لایت‌کوین (LTC) در تاریخ 12 تا 13 سپتامبر یک افزایش 13 درصدی را تجربه کرد. اما فشار فروش کوتاه مدتی که در آخر هفته (16 تا 17 سپتامبر) مشاهده شد، ممکن است این افزایش قیمت را متوقف کند. در این پست به تحلیل قیمت لایت کوین ۲۷ شهریور ۱۴۰۲ می پردازیم.

تحلیل قیمت لایت کوین ۲۷ شهریور ۱۴۰۲

لایت‌کوین توانست پس از یک کاهش قیمت و رسیدن به 57.8 دلار در 11 سپتامبر، بهبود یابد و در تاریخ 16 سپتامبر به قیمت 67.05 دلار برسد. با این حال، در زمان نوشتن این خبر، لایت کوین اصلاح قیمتی را تجربه می‌کند و با افت حدودا 5 درصدی، با قیمت 63.7 دلار در حال معامله شدن است.

تحلیل قیمت لایت کوین ۲۷ شهریور
تحلیل قیمت لایت کوین ۲۷ شهریور

تغییر قیمت نزدیک به اردر بلاک نزولی (قرمز) 67.2 تا 68.4 دلار رخ داد. ناحیه حمایتی هم که می‌توانند مانعی برای فروشندگان و کاهش بیشتر قیمت در نظر گرفته شود، سطوح 62.55 دلار و 60 دلار هستند.

بنابراین، کاهش قیمت ممکن است از سطوح 62. یا 60 دلار آغاز شود، به‌ویژه اگر جلسه FOMC (کمیته بازار آزاد فدرال) در 20 سپتامبر موضعی دور از انتظارات داشته باشد.

در صورت صعود احتمالی، سطوح کلیدی برای گاوها 65 دلار و 68 دلار خواهند بود. در همین حال، شاخص قدرت نسبی (RSI) به سمت 50 کاهش یافته که اگر مسیر خود را به زیر این سطح ادامه دهد، افزایش فشار فروش تایید خواهد شد. از سوی دیگر، شاخص جریان پول چایکین (CMF) شکسته شده و به زیر صفر رسیده است که همین امر کاهش جریان سرمایه را در آخر هفته تقویت خواهد کرد.

تحلیل قیمت لایت کوین ۲۷ شهریور
تحلیل قیمت لایت کوین ۲۷ شهریور

در این میان، شاخص دلتای حجم تجمعی (CVD) در زمان انتشار این خبر شیب مثبتی داشته که نشان‌دهنده این است که بازار در کنترل خریداران قرار دارد. با این حال، نرخ سود باز (Open interest) به طور قابل توجهی در آخر هفته کاهش یافته که نشان می‌دهد تقاضا برای لایت کوین اندکی کاهش یافته است. علاوه بر این، شاخص سویینگ تجمعی (ASI) عقب‌نشینی از خود به نمایش گذاشت، اما همچنان مثبت است، که نشان می‌دهد روند بلندمدت همچنان یک روند صعودی است.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید