در تاریخ ۲۳ مارس، CNBC در گزارشی مدعی شد گروهی از کارمندان بایننس تکنیک‌هایی را به اشتراک گذاشته‌اند که مشتریان با آنها می‌توانند احراز هویت این صرافی را دور بزنند. در این پست به دور زدن احراز هویت بایننس توسط کارمندان می پردازیم.

دور زدن احراز هویت بایننس

CNBC این اطلاعات را با بررسی صدها پیام ارسال شده در سرور دیسکورد و گروه تلگرامی که از سال ۲۰۲۱ تا مارس ۲۰۲۳ توسط بایننس کنترل و اداره می‌شد پیدا کرده است.

به گفته این رسانه، تعدادی از کارمندان بایننس و فرشتگان ویدیوهایی را منتشر کرده‌اند که در آن، مراحل جعل اسناد بانکی و ارائه آدرس‌های جعلی را هنگام ثبت‌نام در این صرافی آموزش می‌دهند. کارمندان بایننس همچنین روشی را آموزش داده‌اند که مشتریان می‌توانند با جعل کشور محل اقامت خود، برای دریافت دبیت کارت بایننس اقدام کنند.

در این گزارش آمده است:

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

فردی با نام هانله یایا (Hanle Yaya) که به عنوان کارمند صرافی بایننس شناخته می‌شود، به آنها گفته VPN خود را فعال کرده و به عنوان ساکن کشور تایوان ثبت‌نام کنند و پس از آن ملیت خود را به چینی بازگردانند. این کارمند همچنین خاطرنشان کرده از نودهای VPN در کشورهای آمریکا، سنگاپور و هنگ‌کنگ استفاده نکنند.

این گزارش همچنین مدعی است علیرغم ممنوعیت فعالیت صرافی‌های رمزارز از سال ۲۰۱۷ و ممنوعیت استفاده از دارایی‌های دیجیتال از سال ۲۰۲۱، بسیاری از شهروندان چینی می‌توانند به خدمات بایننس دسترسی داشته باشند.

بایننس در حال بررسی این گزارش است

CNBC خاطرنشان کرد تکنیک‌هایی که توسط کارمندان منتشر شده است، اثربخشی تلاش‌های بایننس برای مبارزه با پولشویی را زیر سوال می‌برد و در رابطه با توانایی این صرافی، برای اطمینان از عدم مشارکت مشتریانش در فعالیت‌های پولشویی غیرقانونی و یا تامین مالی تروریسم تردید ایجاد می‌کند.

در واکنش به این گزارش، مقامات مختلف از جمله سلطان مگجی (Sultan Meghji)، مدیر ارشد نوآوری سابق شرکت بیمه سپرده فدرال نگرانی‌های خود را در رابطه با مطابقت بایننس با قوانین مربوط به احراز هویت مشتریان و ضدپولشویی ابراز کردند. به گفته این مقامات، نگرانی‌های قانونی مختلفی را در رابطه با بایننس ایجاد می‌کند چرا که می‌تواند پلتفرمی برای کمک به تسهیل تراکنش‌های مربوط به تروریست‌ها و یا جنایتکاران کره شمالی و یا روسیه باشد.

مگجی در این رابطه گفت:

اگر نگرانی من از لحاظ قانونی و امنیت ملی در مورد صرافی بایننس قبلا ۸ از ۱۰ بود، اکنون ۱۰ از ۱۰ شده است. من به صراحت به پیامدهای امنیت ملی در مورد اینکه چگونه تروریست‌ها، جنایتکاران، افراد پول‌شو، مزدوران سایبری کره شمالی، الگارش‌های روسی و … می‌توانند از این زیرساخت استفاده کنند فکر می‌کنم.

جیم ریچاردز (Jim Richards)، مدیر اجرایی مبارزه با پولشویی بانک ولز فارگو نیز مدعی شد وجود تکنیک‌های دور زدن سیستم احراز هویت بایننس می‌تواند پیامدهایی فراتر از ارائه سرویس به کشور چین داشته باشد و در سکوت، سایر کشورهای تحریم شده می‌توانند از این صرافی استفاده کنند.

یکی از سخنگویان بایننس در واکنش به این اخبار مدعی شد این صرافی پیش از این علیه کارمندانی که خط و مشی این شرکت را نقض کرده‌اند و چنین توصیه‌هایی منتشر کرده‌اند اقدام کرده است. به گفته وی، کارمندانی که چنین سیاست‌هایی را نقض می‌کنند ممکن است بلافاصله اخراج شوند.

cryptopotato

پست های مرتبط
قیمت بیت کوین را نهنگ ها با انتقال 300 میلیون دلار جابجا کردند!
قیمت بیت کوین

می توان گفت در چندین روز گذشته برای بازار رمز ارزی، روزهای پر رونق ای بوده است. پس از مدت بیشتر بخوانید

چهار دلیل خرید بیت کوین، حتی به میزان کم درسال 2019!
بیت کوین

با پیشرفت روز افزون تکنولوژی و پیدایش مواردی مانند بیت کوین و آلت کوین ها، این سوال به ذهن هر بیشتر بخوانید

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید