مقایسه بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۴

مقایسه بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۴

زمان مطالعه 2 دقیقه

بانک آمریکایی جی‌پی‌ مورگان (JPMorgan) به تازگی گزارشی در رابطه با وضعیت بازار ارزهای دیجیتال در سال ۲۰۲۴ منتشر کرده است. بر اساس این گزارش، جی‌پی مورگان معتقد است اتریوم به دلیل به‌روزرسانی EIP-4844 عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین خواهد داشت. در این پست به مقایسه بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۴ میپردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

مقایسه بیت کوین و اتریوم در سال ۲۰۲۴

به نقل از کوین دسک و بر اساس گزارش روز گذشته بانک جی‌پی مورگان، تصمیم نهایی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در رابطه با تایید یا رد کردن درخواست‌های ETF اسپات بیت کوین بعید است باعث افزایش قیمت این ارز دیجیتال شود.

در این گزارش آمده است:

به محض اینکه کمیسیون بورس اوایل سال آینده ETFهای بیت کوین را تایید کند، احتمال زیادی وجود دارد که آن دسته از معامله‌گرانی که از اخبار و شایعات ETF سود برده‌اند، بیت کوین خود را به فروش برسانند. (با شایعه بخر با خبر بفروش.)

در ادامه این گزارش آمده است:

خوش‌بینی بیش از حد سرمایه‌گذاران در رابطه با تایید احتمالی ETFهای اسپات بیت کوین توسط SEC، بیت کوین را به سطوح اشباع خرید سال ۲۰۲۱ رسانده است.

جی‌پی مورگان همچنین معتقد است مانور زیادی روی هاوینگ سال ۲۰۲۴ بیت کوین داده شده و این رویداد احتمالا تاثیر خود را روی قیمت گذاشته است.

بر اساس این گزارش، اتریوم احتمالا به دلیل به‌روزرسانی EIP-4844 یا پروتودنک شاردینگ (Protodanksharding) که بر مقیاس‌پذیری این شبکه اثر می‌گذارد، احتمالا عملکردی بهتر از بیت کوین خواهد داشت. پروتودنک شاردینگ نمونه اولیه دنک شاردینگ است که از طریق تراکنش‌های حامل بلاب (Blob-Carrying Transaction)، شاردینگ را به طور اولیه در شبکه اتریوم پیاده‌سازی می‌کند.

به گفته جی‌پی مورگان، در سه‌ماهه چهارم سال ۲۰۲۳ شاهد بهبود جزئی در تامین مالی فضای کریپتو توسط سرمایه‌گذاران خطرپذیر بوده‌ایم؛ با این حال، هنوز روند مشخصی در بین این سرمایه‌گذاران وجود ندارد و نمی‌توان انتظار داشت روند کنونی ادامه داشته باشد.

این بانک آمریکایی مدعی است علیرغم پیشرفت‌های اخیر اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز یا همان دیفای، هنوز این اکوسیستم نتوانسته به سیستم مالی سنتی نفوذ کند. جی‌پی مورگان معتقد است تحقق این کار و کاربرد داشتن دیفای در دنیای واقعی برای رشد بیشتر صنعت کریپتو ضروری است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی