در یک اعلامیه تعجب‌برانگیز، بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان، از حذف جفت‌ارز معاملاتی SOLBUSD از پلتفرم خود خبر داده است. حذف این جفت‌ارز معاملاتی قرار است از 28 آگوست اجرایی شود. در این خبر به بررسی حذف سولانا از بایننس می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

حذف سولانا از بایننس

علاوه بر این، بایننس در حال انجام اقداماتی برای کاهش حداکثر اهرم برای این جفت‌ارز معاملاتی است. طبق گزارش‌ها، اهرم به نصف کاهش می‌یابد و حداکثر سقف آن 10 است. قابل توجه است، این تعدیل برای همه معامله‌گران، از جمله کسانی که قبل از اعلام موقعیت‌های معاملاتی در این جفت‌ارز داشتند، اعمال می‌شود.

این حرکت بخشی از تلاش‌های اخیر بایننس برای ساده‌سازی عملیات خود است. این صرافی به طور مرتب جفت‌ارز‌های معاملاتی مرتبط با BUSD، استیبل کوین بومی خود را بررسی و حذف کرده است.

اوایل این ماه، بایننس جفت‌ارزهای معاملاتی LTCBUSD و DOGEBUSD را نیز حذف کرد . علاوه بر این، جفت‌ارزهای معاملاتی مرتبط با نگرانی‌های نظارتی، مانند رمزارزهای اهرمی متصل به کاردانو، نیز متوقف شده‌اند.

ریشه این اقدامات را می‌توان در بررسی‌های نظارتی تشدید‌شده‌ای که بایننس در حال حاضر با آن مواجه است، به ویژه از سوی نهادهای نظارتی ایالات متحده مانند وزارت دادگستری (DoJ) و کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC)، جستجو کرد. در طول سال جاری، بایننس در کانون توجه تحقیقات متعددی قرار داشته که منجر به یک دوره نظارتی پرتنش شده است.

در این میان، بایننس اخیراً برداشت‌ها و واریزهای یورویی را هم برای کاربران اروپایی که از سیستم واحد پرداخت یورو (SEPA) استفاده می‌کنند، به حالت تعلیق درآورده است.

این تعلیق، کاربران را بدون جدول زمانی مشخص برای دسترسی به وجوه خود رها کرده و نگرانی‌هایی را در صنعت ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. جان رید استارک، یکی از مقامات سابق کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هم، نگرانی خود را در توییتر ابراز کرد و پیشنهاد کرد که مقامات نظارتی باید این موضوع را از نزدیک بررسی کنند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید