هک شدن صرافی OKX

فوری : هک شدن صرافی OKX

زمان مطالعه < 1 دقیقه

در اوایل امروز، صرافی غیرمتمرکز (DEX) محبوب OKX قربانی یک سوءاستفاده شد و هکرها موفق شدند بیش از ۴۰۰ هزار دلار را از حساب‌های کاربری این صرافی به سرقت ببرند. در این پست به بررسی هک شدن صرافی OKX می پردازیم.

هک شدن صرافی OKX

طبق گزارش‌ها، این حمله مشکوک منجر به زیان بیش از ۴۲۴ هزار دلاری شد و نهادی که مسئول استقرار روتر صرافی غیرمتمرکز OKX بوده، ظاهراً در این سوءاستفاده شرکت داشته است.

اگرچه OKX با حذف پراکسی مرتبط با حمله سریعاً اقدام کرد، اما نگرانی‌هایی در مورد نشت احتمالی کلید خصوصی برای حساب ۰xFacf۳ همچنان وجود دارد.

این نقض زمانی آشکار گشت که کاربری به نام axe_ping@ متوجه به سرقت رفتن دارایی‌ها از کیف پول خود شد.

گزارش شده که وجوه قابل‌توجهی به آدرس هکر (۰x۱f۱۴e۳۸۶۶۶cdd۸e۸۹۷۵f۹acc۰۹e۲۴e۹a۲۸fbc۴۲d) انتقال یافته است

. قابل ذکر است، تمام کیف پول‌های در معرض ریسک OKX مجاز بودند، که نشان‌دهنده یک نقض امنیتی در این صرافی است.

طبق بیانیه OKX، این حادثه امنیتی ناشی از هک کردن حقوق مدیریت برای یک قرارداد بازارساز OKX بوده و دارایی‌های مرتبط با ۱۸ آدرس مجاز برای این قرارداد به خطر افتاده است. OKX به سرعت قراردادهای آسیب‌دیده را غیرفعال کرد تا از دارایی‌های کاربران محافظت کند.

صرافی OKX متعهد به جبران خسارت کاربران شده است. این صرافی همچنین متعهد شده که یک ارزیابی امنیتی جامع انجام دهد و تمام قراردادهای مربوطه را بازسازی کند.

بد نیست بدانید که بر اساس گزارش CCData، صرافی OKX یک صرافی بزرگ ارزهای دیجیتال و یک پیشگام وب۳ است که بیش از ۵۰ میلیون کاربر در سراسر جهان در آن فعالیت می‌کنند.

در بحبوحه تحولات مربوط به بایننس و جریمه قابل‌توجه ۴.۳ میلیارد دلاری آن، OKX سهم بازار خوبی را در فضای ارزهای دیجیتال به دست آورده است.

امتیاز 5/5 - از 1 رای

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی