تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد

تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه 3 دقیقه

قیمت XRP پس از شکست خط روند مقاومتی خود نتوانست بالای آن خود را تثبیت کند و مجددا به زیر آن سقوط کرد. تحلیل‌های پرایس اکشن و امواج الیوت هر دو نشان می‌دهند که قیمت XRP در یک روند نزولی قرار دارد. کاهش قیمت به زیر سطح ۰.۵۶ دلار نیز این احتمال را تایید کرده است. اما علی رغم پیش‌بینی نزولی قیمت XRP، یک جهش قوی در سطح فعلی می‌تواند با ۲۵٪ رشد قیمت ریپل را به مقاومت بعدی در ۰.۶۳ دلار برساند. در این پست به تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

قیمت XRP در ۷ آگوست افزایش یافت اما موفق نبود. سپس، ریزش قیمت در ۱۷ آگوست دیدگاه صعودی در مورد رسیدن قیمت ریپل به ۱ دلار را باطل کرد و با سقوط تا حوالی ۰.۴۲ دلار تقریبا تمام سود حاصل از افزایش قیمت اخیر را پس گرفت.

اگر قیمت XRP الگوی فعلی را به سمت پایین بشکند، می‌تواند ۲۸٪ دیگر ریزش کرده و به منطقه حمایت استاتیک ۰.۳۵ دلار برسد.

تحلیل تکنیکال قیمت ریپل با امواج الیوت و پرایس اکشن

تحلیل تکنیکال تایم فریم روزانه ریپل یک چشم انداز نزولی را برای این ارز دیجیتال نشان می‌دهد.

دلیل اصلی این دیدگاه، نتایج تحلیل امواج الیوت و پرایس اکشن است. تحلیلگران تکنیکال از نظریه امواج الیوت برای تعیین جهت احتمالی یک روند با بررسی الگوهای قیمتی تکرارشونده، بلندمدت و همچنین احساسات سرمایه‌گذاران استفاده می‌کنند.

قبل از ریزش قیمت این هفته، محتمل‌ترین سناریو نشان می‌داد که XRP در یک حرکت ۵ موجی رو به بالا ( رنگ سفید) در حال نزدیک شدن به انتهای موج چهارم است که مشخص شد اینچنین نیست.

تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

این نتیجه پس از آن بیشتر قوت گرفت که جهش قیمت XRP از کانال صعودی (نماد سبز) اتفاق افتاد. با این حال، کاهش متعاقب قیمت این احتمال را باطل کرد و مشخص کرد که موج شماری اشتباه انجام شده است. قیمت XRP دیروز به زیر سطح ۰.۵۶ دلار (خط قرمز) سقوط کرد و تا خط حمایت کانال نیز کاهش یافت.

در صورت شکست حمایت این کانال به سمت پایین، قیمت ریپل می‌تواند ۲۸٪ دیگر ریزش کرده و به ناحیه حمایت استاتیک ۰.۳۵ دلار برسد.

در مقابل، اگر قیمت XRP جهش کند، با ۲۵٪ رشد می‌تواند خود را به خط مقاومت کانال در ۰.۶۳ دلار برساند. با این حال، هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که این اتفاق بیفتد. همچنین، RSI در تایم فریم روزانه نزولی است. معامله‌گران از طریق RSI به عنوان یک اندیکاتور مومنتوم می‌توانند با تعیین حالت اشباع خرید یا اشباع فروش تصمیم بگیرند که آیا یک دارایی را بخرند یا بفروشند.

اگر RSI بالای عدد ۵۰ و روند صعودی باشد، گاوها دست بالا را دارند، اما اگر این عدد زیر ۵۰ باشد، برتری در اختیار خرس‌ها خواهد بود. در مورد ریپل، این اندیکاتور در حال کاهش و زیر ۵۰ است که هر دو نشانه یک روند نزولی هستند.

نگاهی دقیق‌ به نمودار ریپل در تایم فریم ۶ ساعته، احتمال جهش قیمت آن را نشان نمی‌دهد. دلیل اصلی این است که قیمت از یک خط مقاومت نزولی کوتاه مدت خارج شده و سپس نتوانسته آن را به حمایت تبدیل کند. بلکه حتی قیمت در ۱۷ آگوست به زیر این خط نیز سقوط کرده است (آیکون قرمز).

تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

تحلیل تکنیکال ریپل ۲۹ مرداد ۱۴۰۲

علاوه بر این، RSI از افزایش قیمت پشتیبانی نمی‌کند. این اندیکاتور در حال کاهش است و از قلمرو اشباع فروش خود خارج نشده است (آیکون سفید) که هر دو نشانه ضعف هستند.

پیش‌بینی قیمت XRP: آیا نشانه‌هایی از تشکیل کف قیمت وجود دارد؟

در میان ریزش قیمت XRP، خبرهای مربوط به ریپل نیز ترکیبی از اخبار خوب و بد است. تیم حقوقی ریپل با درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) برای درخواست تجدیدنظر در مورد حکم دادگاه مخالفت کرده و اعلام کرده است که هیچ شرایط فوق‌العاده‌ای برای درخواست تجدیدنظر وجود ندارد. از سوی دیگر، وارن دیویدسون (Warren Davidson)، نماینده کنگره ایالات متحده و منتقد سرسخت CBDCها، از جامعه XRP به خاطر عملکرد «بیش از تدافعی» آن‌ها در برابر همکاری ریپل با CBDCها انتقاد کرده است.

در پایان، می‌توان گفت روند پیش‌بینی قیمت XRP نزولی است. با این حال، یک جهش قوی از سطح فعلی می‌تواند باعث ۲۵٪ رشد شود که قیمت XRP را به ۰.۶۳ دلار برساند؛ هر چند که هیچ نشانه‌ای وجود ندارد که این احتمال را تایید کند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت