بازار ارزهای دیجیتال همچنان با تلاطم مواجه است و در این میان، دوج کوین (DOGE) هم در تلاش است که جایگاه خود را حفظ کند. بر اساس داده‌های بازار، قیمت DOGE از اواسط ماه آوریل ۲۲ درصد کاهش یافته و اکنون در محدوده ۰٫۰۷۲ دلار قرار دارد – ۹۰ درصد کمتر از رکورد تاریخی آن در می ۲۰۲۱. در این پست به تحلیل قیمت دوج کوین 21 اردیبهشت می پردازیم.

شارژ کیف پول دوج کوین

تحلیل قیمت دوج کوین 21 اردیبهشت

گاوهای دوج کوین در چند هفته اخیر شرایط سختی داشته‌اند و حرکت رو به پایین این رمزارز هیچ نشانه‌ای از کند شدن را نشان نمی‌دهد. اما چرا قیمت دوج کوین همچنان در حال کاهش است، آن هم در حالی که سایر میم کوین‌ها شاهد رشد انفجاری قیمت خود هستند؟

بخش عمده‌ای از حرکت صعودی دوج کوین در سال گذشته، به دلیل خرید شبکه اجتماعی توییتر توسط ایلان ماسک بود. از آن زمان، ارتش دوج کوین مشتاقانه در انتظار ادغام دوج کوین در توییتر توسط ایلان ماسک بوده و امیدوارند که این موضوع بتواند باعث رشد قیمت این میم کوین شود. با این حال، ماسک هنوز پرداخت‌های رمزارزی را در توییتر اجرا نکرده و هر حرکتی در این زمینه ممکن است مدتی طول بکشد.

عامل دیگری که باعث مارپیچ نزولی دوج کوین شده، این است که بلاکچین زیربنایی آن اکنون منسوخ در نظر گرفته می‌شود. همان‌طور که می‌دانید، دوج کوین همچنان به یک بلاکچین اثبات کار (PoW) متکی است که نسبت به بلاکچین‌های اثبات سهام (PoS)، کندتر، گران‌تر و برای محیط زیست مضرتر است.

در نهایت، این نکته را هم باید در نظر گرفت که دوج کوین هنوز هیچ کاربرد ذاتی ندارد، که باعث شده در مقایسه با میم کوین‌های جدیدتر که NFTها (توکن‌های غیرقابل تعویض)، بازی‌های بلاکچین و سایر ویژگی‌های هیجان‌انگیز را شامل می‌شوند، عقب بماند. ترکیب همه این عوامل، تصویری تاریک را برای دوج کوین ترسیم می‌کند.

در روزهای اخیر، دوج کوین به سفر نزولی خود ادامه داد و در ۸ می، سطح حمایتی ۰٫۰۷ دلار را لمس کرد. گاوها اکنون در تلاشند تا دوج کوین را از این سطح برگردانند.

تحلیل قیمت دوج کوین 21 اردیبهشت
تحلیل قیمت دوج کوین 21 اردیبهشت

این رالی امدادی احتمالاً به خط روند نزولی خواهد رسید، جایی که انتظار می‌رود خرس‌ها دفاعی قوی داشته باشند. اگر قیمت از این سطح کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی خواهند کرد که جفت DOGE/USDT را به زیر سطح حمایتی ۰٫۰۷ دلار کاهش دهند. در صورت موفقیت خرس‌ها، این جفت ممکن است تا ۰٫۰۶ دلار افت کند که حمایت قوی‌ای نیست و اگر از دست برود، احتمال سقوط دوج کوین تا ۰٫۰۵ دلار هم وجود دارد.

در مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، نشانه شروع یک بهبود قوی‌تر خواهد بود. در این صورت، قیمت دوج کوین ممکن است به منطقه مقاومت بالاسری در ۰٫۱۰ تا ۰٫۱۱ دلار افزایش یابد.

beincrypto

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید