شیبا اینو (SHIB) که یادآور نوسانات زیاد بازار میم کوین‌ها در گذشته است، در جولای 2023 حالتی خنثی به خود گرفته است. با این حال، آمار مربوط به جذب کاربران جدید توسط شیبا اینو، می‌تواند نشان‌دهنده بریک آوت قریب‌الوقوع قیمت این میم کوین محبوب باشد. در این پست به تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

قیمت شیبا در هفته‌های اخیر تغییرات متفاوتی را تجربه کرده است. با این حال، به نظر می‌رسد یک سری از تغییرات جدید در شبکه شیبا نتایج مشهودی را به همراه داشته است.

به دلیل راه‎اندازی کیف پول سرد شیبا وارتقای شیباریوم، جامعه شیبا اینو با سرعتی بی‌سابقه در حال رشد است. داده‌های آنچین نشان می‌دهند که از زمان کاهش شدید قیمت در سه ماهه اول، رشد شبکه شیبا دوباره در اواخر ماه می ۲۰۲۳ شروع به افزایش کرد.

طبق گزارش‌ها، در پایین‌ترین کف قیمتی ثبت‌شده در تاریخ 22 می، اکوسیستم شیبا اینو 972 عضو جدید را جذب کرد. اما از آن زمان، این رقم به تدریج افزایش یافته و در 27 ژوئن به بالای 4007 رسید. این موضوع، نشان‌دهنده رشد 312 درصدی در نرخ جذب کاربران جدید است.

تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲
تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

در تاریخ 6 جولای، کاربران شیبا 3441 آدرس کیف پول جدید دیگر را ثبت کردند. این نشان می‌دهد که اکوسیستم شیبا اینو آماده است تا رشد بالای شبکه خود را در ماه جولای حفظ کند.

با اینکه عملکرد قیمت شیبا اینو تاکنون با رشد شبکه همخوانی نداشته است، اما داده‌های تاریخی نشان می‌دهند که این تناسب در آینده رخ خواهد داد.

در تأیید بیشتر پیش‌بینی صعودی، می‌توان به افزایش فعالیت کاربران شیبا اشاره کرد. همانطور که نمودار زیر نشان می‌دهد، آدرس‌های فعال شیبا در دو هفته گذشته روند صعودی داشته‌اند.

از 23 ژوئن تا 7 جولای، تعداد کاربران روزانه‌ی انجام دهنده‌ی معاملات در شیبا اینو 27 درصد افزایش یافت. در تاریخ 23 ژوئن، تعداد آدرس‌های فعال شیبا اینو 27,432 بود، که این رقم تا پایان روز 6 جولای به 32,208 رسیده بود.

تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲
تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

نمودار بالا یک پیشرفت قابل‌توجه در سطح فعالیت کاربران ثبت‌شده در اکوسیستم شیبا اینو را نشان می‌دهد. این نشان می‌دهد که تعداد زیادی از کاربران جدید که به شبکه می‌پیوندند، به طور فعال تراکنش‌های روزانه را انجام می‌دهند.

داده‌های آنچین بالا نشان می‌دهند که تقاضا برای شیبا در حال افزایش است. این موضوع می‌تواند باعث شکل گرفتن یک رالی افزایشی در قیمت به سمت 0.000009 دلار شود. با این حال، دیوار فروش 0.000008 دلاری همچنان یک مانع بزرگ برای افزایش قیمت است.

همان‌طور که در تصویر زیر نشان داده شده است، 91460 سرمایه‌گذار که 32 تریلیون SHIB را با قیمت متوسط 0.000008 دلار خریداری کردند، می‌توانند روند افزایش قیمت را کند کنند. با این حال، اگر تقاضای بالای کاربران، قیمت شیبا را به فراتر از این سطح مقاومت ببرد، قیمت ممکن است به هدف 0.000010 دلار برسد.

تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲
تحلیل تکنیکال شیبا ۱۸ تیر ۱۴۰۲

در مقابل، اگر قیمت به زیر حمایت 0.0000070 دلار کاهش یابد، خرس‌ها می‌توانند پیش‌بینی افزایش قیمت شیبا اینو را بی‌اعتبار کنند. در این محدوده، 37،760 سرمایه‌گذار که 30.3 تریلیون توکن شیبا اینو را با میانگین قیمت 0.000007 دلار خریداری کرده‌اند، می‌توانند از قیمت حمایت کنند. اما اگر این سطح پشتیبانی نتواند حفظ شود، قیمت شیبا احتمالاً تا 0.000006 کاهش می‌یابد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید