ریزش لایت کوین پس از هاوینگ

ریزش لایت کوین پس از هاوینگ

زمان مطالعه 2 دقیقه

رویداد اخیر هاوینگ لایت کوین (LTC) با حداقل علاقه سرمایه‌گذاران مواجه شد. داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت این ارز دیجیتال پس از اجرای موفقیت‌آمیز این رویداد در روز گذشته و در بلاک در بلاک شماره ۲،۵۲۰،۰۰۰، با ۵.۶۷ درصد کاهش به ۸۷.۴۴ دلار برسد. در این پست به بررسی دلایل ریزش لایت کوین پس از هاوینگ می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

ریزش لایت کوین پس از هاوینگ

همان‌طور که برخی از فعالان بازار هم پیش‌بینی می‌کردند، رویداد هاوینگ لایت کوین از الگوی «شایعه را بخر، خبر را بفروش- Buy the rumor, Sell the news» پیروی کرد و به دلیل افزایش تسلط اجتماعی، ترس شدیدی را در بین سرمایه‌گذاران ایجاد کرد. مشابه با هاوینگ‌های گذشته، کاهش قیمت لایت کوین دور از ذهن نبود.
اگرچه قیمت لایت کوین قبلاً از ژانویه تا جولای به بیش از ۱۱۲ دلار افزایش یافته بود، اما در مقطع فعلی به ۸۷.۶۲ دلار کاهش یافته است. شایان ذکر است، سایر ارزهای دیجیتال در این دوره دستاوردهای قابل توجهی را تجربه کردند. برخی از تحلیلگران، تغییر تمرکز بازار از هاوینگ لایت کوین به درخواست‌های صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات بیت کوین را دلیلی برای اهمیت ندادن بازار به این رویداد می‌دانند.
در مقابل، چشم‌انداز برای رویداد پیش‌بینی‌شده هاوینگ بیت کوین در اواسط سال ۲۰۲۴ خوش‌بینانه‌تر است. کارشناسان و سرمایه‌گذاران نسبت به پتانسیل افزایش قیمت در نزدیکی هاوینگ بیت کوین خوش‌بین هستند. برخلاف لایت کوین، بیت کوین از لحاظ تاریخی، تغییرات قیمتی قابل توجهی را در طول هاوینگ تجربه کرده و شاهد افزایش قیمت خود قبل و بعد از این رویداد بوده است.
بر اساس داده‌های تاریخی، پس از هاوینگ ماه می ۲۰۲۰، قیمت بیت کوین در سال بعد حدود ۷۰۰ درصد رشد کرد و سپس با کاهش شدید روبرو شد. علاوه بر این، بیت کوین همچنان مورد توجه مدیران دارایی بزرگ مانند بلک‌راک (BlackRock)، بزرگترین شرکت مدیریت دارایی در جهان، قرار گرفته است. با توجه به عملکرد تاریخی بیت کوین و توجه گسترده بازار نسبت به این ارز دیجیتال، انتظار سرنوشت مشابهی برای BTC مانند سقوط لایت کوین پس از هاوینگ، کمتر محتمل به نظر می‌رسد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
صدور ووچر پرفکت مانی