLS) منتشر شد که نشان داد تورم کلی برای همه مصرف کنندگان شهری 0.1٪ کاهش یافته است.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

این بیشترین کاهش از آوریل 2020 بود. معامله گران سهام همچنین با افزایش قیمت ها به این امید که داده های مثبت باعث افزایش کمتر تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو در نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 1 فوریه شود، واکنش نشان می دهند.

داده های مثبت تورم در حال حاضر توجه فدرال رزرو ایالات متحده را که مسئول افزایش نرخ بهره است، جلب کرده. کریستوفر والر، فرماندار فدرال رزرو، اشاره کرد که نرخ بهره ممکن است در 20 ژانویه به کجا برسد:

بر اساس داده‌های موجود در این لحظه، به نظر می‌رسد تلاطم کمی در پیش است، بنابراین من در حال حاضر طرفدار افزایش 25 امتیازی در نشست بعدی FOMC در پایان این ماه هستم.

بازار سهام در 20 ژانویه با روند صعودی را پیش گرفت و داوجونز، اس اند پی 500 و نزدک همگی اعداد مثبتی را ثبت کردند. همانطور که توسط کوین تلگراف گزارش شده است، عملکرد قیمت بیت کوین همچنان با سهام ایالات متحده مرتبط است و رالی امروز نیز از این روند مستثنی نیست.

اخبار مثبت CPI و افزایش قیمت بیت کوین

از آنجایی که قیمت بیت کوین در 20 ژانویه به بالاترین حد سالانه 21,427 دلار رسید، برخی از تحلیلگران اکنون 21,000 دلار را به عنوان کف قیمت جدید BTC می بینند. اگرچه حجم معاملات بیت کوین به سطوح قبل از سقوط صرافی FTX بهبود نیافته است، اما 58.5 میلیارد دلار در معاملات بیت کوین که در 15 ژانویه منتشر شد، بالاترین قیمت سالانه را به ثبت رساند.

گزارش CPI نشان داد که تورم برای ششمین ماه متوالی کاهش یافته است. یکی از بزرگترین کاهش ها در این گزارش کاهش شدید قیمت بنزین بود. قیمت خودروهای دست دوم و نو نیز کاهش یافت. نکته ای که در گزارش نرخ تورم (CPI) وجود دارد این است که هزینه خدمات و غذا همچنان بالا است.

اگر تورم به اوج خود رسیده باشد، این احتمال وجود دارد که فدرال رزرو از افزایش نرخ بهره تهاجمی منحرف شود. بسیاری از معامله گران موافق هستند که اگر فدرال رزرو روی سیاست فعلی خود در انقباضات کمی و افزایش نرخ بهره متمرکز شود، قیمت بیت کوین ممکن است افزایش یابد.

FOMC جلسات خود را در 31 ژانویه با تصمیم گیری در مورد نرخ های بهره که انتظار می رود در روز بعد آغاز می کند. داده های مثبت تورم ممکن است بر تصمیم FOMC تأثیر بگذارد و بیت کوین و سهام را بالاتر ببرد. پس از گزارش‌های ناامیدکننده درآمد بانک ایالات متحده در سه‌ماهه چهارم سال 2022، بازار دوباره بازگشته است زیرا سرمایه‌گذاران منتظر جزئیات بیشتر درباره تصمیم بالقوه فدرال رزرو هستند.

داده های بلند مدت به نفع بیت کوین است!

اعتماد سرمایه گذاران به بازار کریپتو نیز می تواند به دلیل اعتقاد آنها به این که فدرال رزرو ایالات متحده می تواند افزایش نرخ بهره را در اندازه کوچکتر در طول سال 2023 اعمال کند، به دلیل نشانه هایی از گزارش CPI که استراتژی فدرال رزرو کارآمد است، افزایش می یابد.

در بیانیه فدرال رزرو، امکان تغییر سیاست همچنان وجود دارد و با تورم مرتبط است:

کمیته پیش‌بینی می‌کند که افزایش مستمر در محدوده هدف برای دستیابی به یک سیاست پولی مناسب است که به اندازه کافی محدودکننده باشد تا تورم را در طول زمان به ۲ درصد برگرداند. کمیته در تعیین سرعت افزایش‌های آتی در محدوده هدف، تشدید انباشته سیاست پولی، تاخیرهایی که سیاست پولی بر فعالیت‌های اقتصادی و تورم و تحولات اقتصادی و مالی تأثیر می‌گذارد را در نظر می‌گیرد.

با توجه به گروه CME، یک بازار مشتقات با یک محصول معیار جهانی که نرخ های بهره را تخمین میزند، احتمال بالایی را نشان می دهد که ممکن است در آینده نزدیک کمتر از آنچه قبلاً پیش بینی میشد، افزایش یابد.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

تکنیکال بیت کوین 1 بهمن
تکنیکال بیت کوین 1 بهمن

این نمودار به کاهش احتمالی افزایش نرخ بهره اشاره دارد. احساسات عمومی نشان می‌دهد که احتمال کاهش نرخ‌ها در آینده وجود دارد و سرمایه‌گذاران معتقدند که این امکان را برای بهبود بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است.

کاهش قیمت دلار

یکی دیگر از نشانه های مثبت قیمت بیت کوین، کاهش شاخص دلار آمریکا (DXY) است. از لحاظ تاریخی زمانی که DXY عقب نشینی می کند، تمایل سرمایه گذاران به دارایی های ریسک پذیر مانند خرید بیت کوین افزایش می یابد.

تکنیکال بیت کوین 1 بهمن
تکنیکال بیت کوین 1 بهمن

شاخص S&P 500، Dow و Nasdaq یک نمای کلی برای اقتصاد ارائه می دهند. در حال حاضر، بیت کوین و شاخص های اصلی سهام دارای ضریب همبستگی بالایی هستند.

تکنیکال بیت کوین 1 بهمن
تکنیکال بیت کوین 1 بهمن

بنابراین اگر نرخ بهره کاهش یابد و اقتصاد رشد کند، بیت کوین می تواند با بازارهای سهام صعودی به رشد خود ادامه دهد. هرچه محیط کلان بهتر باشد، برای قیمت بیت کوین بهتر است.

در حالی که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت پس از نظرات مثبت فدرال رزرو حرکت صعودی را نشان می دهد، چالش های بزرگتر ورشکستگی صرافی های متمرکز، قوانین مربوط به ارزهای دیجیتال، نگرانی ها در مورد ذخایر بایننس و تاثیر احتمالی ناشی از مسائل حقوقی گروه ارز دیجیتال به علاوه ورشکستگی Genesis می تواند یک مانع برای رالی فعلی بیت کوین باشد. برخی از تحلیلگران هنوز بر این باورند که سقوط تا 15000 دلار ممکن است.

cointelegraph

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید