شاخص ترس و طمع بیت ‌کوین (Fear & Greed Index) که احساسات سرمایه‌گذاران در بازار ارزهای دیجیتال را اندازه‌گیری می‌کند، برای اولین بار در ماه ژوئیه به موقعیت خنثی تغییر کرده است. در این پست به بررسی قرار گرفتن شاخص حرض و طمع در ناحیه خنثی می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

قرار گرفتن شاخص حرض و طمع در ناحیه خنثی

این شاخص برای سنجش احساسات سرمایه‌گذاران از مقیاسی در محدوده 0 تا 100 استفاده می‌کند که مقادیر زیر 46 نشان‌دهنده ترس، مقادیر بالای 54 نشان‌دهنده طمع و محدوده بین 46 تا 54 نشان‌دهنده یک موضع خنثی است.
در حال حاضر، این شاخص در 54 واحد قرار دارد که نشان‌دهنده احساسات خنثی در میان سرمایه‌گذاران متوسط در بازار ارزهای دیجیتال است. این موضوع نشان‌دهنده تغییری از احساسات قبلی در موضع طمع است که در هفته‌های اخیر رایج بود. تغییر به سمت یک موضع خنثی با مرحله تثبیت طولانی قیمت بیت کوین همزمان شده است.

از نظر تاریخی، احساسات شدید ترس و طمع، شاخص‌های مهمی برای بازار ارزهای دیجیتال بوده‌اند که اغلب، سقف و کف قیمتی را نشان می‌دهند. در حالی که احساسات خنثی کنونی نشان‌دهنده عدم قطعیت در بازار است، نزدیک بودن آن به آستانه طمع، نشان‌دهنده تمایل جزئی به سمت یک ذهنیت صعودی است.
با ادامه تثبیت بازار، سرمایه‌گذاران در مورد جهت آینده قیمت بیت کوین مطمئن نیستند. باید دید که آیا شاخص دوباره وارد قلمرو حرص و طمع می‌شود، یا اینکه آیا احساس عدم اطمینان در بازار همچنان ادامه خواهد داشت.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید