مربی کسب و کار کیست و دقیقا چه کاری انجام میدهد؟ چرا ما به آموزش مدیریت کسب و کار نیاز داریم؟ سوالاتی که ممکن است مدام ذهن صاحبان کسب را مشغول کند و آنها هم راهحلی برای آن نداشته باشند.

 اما امروز میخواهیم یک راهحل قطعی به شما ارائه دهیم. راهحلی که با استفاده از آن میتوانید کسبوکار خود را توسعه دهید و زمان خود را مدیریت کنید. 

در این مقاله همراه ما باشید تا به شما بگوییم برای رشد یک کسبوکار باید چه کارهایی انجام داد و ما چه چه مهارتهایی نیاز پیدا خواهیم کرد. همراه ما باشید.

چرا برای یک کسبوکار به دوره آموزشی نیاز داریم؟

کسب و کاردر طول حیات خود مراحل مختلفی را طی می‌کند. زمانی که ما یک بیزینس را شروع میکنیم ممکن است با چالشهای خاصی روبهرو شویم. 

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

حل این چالشها تنها نقطه شروع ما خواهند بود. پس از حل این چالشها ما با مشکلات بزرگتری در کسبوکارمان مواجه میشویم که حل آنها نیازمند مدیریت است. 

یک ورزشکار خوب زمانی میتواند به موفقیت برسد و مدال طلای مسابقات را برای خود کند که یک مربی خوب داشته باشد. 

او با عملکردن به برنامه مربی به موفقیت خواهد رسید. کسبوکار نیز با همین الگوریتم کار می‌کند. 

ما برای موفقیت در کارمان و رسیدن به اهداف به مربی کسب و کار و برنامه جامع او نیاز داریم. 

مربی کسب و کار
مربی کسب و کار

 مربی کسب و کار چه کسی است؟

بیزینس کوچینگ در سالهای اخیر رشد زیادی داشته و در کشور ما نیز بیزینس کوچهای زیادی وجود دارند. اما پیش از اینکه بخواهیم وارد هر بحثی بشویم باید توضیح داده شود که مربی کسب و کار دقیقا چه کسی است و چه کاری انجام میدهد؟ 

در یک عبارت مربی کسب و کار کسی است که به صاحبان کسبوکار کمک میکند تا به اهداف استراتژیک خود برسند. 

مربی از ترکیب ابزار و تخصص خود استفاده میکند تا بهترین فیدبکها برای رسیدن به اهداف از پیش تعیینشده ارائه دهد. 

بسیاری از مواقع ما بهعنوان صاحبان یک بیزینس دید درستی از فعالیت خود نداریم. متوجه این موضوع هستیم که قسمتی از کار دچار مشکل شده و بههمین دلیل نمیتوانیم رشد کنیم. 

اما دقیقا نمیدانیم مشکل از کجاست و چگونه باید این مشکل را از سر راه برداشت. یک مربی خوب شرایط شما را بررسی میکند با توجه به دانش خود راهکارهای عملی ارائه میدهد تا شما موانع را از سر راه بردارید.

مربی کسب و کار
مربی کسب و کار

وظیفه بیزینس کوچ چیست؟

بیزینس کوچ باید نقاط قوت و ضعف یک کسبوکار را تشخیص بدهد و سپس کارآفرین را برای رسیدن به هدفش هدایت کند. هر فردی زمانی قابلیت رشد خواهد داشت که بتواند نقاط قوت و ضعفش را بهدرستی تشخیص بدهد. عادتهای بد تنها مختص به زندگی ما نیستند. گاهی ما در کسبوکار نیز عادتهای بد داریم و همین موضوع جلوی پیشرفت و رشد ما را خواهد گرفت. یک مربی خوب عادتهای بد کسبوکار شما را شناسایی خواهد کرد و به شما خواهد گفت که چگونه میتوانید از شر آنها رهایی بیابید. 

پست های مرتبط
درگاه پرداخت اینترنتی چیست و چگونه کار می‌کند؟
درگاه پرداخت اینترنتی

به جرئت می‌توان گفت تمام افرادی که در دنیای اینترنت هستند از دارندگان کسب‌وکارها گرفته تا بازدیدکنندگان همگی با درگاه بیشتر بخوانید

کسب و کار خود را از امروز شروع کنید!
کسب و کار خود

فرانچایز به عنوان یکی از راه‌های آغاز کسب‌وکار و همچنین ورود به بازارهای خارجی می‌باشد. در یک قرارداد فرانچایز، امتیاز بیشتر بخوانید

چرا برونسپاری رشد، یک استراتژی موفق است؟

یکی از سوالاتی که مدیران و صاحبان یک کسب و کار مدام از خود میپرسند این است که چرا باید برای رشد خود به سراغ مربی برویم؛ زمانی که خودمان میتوانیم مشکلات و عوامل مختلف را تشخیص دهیم؟ 

نکته قابل توجه این است که رشد یک کسب و کار دشوار است و مدیران با تجربه بهخوبی این موضوع را میدانند. صاحبان بیزینس در مرحلهای از کار ممکن است که خسته شوند و دیگر توان ادامه مسیر را نداشته باشند. 

زمانی که یک اکوسیستم توان ادامه نداشته باشد بخشی از کارش را برونسپاری خواهد کرد. اما برونسپاری به چه معناست؟ یعنی اینکه شما بخشی از فعالیتهای خود را به سراغ گروهی ببرید که خارج از اکوسیستم شما مشغول به فعالیت هستند. 

کار آنها نیز دقیقا همین است. آنها به کسبوکارهایی که برای یک بخش نیاز به برونسپاری دارند خدمات ارائه میدهند. اما چرا این برونسپاری را در سطح بزرگتر و برای رشد کسبوکار اجرا نکنیم؟ 

اینجاست که مدیران با تجربه متوجه میشوند برونسپاری رشد، یک استراتژی موفق و کارآمد است. در این استراتژی مدیر توان مدیریت خواهد داشت و از طرفی موانع توسط فرد متخصص دیگری شناسایی خواهد شد. 

بهترین دوره آموزش مدیریت کسب و کار موجود کدام است؟

دورههای مختلفی در طول سال برگزار میشوند و افراد مختلف میتوانند در آنها شرکت کنند. درحال حاضر نیز دوره اورانیوم جامع‌ترین دوره کسب‌وکار از نگاه مدیران و کارآفرینان برتر است. 

این دوره از سال 1397 مشغول برگزاری است و تنها در سال 1401 تعداد شرکتکنندگان آن به 241 نفر رسید. این دوره جامع دارای سرفصلهای زیادی است که در ادامه مقاله درباره آنها توضیح خواهیم داد. 

دوره اورانیوم توسط بیزنس مستر حسین طاهری برگزار خواهد شد و او سرفصلهای مختلف را پیش خواهد برد. به کمک این دوره صاحبان کسبوکار میتوانند نقاط قوت و ضعف خود را شناسایی و برای رشد بیزینس برنامهریزی کنند. 

سرفصلهای دوره شامل چه مواردی هستند؟

سرفصلهای این دوره شامل 5 زیرشاخه:

  • توسعه فردی
  • توسعه سازمانی
  • کمپین بازاریابی
  • برندسازی شخصی و سازمانی
  • کمپین افزایش فروش

دوره اورانیوم چه دستاوردی برای ما خواهد داشت؟

شما با شرکت در این دوره میتوانید خط تولید مشتری خود را داشته باشد. مشتریان بهشکل اتوماتیک برای کسبوکار شما تولید میشوند و تولید سود خواهند کرد. 

با استفاده از آموزشهای این دوره شما میتوانید مشتریانی وفادار بسازید و سود بیشتری برای خود رقم بزنید. میتوانید نرخ ساعتی سازمان را بالا ببرید و راندمان بیشتری داشته باشید. 

با کمپینهای بازاریابی موفق هزینه کمتری صرف بازاریابی کنید و این مسیر را بهشکلی هدفمند ادامه دهید. 

مربی کسب و کار میتواند ایدههایی ناب برای طراحی کمپین فروش بهشما ارائه کند که منجر به تسهیل روند فروش خواهند شد. یکی از مشکلات سازمانهای بزرگ پرورش افراد متخصص است که در این دوره آن را یاد خواهند گرفت. 

چه مشاغلی میتوانند در این دوره شرکت کنند؟

تا به امروز مشاغل رستوران، چاپ و بستهبندی، کیک، اپتیک، لوستر و کالای برق، سیستم حفاظتی، شرکت تبلیغاتی، صنایع شیمیایی، سلامت و تندرستی، پلاستیک، صادرات و واردات، بازرگانی، موبایل، خدمات درمانی و پزشکی، لوازم دیجیتال، چوب، خدمات خودرو، مبلمان، مسکن ساختمان، مالی و مالیاتی، آجیل و خشکبار، مواد غذایی، آموزش، ریسندگی و بافندگی، پوشاک، لوازم خانگی، فرش و ماشین آلات صنعتی اشاره کرد که در دوره اورانیوم شرکت داشتهاند. 

حسین طاهری، بیزینس کوچ دوره را بیشتر بشناسیم

حسین طاهری بهعنوان بیزنس کُوچ، هکر رشد و نویسنده و مترجم حوزه توسعه کسب‌وکار در 19 سال سابقه اجرایی خود توانسته در بیش از 436 شرکت مشاوره و مدیریت کمپینهای عظیم بازاریابی را داشته باشد. حسین طاهری دانشآموخته مدیریت کسبوکار از دانشکده مدیریت دانشگاه تهران است و مدیریت اجرایی و علمی بیش از 40 کنفرانس معتبر در حوزه کسبوکار بر عهده حسین طاهری بوده و او توانسته سربلند از پس اجرای آنها بربیاید. دوره آموزشی اورانیوم چکیده تجربه و دانش چندین و چند ساله حسین طاهری بهعنوان یک مدرس کسب و کار در حوزه رشد بیزینسهای مختلف است. 

مربی کسب و کار
مربی کسب و کار

چگونه میتوانیم در دوره آموزش مدیریت کسب و کار اورانیوم نامنویسی کنیم؟

در وبسایت حسین طاهری شما میتوانید در دوره جامع اورانیوم نامنویسی کنید و اطلاعات لازم درباره این دوره را بهراحتی بهدست بیاورید. 

در این وبسایت مطالب بسیار زیادی از جمله ویدیوهای آموزشی مختلف، پادکستها، مطالب آموزشی و دیگر موارد برای شما فراهم آمده تا پیش از خرید دوره و نامنویسی در آن از آنها استفاده کنید.

سلب‌ مسئولیت: تحریریه‌ی اول پرداخت در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.

امتیاز 4.7/5 - از 4 رای

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید