تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳

تحلیل تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳

زمان مطالعه 2 دقیقه

نزول اخیر دوج‌کوین (DOGE) به زیر مقاومت ۰.۱۳ دلار در نهایت باعث شکست الگوی مثلث نزولی کلاسیک در نمودار روزانه شد و بلافاصله پس از آن، قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه سقوط کرد. در این پست به تحلیل تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳ می پردازیم.

تحلیل تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳

در همین حال، همزمان با انتقال بیش از ۱۰ میلیون دلار توکن DOGE از کیف پول یک نهنگ ناشناخته به صرافی رابینهود (Robinhood)، فاندینگ ریت این ارز دیجیتال منفی شد.

افزایش بیش از ۱۵۰ درصدی قیمت فقط در یک ماه (روند صعودی قبلی در ماه مارس) به گاوها کمک کرد تا مقاومت ۰.۲۲ دلاری را آزمایش کنند. سپس خرس‌ها به‌ سرعت روند نزولی را طی چند هفته آینده ایجاد کردند.

در ادامه، برگشت از سطح ۰.۱۳ دلار (که در آن زمان به عنوان حمایت عمل می‌کرد) باعث ایجاد روندی جانبی و تشکیل مثلث نزولی کلاسیک در تایم‌فریم روزانه شد. شکست اخیر این الگو از کف، سناریوی نزولی را تأیید کرد و قیمت این ارز دیجیتال در ۱۸ ژوئن به پایین‌ترین حد چهارماهه خود رسید.

 تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳

تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳

بازگشت به بالای سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه نزدیک به مقاومت ۰.۱۳ دلار می‌تواند به خریداران کمک کند تا روند بازار را تغییر دهند. در این صورت، اهداف احتمالی در محدوده ۰.۱۴۷ دلار قرار خواهند داشت.

با این حال، هر گونه برگشت به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ می‌تواند تمایلات صعودی کوتاه‌مدت را باطل کند. در این حالت، نزدیک‌ترین سطح حمایت اصلی، ۰.۱۱ دلار خواهد بود.

اندیکاتور قدرت نسبی (RSI) نزدیک به سطح ۳۰ قرار دارد که نشان‌دهنده اشباع فروش است؛ لذا خریداران می‌توانند به زودی انتظار بهبود قیمت را داشته باشند.

طبق داده‌های کوین‌گلس (Coinglass)، فاندینگ ریت DOGE در چند روز گذشته کاهش شدیدی داشته و به سطوحی که آخرین بار در می ۲۰۲۴ مشاهده شده بود، رسیده است.

با توجه به حساسیت تاریخی پرایس اکشن به این شاخص، احتمال ادامه نزول در روزهای آینده وجود خواهد داشت. این بدان معنا است که هر گونه تغییر در این شاخص می‌تواند به خریداران کمک کند تا روند بازار را تغییر دهند.

 تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳

تکنیکال دوج کوین ۲ تیر ۱۴۰۳

در حال حاضر، همبستگی ماهانه دوج‌کوین با بیت‌کوین، ۷۵ درصد است. بنابراین، روند بیت کوین نیز در کنار این شاخص‌ها می‌تواند تأثیر بالایی بر قیمت دوج‌کوین داشته باشد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت