یک ناظر ارشد مالی کانادایی، دو صرافی رمزارزی به نام های Bybit و KuCoin را به دلیل رعایت نکردن قوانین اوراق بهادار در استان انتاریو کانادا، با جریمه و اقدامات قانونی مواجه کرده است. در این خبر به بررسی جریمه شدن صرافی های کوکوین و بای بیت می پردازیم.

جریمه شدن صرافی های کوکوین و بای بیت

کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC) تشخیص داد که هر دو صرافی از پلتفرم های ناسازگاری استفاده می‌کنند که به ساکنان انتاریو اجازه می‌دهد اوراق بهادار ثبت نشده را معامله کنند.

پست های مرتبط
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی
کناره گیری بنیانگذار صرافی هیوبی

سقوط فعلی بازار رمزارزها، انواع شرکت های فعال در این حوزه را تحت تاثیر قرار می دهد. صرافی رمزارزها نیز بیشتر بخوانید

مرحله دوم خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر
خرید بلیط جام جهانی 2022 قطر

افرادی که قصد پرداخت برای بلیط بازی های FIFA را دارند بایستی در نظر داشته باشند که پرداخت بلیط‌ های بیشتر بخوانید

جف کهو (Jeff Kehoe)، مدیر اجرایی OSC در بیانیه مطبوعاتی گفت: «پلتفرم های تجارت دارایی های رمزارزی خارجی که می‌خواهند در انتاریو فعالیت کنند، باید طبق قوانین عمل کنند. در غیر اینصورت با اقدامات اجرایی روبرو می شوند. “نتایج اعلام شده امروز باید به عنوان نشانه روشنی باشد که ما از تحمل عدم انطباق با قانون اوراق بهادار انتاریو خودداری می کنیم.”

بای بیت، که اخیراً تأیید کرده است که کارمندان خود را اخراج می کند، با تحقیقات همکاری کرد و با ناظر به توافق رسید. به عنوان بخشی از این توافق، بای بیت جریمه ای نزدیک به 2.5 میلیون دلار کانادا (1.9 میلیون دلار) به OSC پرداخت و موافقت کرد که برای ثبت نام مناسب با آژانس همکاری کند. در عین حال، بای بیت حساب های جدیدی را برای مشتریان مستقر در انتاریو نمی‌پذیرد و خدمات خود را در این استان عرضه نمی‌کند.

برخلاف بای بیت ، کوکوین متهم به عدم همکاری با تحقیقات OSC است. در نتیجه، صرافی مستقر در سیشل برای همیشه از مشارکت در بازارهای سرمایه انتاریو منع شده است. OSC همچنین صرافی را با جریمه 2 میلیون دلار کانادا (1.5 میلیون دلار) و همچنین نزدیک به 100000 دلار کانادا (77000 دلار) در هزینه های مربوط به تحقیقات محکوم کرده است.

این جریمه ها بیش از یک سال پس از آن اعمال می شود که OSC به صرافی های فعال در انتاریو گفت که “باید با OSC تماس بگیرند یا با اقدامات اجرایی روبرو شوند.”

منبع: coindesk

امتیاز 5/5 - از 1 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید