یک طرح پیشنهادی از طرف برخی فعالان اقتصادی هنگ کنگ منتشر شده است که از دولت هنگ کنگ خواسته است تا یک استیبل کوین را با پشتوانه دلار هنگ کنگ برای رقابت با تتر (USDT) و یو‌اس‌دی کوین (USDC) منتشر کند. این پروپوزال مدعی است که وجود یک استیبل کوین با حمایت دولت هزینه‌ها را کاهش می‌دهد، سیستم‌های پرداخت را بهبود می‌بخشد و ضمن کمک به دلارزدایی، قابلیت‌های این منطقه در بخش فین تک را تقویت می‌کند. در این پست به معرفی استیبل کوین HKDG می پردازیم.

معرفی استیبل کوین HKDG

پروپوزال جدیدی توسط تعدادی از فعالان صنعت کریپتو ارائه شده که خط مشی‌های جدیدی را به دولت هنگ کنگ ارائه کرده و آن را تشویق نموده است تا استیبل کوین مخصوص خود به نام HKDG را با پشتوانه ذخایر ارز خارجی‌اش منتشر کند و با استیبل کوین‌هایی مثل USDT و USDC رقابت نماید.

پروپوزال مذکور در مقاله‌ای نوشته شده است که یکی از نویسندگان آن وانگ یانگ (Wang Yang)، معاون دانشگاه علم و فناوری هنگ کنگ و مشاور ارشد علمی انجمن وب ۳.۰ هنگ کنگ، است. کای ون‌شک (Cai Wensheng) و لی ژیبین (Lei Zhibin) که به‌ترتیب سرمایه‌گذار فرشته و بنیان‌گذار بلاک‌سیتی (BlockCity) هستند هم در نگارش آن همکاری کرده‌اند. علاوه بر این، شخصی به نام ون یجو (Wen Yizhou) که دانشجوی دکتری است، هم با آن‌ها همکاری کرده است.

این پروپوزال بر اهمیت استیبل کوین‌ها به‌عنوان پلی بین امور مالی سنتی و اقتصاد دیجیتال تاکید می‌کند و مزایای وجود یک استیبل کوین با پشتوانه دلار هنگ کنگ را در افزایش فراگیری مالی، افزایش کارایی تراکنش‌ها، کاهش هزینه‌ها، بهبود سیستم‌های پرداخت و تقویت قابلیت‌های فین تک عنوان کرده است.

به اعتقاد کارشناسان، طرح فعلی دولت که به موسسات خصوصی اجازه می‌دهد استیبل کوین خود را منتشر کنند، به اندازه کافی جاه‌طلبانه نیست و ممکن است سهم محدودی از بازار را به خود اختصاص دهد. این افراد می‌گویند طرح مذکور، شباهت‌هایی با استیبل کوین XSGD سنگاپور دارد که با ارزش بازار ۶.۶ میلیون دلاری توسط Xfers صادر شده؛ اما نتوانسته است با مجموع ارزش بازار بیشتر از ۱۱۰ میلیارد دلاری USDT و USDC رقابت کند.

با توجه به اینکه ذخایر ارزی هنگ کنگ تا ماه مارس حدود ۴۳۰ میلیارد دلار بوده و از مجموع ارزش بازار USDT و USDC فراتر رفته است، استیبل کوین HKDG با حمایت دولت می‌تواند اعتبار بالاتر و ریسک کم‌تری داشته باشد و رقیب بهتری برای آن‌ها باشد.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید