یک تحلیلگر بازار ارز دیجیتال معتقد است که بیت کوین (BTC) در صورت تکرار رویدادهای قبلی و با توجه به داده‌های تاریخی در خصوص تلاقی ۲ شاخص آنچین، می‌تواند در ماه آینده رالی قیمتی خود را آغاز کند. در این پست به تحلیل تکنیکال بیت کوین 31 اردیبهشت می پردزایم.

شارژ کیف پول بیت کوین

تحلیل تکنیکال بیت کوین 31 اردیبهشت

مجری صفحه یوتیوب اینوست انسرز، در یک ویدئوی جدید به ۴۴۳۰۰۰ دنبال کننده خود گفت که یک سیگنال صعودی تاریخی مجددا در آستانه وقوع است.

به گفته این تحلیلگر، معمولا زمانی که قیمت تحقق یافته بیت کوین (RP) از قیمت تحقق یافته هولدرهای بلندمدت (LTH RP) عبور می‌کند، این ارز دیجیتال شروع به رشد می‌کند.

قیمت تحقق یافته یا قیمت واقعی (Realized Price) «ارزش تمام بیت کوین‌ها بر مبنای قیمت خرید آنها» را تقسیم بر «تعداد بیت کوین‌های در گردش» می‌کند. LTH RP هم میانگین قیمت خرید بیت کوین‌هایی است که در خارج از صرافی‌ها نگهداری می‌شوند و در ۱۵۵ روز گذشته جابجا نشده‌اند.

این تریدر اظهار داشت:

یک کاتالیزور برای قیمت بیت کوین وجود دارد که بسیاری از مردم اکنون درباره آن صحبت می‌کنند و آن «تاریخچه» است. در نمودار زیر از گلسنود… خط آبی قیمت تحقق یافته هولدرهای بلندمدت و خط زرد قیمت تحقق یافته بیت کوین است. اگر دقت کنید می‌بینید که قیمت تحقق یافته بیت کوین از قیمت تحقق یافته هولدرهای بلندمدت عبور کرده است و در حال حاضر اختلاف بین آنها به حدود ۶۰۰ دلار می‌رسد. هر بار که این اتفاق می‌افتد، به عبارتی هر بار که خط آبی بالاتر از خط زرد قرار می‌گیرد، معمولاً به یک رالی صعودی بزرگ منجر می‌شود.

تحلیل تکنیکال بیت کوین 31 اردیبهشت
تحلیل تکنیکال بیت کوین 31 اردیبهشت

به گفته این تریدر معروف، هر دو بار آخری که چنین اتفاقی رخ داد در ماه ژوئن بوده و وی احتمال می‌دهد که این رویداد بار دیگر به رشد قیمت در ماه ژوئن منجر شود.

نکته جالب دیگر در مورد این تلاقی این است که همیشه در ماه ژوئن اتفاق می‌افتد، به ‌استثنای سال ۲۰۱۲ که بیت کوین در اوایل راه خود بود. وی اضافه کرد:

این سیگنال هم در ژوئن ۲۰۱۶ و هم در ژوئن ۲۰۱۹ اتفاق افتاد. آیا در ژوئن ۲۰۲۳ هم شاهد تکرار آن خواهیم بود؟ نکته جالب توجهی است. اگر این اتفاق دوباره رخ دهد، بعد از آن یک رالی بزرگ در راه است. البته، یک نکته هم وجود دارد. سال ۲۰۲۰ را به خاطر دارید؟ شاید بعضی بگویند، «اوه، اما قیمت بعد از آن دوباره می‌ریزد.» خب، دلیل آن ریزش در سال ۲۰۲۲ شیوع کرونا بود…

وی افزود:

بیت کوین در تمامی موارد قبلی به دنبال این تلاقی صعود کرد. پس توصیه می‌کنم عبور قیمت تحقق یافته بیت کوین از قیمت تحقق یافته هولدرهای بلندمدت را زیر نظر داشته باشید. توجه داشته باشید که الان خیلی به آن نقطه نزدیک هستیم. روزهای آتی خیلی هیجان‌انگیز است. و به همین دلیل است که امروز عنوان ویدیو را The Next Bitcoin Catalyst گذاشتم.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

او در آخر اظهار داشت:

بسیاری از مردم می‌گویند: «در ماه مه بفروش، و دیگر به بازار نگاه نکن.». اما اگر سیگنالی که گفتم را در نظر بگیرید، خروج از بیت‌کوین یا شورت گرفتن روی آن در ماه می اشتباه است.

گفتنی است،‌ بیت کوین در زمان نگارش این مقاله با ۰.۳۵٪ افزایش در ۲۴ ساعت گذشته روی قیمت ۲۷،۰۰۶ دلار معامله می‌شود.

dailyhodl

امتیاز 4.3/5 - از 3 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید