طبق گفته شرکت شبکه کارت، از آنجایی که مصرف کنندگان از حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند، 91 درصد از پاسخ‌دهندگان در نظرسنجی Future of Urban Mobility Visa گفتند که انتظار دارند حمل‌ونقل عمومی پرداخت‌های بدون تماس را ارائه دهد. بیش از نیمی (57٪) گفتند که به شدت انتظار آن را دارند. خدمات پرداخت بدون تماس از ویزا کارت به زودی اجرایی خواهد شد.

نزدیک به نیمی از پاسخ دهندگان (44%) گفتند یکی از مهم ترین مزایای ارائه پرداخت های بدون تماس برای حمل و نقل عمومی راحتی است، پس از آن در زمان صرفه جویی شده (40%)، نگرانی کمتر در مورد داشتن پول نقد کافی برای کرایه ها (38%) و کاهش تماس با سطوح و افراد (35٪).

طبق نظرسنجی، کمتر از یک سوم از پاسخ دهندگان نظرسنجی (32٪) گفتند که ارائه پرداخت های بدون تماس یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که آنها را تشویق می‌کند تا از حمل و نقل عمومی استفاده کنند.

پست های مرتبط
معرفی 6 مورد از وب سایت های عکس های هنری
سایت های عکس های هنری

چه مبتدی باشید و چه فقط به نقطه ی خلاقانه ی خود دست یافته اید، در این مقاله به معرفی بیشتر بخوانید

خرید اکانت kwfinder | پرداخت در سایت kwfinder
خرید اکانت kwfinder

اکانت kwfinder یکی از بهترین ابزارهای تحقیق کلمه کلیدی می باشد. با خرید اکانت kwfinder این امکان برای شما فراهم بیشتر بخوانید

ویزا کارت در بیانیه خود خاطرنشان کرد که برای بسیاری از پاسخ دهندگان (88٪)، محیط عاملی در استفاده آنها از حمل و نقل عمومی بود. حدود یک سوم (34٪) از پاسخ دهندگان نظرسنجی گفتند که پایداری محیطی مهم ترین دلیل استفاده از حمل و نقل عمومی است.

علاوه بر حفظ محیط زیست، ملاحظات دیگری مانند هزینه و در دسترس بودن نیز بر استفاده مصرف کنندگان از حمل و نقل عمومی تأثیر می گذارد. کمتر از نیمی (43٪) از پاسخ دهندگان در نظرسنجی گفتند که اگر مسیرها سریع تر باشد، تمایل بیشتری به استفاده از حمل و نقل عمومی دارند. دیگران گفتند که اگر برنامه قابل اطمینان تر باشد (41%)، اگر مسیرهای بیشتری در دسترس باشد (36%) و اگر کرایه ها محدود شود (30%) از حمل و نقل عمومی استفاده خواهند کرد. در واقع، حدود دو سوم (61٪) گفتند که اگر کرایه ها محدود شود، بیشتر از حمل و نقل عمومی استفاده می کنند.

در دهه منتهی به همه‌گیری کووید-19، شهرهایی مانند شیکاگو، لندن و نیویورک، سیستم های حمل و نقل خود را به پرداخت های بدون تماس تغییر دادند. در مقطعی، نگرانی هایی در مورد ویروس کرونا، اداره حمل‌ونقل شهری نیویورک را از ارائه سیستم کرایه بدون تماس به تأخیر انداخت، اما شهر در نهایت راه‌اندازی را از سر گرفت.

در سال 2017، این غول کارت های بانکی، راه‌حل های ترانزیت جهانی Visa را راه‌اندازی کرد که هدف آن تسریع در پذیرش سیستم های کرایه بدون تماس برای حمل و نقل انبوه در سطح بین‌المللی بود. دو سال بعد، این شرکت با Planeta Informatica همکاری کرد تا ماژول دسترسی ایمن Visa را ایجاد کند، پلتفرمی که به سیستم های حمل‌ونقل عمومی کمک می‌کند تا به پرداخت های بدون تماس منصل شوند.

تحقیقات نشان می‌دهد که سیستم های حمل و نقل محرک مهمی برای پرداخت های بدون تماس خواهند بود. Juniper Research در گزارشی تخمین می‌زند که پرداخت های بدون تماس تا سال 2024 به 6 تریلیون دلار در سطح جهان خواهد رسید که نسبت به 2 تریلیون دلار در سال 2020 افزایش خواهد یافت. این گزارش استفاده از حمل و نقل عمومی در ایالات متحده را به عنوان یکی از عوامل مؤثر بر این رشد ذکر می‌کند، اگرچه پیش‌بینی ها درست قبل از آن انجام شده بود.

شهرداری ها و شرکت های فناوری به راه‌اندازی ابزارهای پرداخت بدون تماس برای ترانزیت در طول همه‌گیری ویروس کرونا ادامه داده‌اند. در آوریل ۲۰۲۱، اداره حمل‌ونقل منطقه ای دیتون بزرگ (RTA) از برنامه حمل‌ونقل عمومی ترانزیت و ارائه‌دهنده بلیت حمل‌ونقل عمومی Masabi استفاده کرد تا کارت های هوشمند Tap-to-Pay را برای استفاده کنندگان حمل‌ونقل عمومی معرفی کند.

در اوایل سال جاری، Transit اعلام کرد که Apple Pay و Google Pay را ادغام کرده است و به کاربران در شهرهای منتخب در کالیفرنیا، ایلینوی، فلوریدا، کارولینای جنوبی و اوکلاهاما این امکان را می‌دهد تا با گزینه های کیف پول موبایلی کرایه را خریداری کنند.

امتیاز 5/5 - از 2 رای
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید