قیمت لایت کوین در ۲۴ ساعت گذشته با افزایش ۸٪ از ۹۵ دلار فراتر رفت و عملکرد بهتری نسبت به سایر رقبای خود مانند بیت کوین و اتریوم داشته است. این در حالی است که در ماه مارچ علی‌رغم شرایط مثبت بازار، قیمت لایت کوین تا ۶۵ دلار سقوط کرده بود. دراین پست به تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین می پردازیم.
از جمله دلایل رشد اخیر لایت کوین می‌تواند به جذب سرمایه‌گذاران بیت کوین و اتریوم، انباشت نهنگ‌ها و هاوینگ آتی لایت کوین در ماه آگوست اشاره کرد.

تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین

قیمت لایت کوین با جهش ۸ درصدی در ۲۴ ساعت اخیر به اوج ۹۵.۶۶ دلاری رسید. همزمان با رشد لایت کوین، مارکت کپ بازار رمزارزها با به ۱.۲۳ تریلیون دلار رسید و قیمت بیت کوین و اتریوم نیز به ترتیب ۲.۴۶٪ و ۳.۴۷٪ افزایش یافت.

شایان ذکر است از زمان اعلام نرخ بهره، قیمت لایت کوین در برابر بیت کوین بیش از ۱۵٪ و در برابر اتریوم، بیش از ۱۴.۵٪ افزایش یافته است.

تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین
تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین

یکی از دلایل احتمالی رشد قیمت اخیر لایت کوین، عملکرد نسبتا ضعیف آن در ماه مارچ (اسفند) است که در مجموع ماه قیمت آن ۶.۵٪ کاهش یافته است، در حالی که در همین مدت، ارزش کل بازار کریپتو ۹.۳۵٪ رشد کرد.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین
تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین

از این رو، معامله‌گران احتمالا این را به عنوان فرصت خرید در کف و استفاده از پتانسیل صعودی لایت کوین قلمداد کرده‌اند.

انباشت نهنگ‌ها پیش از هاوینگ لایت کوین

در همین حال، داده‌های آنچین نشان می‌دهد میزان عرضه لایت کوین که توسط آدرس‌های حاوی ۱ تا ۱۰ میلیون واحد از این ارز نگهداری می‌شود در ماه مارچ افزایش یافته است. در همین مدت، میزان عرضه هولد شده توسط آدرس‌های حاوی ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون واحد لایت کوین کاهش یافته است.

تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین
تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین

این نشان می‌دهد نهنگ‌هایی که پیش از این دارای ۱۰۰٬۰۰۰ تا ۱ میلیون واحد لایت کوین بودند در ماه مارچ به انباشت این ارز روی آورده و اکنون وارد گروه نهنگ‌های با ۱ تا ۱۰ میلیون واحد از این ارز شده‌اند.

هاوینگ رویدادی است که در آن، پاداش استخراج بلاک‌های جدید به نصف کاهش می‌یابد. هاوینگ‌های قبلی بیت کوین و لایت کوین هرکدام به بازار صعودی منجر شده‌اند. بنابراین، هاوینگ بعدی لایت کوین که برای آگوست (مرداد) ۲۰۲۳ برنامه‌ریزی شده است می‌تواند نتیجه صعودی مشابهی داشته باشد.

رکت کپیتال، تحلیلگر مطرح بازار رمزارزها در توییتی به این مسئله واکنش نشان داد و خاطرنشان کرد احتمالا هیجان پیرامون هاوینگ باعث شده تا معامله‌گران از فرصت خرید در کف لایت کوین استفاده و به این ارز روی آورند.

تحلیل تکنیکال لایت کوین

از نظر تکنیکال، لایت کوین آماده اصلاح قیمت طی هفته‌های آتی است. در حال حاضر، لایت کوین در حال آزمایش خط مقاومت کانال نزولی است که در چند ماه اخیر، در آن در نوسان است و انتظار می‌رود مانند اتفاقی که در ماه می و نوامبر ۲۰۲۱ افتاد، قیمت با اصلاح به سمت پایین مواجه شود.

در صورتی که لایت کوین از خط مقاومت کانال نزولی خود بازپس زده شود، احتمالا به سمت خط حمایت ۴۷.۵۰ دلاری حرکت خواهد کرد و قیمت از سطوح فعلی حدود ۴۵٪ کاهش خواهد یافت.

تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین
تحلیل تکنیکال لایت کوین 4 فروردین
پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

در مقابل، در صورتی که کانال نزولی به سمت بالا شکسته شود، قیمت لایت کوین احتمالا تا محدوده ۱۰۵ تا ۱۴۰ دلار افزایش خواهد یافت.

cointelegraph

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید