شرایط صدور اینماد برای صرافی های ارزدیجیتال خرداد ۱۴۰۲

شرایط صدور اینماد برای صرافی های ارزدیجیتال خرداد ۱۴۰۲

زمان مطالعه 2 دقیقه

مدیرعامل انجمن بلاکچین از تدوین چهار الزام برای دریافت اینماد بدون ستاره توسط صرافی‌های رمزارزی خبر داد که البته هنوز قطعی نشده است. گواهی عدم سوءپیشینه مدیران شرکت و وجود احراز هویت برای کسب‌وکارها از جمله این الزام‌ها هستند. در این پست به بررسی شرایط صدور اینماد برای صرافی های ارزدیجیتال خرداد ۱۴۰۲ می پردازیم.

شرایط صدور اینماد برای صرافی های ارزدیجیتال خرداد ۱۴۰۲

اواسط اردیبهشت ماه امسال و طی جلسه کارگروه مشورتی راهبری تجارت الکترونیکی، مقرر شد تا کسب‌وکارهای مجازی حوزه رمزارز با دریافت معرفی‌نامه از یکی از سه تشکل سازمان نظام صنفی رایانه‌ای، انجمن فین‌تک و انجمن بلاکچین، نسبت به دریافت اینماد اقدام ‌کنند.

در همین راستا آنطور که رسانه رمزارز گزارش کرده، انجمن بلاکچین چهار الزام را برای دریافت اینماد توسط صرافی‌های رمزارزی تدوین کرده است.

«عباس آشتیانی»، مدیرعامل انجمن بلاکچین ایران در اولین دوره از رویداد بلاک‌دی به این موضوع اشاره کرد و گفت سه تشکل خصوصی خودتنظیم‌گری بایستی به یک مکانیستم اجرایی واحد برسند که هنوز این امر محقق نشده است.

به گفته وی انجمن بلاکچین در تلاش است تا پیشتاز تدوین این مکانیسم باشد تا بتوان شاهد پیاده‌سازی اصولی خودتنظیم‌گری (SRO) برای اولین بار در کشور بود.

آشتیانی با اشاره به گفتگوهای غیررسمی که در این باره صورت گرفته است، از چهار الزام برای دریافت نماد بی‌ستاره خبر داد و تأکید کرد این الزامات هنوز به طور رسمی ابلاغ نشده است.

گواهی عدم سوءپیشینه کادر مدیریت شرکت، مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره، اجرای الزامات پایه کسب‌وکارهای فضای مجازی به شماره FATA_200_01، بستر قرارداد برای گذراندن تست استاندارد اَفتا برای امنیت نرم‌افزار کسب‌وکار مربوطه و وجود احراز هویت برای کسب‌وکار، چهار الزامی هستند که به گفته آشتیانی هنوز نهایی و رسمی نشده‌اند، اما به نظر الزاماتی اجرا پذیر هستند.

مدیرعامل انجمن بلاکچین تأکید کرد آنها قصد دارند با همکاری انجمن فین‌تک و نصر، به عنوان دو ضلع دیگر خودتنظیم‌گری، الزامات اینماد صرافی‌های رمزارزی را تدوین کرده و بر اجرای آن نظرات داشته باشند: «این الزامات باید برآمده از دل کسب‌وکارهای تبادل رمزارزی باشد تا اجراپذیری آن تضمین شود.»

بنابر اعلام آشتیانی، تعداد کاربران فعال در حوزه ارزهای دیجیتال امروزه به هفت میلیون نفر رسیده است، این در حالی است که در فضای خاکستری امروزه، کسب‌وکارها با نگرانی‌هایی برای فعالیت و توسعه روبه‌رو هستند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه