مسیر بیت کوین و اتریوم جدا شد

مسیر بیت کوین و اتریوم جدا شد

زمان مطالعه 2 دقیقه

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای، اخیراً تغییر قابل‌توجهی در رابطه بین بیت کوین (BTC) و اتریوم (ETH)، دو ارز دیجیتال بزرگ بازار، مشاهده شده و همبستگی ۳۰ روزه آنها برای اولین بار از نوامبر ۲۰۲۱ به زیر ۸۰ درصد رسیده است.مسیر بیت کوین و اتریوم جدا شد.

مسیر بیت کوین و اتریوم جدا شد

همبستگی ۳۰ روزه بیت کوین و اتریوم به حدود ۷۸ درصد کاهش یافته است. کاهش همبستگی بین قیمت بیت کوین و اتریوم نشان می‌دهد که این دو دارایی دیجیتال دیگر به همان میزانی که قبلا مشاهده می‌شد، پشت سر هم حرکت نمی‌کنند. به عبارت دیگر، زمانی که همبستگی کاهش می‌یابد، قیمت دارایی‌ها معمولاً به شرایط اقتصاد کلان و سایر رویدادهای مهم، واکنش متفاوتی نشان می‌دهند.

شارژ کیف پول بیت کوین

قیمت بیت کوین اخیراً رابطه خود با بازار سهام ایالات متحده را هم از دست داده است. این اتفاق زمانی رخ داد که قیمت بیت کوین در بحبوحه افزایش نظارت‌ها در حال افزایش بود. از سوی دیگر، قیمت اتریوم به دلیل اجرای فورک شانگهای (شاپلا) به طور قابل‌توجهی افزایش یافته که منعکس‌کننده روند مشابهی است که در سپتامبر ۲۰۲۲ و در طول به‌روزرسانی ادغام (Merge) مشاهده شد.
همان‌طور که می‌دانید، توکن‌ها و دارایی‌های پروژه‌های لایه دوم که بخشی از اکوسیستم اتریوم هستند، عمدتاً به دنبال روند قیمت ETH حرکت می‌کنند. و از طرفی، نوسانات قیمت بیت کوین در حالت کلی تأثیر قابل‌توجهی بر قیمت اتریوم دارد.

شارژ کیف پول اتریوم

بنابراین، با تضعیف پیوند بین اتریوم و بیت کوین، اتریوم و سایر توکن‌های ERC-20 ممکن است در واکنش به رویدادهای بزرگی که می‌توانند باعث ایجاد تغییرات شدید در بازار شوند، نوسانات کمتری را تجربه کنند. علاوه بر این، با توجه به این واقعیت که این افت برای اولین بار از نوامبر ۲۰۲۱ اتفاق افتاده و با توجه به وضعیت فعلی بازار، اختلاف قیمت بیشتری بین دو دارایی برتر پیش‌بینی می‌شود.

coingape

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه