رویدادهای مهم بیت کوین در تیر ماه ۱۴۰۲

رویدادهای مهم بیت کوین در تیر ماه ۱۴۰۲

زمان مطالعه 3 دقیقه

بیت کوین و بازارهای مالی پرریسک هفته پررونقی را پشت سر گذاشتند. تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده برای نرخ بهره و درخواست شرکت بلک راک (BlackRock) برای ثبت صندوق ETF بیت کوین، از جمله رویدادهای تعیین‌کننده در هفته گذشته بودند. در این پست به بررسی رویدادهای مهم بیت کوین در تیر ماه ۱۴۰۲ می پردازیم.

رویدادهای مهم هفته بیت کوین

۱- جلسه سوال نمایندگان از جروم پاول

از منظر داده‌های اقتصاد کلان، این هفته تا حدودی آرام خواهد بود، اما جروم پاول (Jerome Powell)، رییس فدرال رزرو، در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، ۲۱ و ۲۲ژوئن (۳۱ خرداد و ۱ تیر)، در برابر سنا و مجلس نمایندگان ایالات متحده اظهارات بسیار مهمی خواهد داشت.

در تاریخ‌های ذکر شده، در ساعت ۱۷:۳۰ بعد از ظهر به وقت تهران، پاول با سوالاتی از سوی سیاستمداران دموکرات و جمهوری‌خواه روبرو خواهد شد. این سوالات به تصمیمات اخیر سیاست پولی و نرخ بهره فدرال رزرو مربوط خواهند بود. مرسوم است که اظهارات پاول در سنا و مجلس نمایندگان به دقت توسط بازار سهام رصد می‌شود.

سوالات و نظرات غالبا انتقادی سیاست‌گذاران در مورد تورم، مشکلات بانکی، ریسک‌های اقتصادی آینده در ایالات متحده و سایر موارد از جمله مشکلات در بخش مسکن آمریکا و وام شرکت‌ها می‌تواند پاول را تحت فشار قرار داده و او را وادار خواهد کرد اطلاعات جالبی را بیان کند. در طول جلسات، انتظار افزایش نوسانات در بازار سهام و همچنین بازارهای کریپتو را خواهیم داشت.

۲- اعلام شاخص PMI

مهم‌ترین داده‌های اقتصاد کلان این هفته در روز جمعه ۲۳ ژوئن اعلام می‌شود که شاخص مدیران خرید (PMI) برای بخش خدمات در ساعت ۱۷:۱۵ بعد از ظهر منتشر خواهد شد. آخرین بار، رقم این شاخص در ماه مه ۵۴.۹ اعلام شد که باز هم کمتر از مقدار پیش‌بینی‌شده ۵۵.۱ بود.

با این حال، با وجود کاهش اندک، بخش خدمات همچنان از بخش تولید ایالات متحده بهتر عمل می‌کند. تنها در صورتی که رقم اعلامی از مقدار تخمینی تحلیلگران (۵۴.۰) به طور قابل توجهی بیشتر باشد، احتمال تأثیر منفی بر بازارهای مالی پرریسک زیاد خواهد بود. در عین حال، اگر رقم اعلامی برابر یا بیشتر از پیش‌بینی‌ها باشد، می‌تواند احتمال کاهش بیشتر تورم را در ماه‌های آینده افزایش دهد.

۳- پرونده‌های شکایت از صرافی‌ها و ریپل

جدا از داده‌های اقتصادی و فدرال رزرو، رویدادهای مرتبط با کریپتو نیز می‌توانند در هفته آینده تأثیر مهمی بر قیمت‌ها داشته باشند. بنابراین، خبرهای مثبت‌ در مورد شکایت کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه صرافی‌های بایننس و کوین بیس می‌توانند پتانسیل صعود بیشتری را برای بازار فراهم کنند.

علاوه بر این، حکم قاضی آنالیزا تورس (Analisa Torres) در مورد پرونده حقوقی ریپل لبز و SEC ممکن است به زودی اعلام شود. پیروزی ریپل نتایج بزرگی برای کل بازار کریپتو خواهد داشت؛ به ویژه اگر قاضی در حکم خود در مورد معاملات بازار ثانویه دارایی‌های کریپتو مانند XRP اظهار نظر کند.

نکته آخر اینکه بیت کوین مورد توجه ویژه‌ای قرار دارد. اکنون که شرکت سرمایه‌گذاری بلک راک (BlackRock) برای صندوق ETF بیت کوین درخواست داده است، شایعه شده که شرکت مالی بزرگ فیدلیتی (Fidelity) نیز به تبعیت از بلک راک درخواست خود را برای یک صندوق اسپات ETF ثبت خواهد کرد.

این اخبار مثبت می‌توانند بار دیگر صعود بیت کوین را از میانگین متحرک (MA) ۲۰۰ هفته‌ای رقم بزنند. تحلیلگر مطرحی با نام رکت کپیتال (Rekt Capital) می‌گوید:

بیت کوین مستقیماً به سمت میانگین متحرک ۲۰۰ هفته‌ای حرکت صعودی را آغاز کرده است. اگر MA به یک مقاومت جدید تبدیل شود، ۲ مرحله شکست BTC تأیید خواهد شد. در این صورت، احتمالا کاهش قیمت بیشتری را تجربه خواهیم کرد.

رویدادهای مهم بیت کوین در تیر ماه ۱۴۰۲

رویدادهای مهم بیت کوین در تیر ماه ۱۴۰۲

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *