قیمت ارز دیجیتال سولانا (SOL) از ابتدای سال ۲۰۲۳ تاکنون شاهد بهبود قابل‌توجهی بوده است. طی سه هفته گذشته، قیمت این رمزارز ۱۶۲ درصد افزایش یافت و به قیمت فعلی در ۲۵ دلار رسید. علاوه بر این، رشد مداوم در حجم معاملات و در این بین، اصلاحات جزئی، نشان‌دهنده رشد پایدار قیمت سولانا است. در این پست به تحلیل تکنیکال سولانا بهمن 1401 می پردازیم.

تحلیل تکنیکال سولانا بهمن 1401

یک نکته قابل‌توجه در مورد سولانا، شکل‌گیری یک الگوی کف گرد (rounding bottom) در نمودار آن است. بر اساس تحلیل تکنیکال، تحت تأثیر این الگو، قیمت سولانا می‌تواند به رشد مداوم خود ادامه دهد و تا ۳۸٫۶ دلار افزایش یابد (رشد بیش از ۵۰ درصدی نسبت به سطوح فعلی).

تکنیکال سولانا بهمن 1401
تکنیکال سولانا بهمن 1401

سولانا در محدوده قیمتی ۲۵ دلار معامله می‌شود و در تلاش برای عبور از منطقه مقاومتی ۲۷ تا ۲۷٫۵ دلار است. در نمودار روزانه سولانا، یک کندل از نوع Doji در مقاومت مذکور مشاهده می‌شود که نشان‌دهنده عدم اطمینان در بین فعالان بازار است.
بنابراین، اگر فشار فروش ادامه پیدا کند، قیمت سولانا ممکن است شاهد یک اصلاح جزئی برای شروع دوباره حرکت صعودی باشد. این کاهش بالقوه می‌تواند قیمت سولانا را تا ۲۰ درصد کاهش دهد و به مرز ۲۰ دلار بازگرداند.
در مقابل، بسته شدن کندل روزانه بالای ۲۷٫۵ دلار، می‌تواند به ازسرگیری رالی قبلی کمک کند. در این میان و علی‌رغم اصلاحات اخیر قیمت، شاخص MACD و خط سیگنال از ایجاد یک تقاطع نزولی جلوگیری کرده و همچنان رو به بالا حرکت می‌کنند. رشد ثابت این شاخص، نشان‌دهنده رشد پایدار قیمت سولانا است.
از طرفی، قیمت سولانا به طور مداوم به باند بالایی اندیکاتور بولینگر باندز (Bollinger bands) برخورد می‌کند که نشان‌دهنده خرید تهاجمی در بازار است که نیاز به کمی آرام شدن دارد.

coingape

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید