محققان شرکت Match Systems فردی را شناسایی کرده‌اند که در حال پولشویی و فروش همتا به همتای ارزهای دیجیتال سرقتی از صرافی کوینکس (CoinEx) و پلتفرم شرط‌بندی استیک (Stake) با قیمت‌های پایین است. در این پست به فروش ارزهای سرقتی کوینکس در تلگرام می پردازیم.

فروش ارزهای سرقتی کوینکس در تلگرام

طبق گزارش‌ها، محققان این شرکت موفق شده‌اند با این فرد در تلگرام ارتباط برقرار کنند. آنها همچنین تأیید کرده‌اند که این فرد، کنترل آدرسی حاوی بیش از ۶ میلیون دلار ارز دیجیتال را در دست دارد.

فروش این رمزارزهای سرقتی از طریق یک ربات تلگرامی و با قیمتی ۳ درصد پایین‌تر از بازار انجام می‌شود. پس از گفتگوهای اولیه، صاحب آدرس گفته که حدود سه هفته بعد، توکن‌های جدیدی را برای فروش عرضه خواهد کرد.

به گفته محققان، بر اساس اطلاعات موجود، منطقی است که فرض کنیم این وجوه از شرکت‌های کوینکس یا استیک به سرقت رفته‌اند. اگرچه تیم Match Systems نتوانسته این فرد را به طور کامل شناسایی کند، اما بر اساس چندین اسکرین‌شات دریافتی و زمان‌بندی مکالمات، احتمال می‌دهد که او در اروپا ساکن است.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

این تیم می‌گوید:

ما معتقدیم که او بخشی از تیم اصلی نیست، اما با آنها در ارتباط است.

طبق گزارش‌ها، این فرد در ازای فروش رمزارزهای سرقتی، بیت کوین دریافت می‌کند و تاکنون، ۶ میلیون دلار ترون فروخته است. آخرین پیشنهاد فروش ارائه‌شده از سوی این کاربر نیز، شامل ۵۰ میلیون دلار اتریوم، ترون و بی‌ان‌بی (BNB)، است.

پیش از این، محققان شرکت‌های امنیتی مختلف گفته بودند که گروه هکری لازاروس، مسئول هک صرافی کوینکس و پلتفرم استیک بوده است. با این حال، اطلاعات جدید منتشرشده توسط Match Systems با روش‌های قبلی لازاروس برای پولشویی در تضاد است.

امتیاز 1/5 - از 2 رای
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید