مجموعه NFT فیفا

رونمایی از مجموعه NFT فیفا در آستانه جام باشگاه‌های جهان

زمان مطالعه < 1 دقیقه

بر اساس اعلامیه اخیر، فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا)، نهادی که مسابقات بین‌المللی فوتبال را اداره می‌کند، قرار است با همکاری یک شرکت فناوری بلاکچین به نام مودکس (Modex)، مجموعه‌ای از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) را برای مسابقات جام باشگاه‌های جهان ۲۰۲۳ در عربستان سعودی، راه‌اندازی کند. این خبر درست پس از آن منتشر شد که مودکس مدیریت استراتژیک FIFA+ Collec را به عهده گرفت، پلتفرمی برای مجموعه‌های دیجیتالی فیفا که برخی از لحظات نمادین مسابقات را به تصویر می‌کشد. در این پست به بررسی مجموعه NFT فیفا می پردازیم.

مجموعه NFT فیفا

به گزارش فیفا، اولین نسخه از کلکسیون جدید، شامل ۱۰۰ آیتم دیجیتال است که در ۱۵ دسامبر منتشر خواهد شد. پذیرندگان اولیه و دارندگان این نسخه اول، شانس برنده شدن بلیت فینال جام جهانی ۲۰۲۶ را خواهند داشت. پس از آن، ۹۰۰ توکن NFT دیگر هم در شبکه پالیگان عرضه خواهد شد و مشتریان علاقه‌مند می‌توانند در بازار اوپن‌سی (OpenSea) به آنها دسترسی داشته باشند. این مجموعه در ۱۹ دسامبر، درست در اوج جام باشگاه‌های جهان، پخش خواهد شد و شامل NFTهایی خواهد بود که برخی از بهترین لحظات مسابقات را نشان می‌دهند.
شایان ذکر است، مجموعه NFT فیفا در ابتدا بر روی شبکه الگوراند (Algorand) ساخته شد، اما این سازمان اکنون تصمیم گرفته که این مجموعه را به بلاکچین پالیگان منتقل کند.
اخیراً، بسیاری از پروژه‌های رمزارزی از یک شبکه به شبکه دیگر مهاجرت می‌کنند که باعث ایجاد رقابت میان این بلاکچین‌ها شده است. تصمیم فیفا برای استفاده از شبکه پالیگان نیز تعجب‌آور نیست؛ زیرا این بلاکچین مقیاس‌پذیر مبتنی بر اتریوم در طول زمان ثابت کرده که ظرفیت و توانایی ارائه نیازهای کاربران را دارد.

امتیاز 3.7/5 - از 4 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی