هم Outpainting DALL-E و هم Generative Fill فتوشاپ به شما امکان می دهند یک تصویر را گسترش دهید. اما کدام یک در آن بهتر است؟ مقایسه DALL-E’s Outpainting با فتوشاپ Generative Fill را در ادامه بخوانید.

یکی از مفیدترین ویژگی های تولید کننده تصویر پیشرو با هوش مصنوعی، امکان گسترش تصویر به اندازه و نسبت دیگری است. دیگر خلاقان با تصاویری که دارند “گیر” نمی کنند. شما می توانید تصاویر جدیدی را به صورت سفارشی از تصاویر اصلی ایجاد کنید. حتی از یک چشم، هوش مصنوعی می‌تواند در صورت تمایل، کل یک فرد را پر کند.

در این مقاله، قابلیت های DALL-E’s Outpainting و Generative Fill فتوشاپ را با هم مقایسه می کنیم تا ببینیم کدام اپلیکیشن می تواند تصویر را بهتر گسترش دهد.

نحوه دسترسی به Generative Fill و Outpainting

می توانید از وب سایت DALL-E به ویژگی Outpainting DALL-E دسترسی پیدا کنید. فقط سعی کنید Outpainting را از منوی گوشه سمت راست بالا انتخاب کنید. راهنمای کامل ما در مورد نحوه استفاده از Outpainting در DALL-E 2 را ببینید.

برای دسترسی به Generative Fill فتوشاپ، باید مشترک Adobe باشید. می توانید در وب سایت Adobe Firefly برای نسخه بتا ثبت نام کنید یا از فتوشاپ بتا استفاده کنید. راهنمای کامل ما در مورد نحوه استفاده از ابزار Generative Fill در فتوشاپ را ببینید.

بیایید به مقایسه ها بپریم!

1. گسترش تصویر یک چشم

بیایید مقایسه خود را بین Generative Fill فتوشاپ و Outpainting DALL-E با مثال آغاز کنیم. گسترش کادر از نمای نزدیک از چشم. ما با یک چشم جزئی با وضوح 1024×1024 پیکسل شروع کردیم و برش را گسترش دادیم تا هشت باکس هم اندازه در اطراف آن قرار دهیم.

معلوم شد که هم فتوشاپ و هم DALL-E نمی توانند چشم مرکزی را به یک تصویر کامل بسط دهند. در عوض، آن‌ها فقط می‌توانستند هشت چشم منفرد را که از چشم اصلی کشیده شده بودند، تکثیر کنند.

نقاشی بیرونی:

Generative Fill:

اگر منصف باشیم، این مثال تنها فناوری فعلی را نشان می دهد. هر دو برنامه قادر به بررسی کل فریم به این روش نیستند و یک امتداد منسجم از چشم ایجاد می کنند.

اما اگر راه‌اندازی متفاوتی داشته باشد، که در حال حاضر در Outpainting قابل انجام نیست، در صورتی که فقط یک انتخاب از اطراف چشم انجام شود، فتوشاپ Generative Fill می‌تواند کل چشم را گسترش دهد. با استفاده از ابزار Rectangular Marquee، انتخابی را در چارچوب چشم انجام دادیم و سپس انتخاب را معکوس کردیم.

انتخاب Generative Fill:

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

سپس ما فقط “چشم زن” را به عنوان اعلان وارد کردیم و یک پسوند منسجم ایجاد کردیم.

پسوند کامل Generative Fill:

تنها اشکال فعلی این روش این است که کل اکستنشن اطراف چشم اصلی دارای حداکثر وضوح 1024 پیکسل در طولانی ترین سمت است. این یک جلوه نرم یا کمی خارج از فوکوس ایجاد می کند. و اگر بزرگنمایی کنید، خواهید دید که در مقایسه با نسخه اصلی 1024 پیکسلی، وضوح تصویر کمی وجود دارد.

2. گسترش تصویر منظره

برای مقایسه دوم، یک تصویر 1024 پیکسلی مربعی می گیریم و آن را تا دو برابر اندازه آن به عنوان یک نسخه افقی که برای عکس منظره مناسب تر است، گسترش می دهیم. ما با نقاط قوت هر دو برنامه بازی کردیم تا بهترین نتایج را به دست آوریم.

نقاشی بیرونی:

ما فریم نسل را چند بار گسترش دادیم و مطمئن شدیم که همپوشانی خوبی وجود دارد تا DALL-E بتواند از پیکسل ها استفاده کند. “Landscape” به عنوان درخواست وارد شد. با استفاده از این روش، Outpainting کار بسیار خوبی انجام می دهد.

Generative Fill:

در فتوشاپ، ما فقط یک فریم اضافی را همپوشانی کردیم و یک فریم توسعه یافته بدون درز تولید کردیم. Generative Fill قادر به تولید چنین تصاویر منظره ای است.

3. گسترش تصویر یک شخص

مردم همیشه در کشش کمی مشکل دارند، هم لباس و هم اندامشان. در زمان نگارش این مقاله، اگر در نتیجه لباس‌های متفاوت برایتان مهم نیست، تغییر لباس با Generative Fill امکان‌پذیر است. اساساً انتظار نداشته باشید که فقط رنگ کمد لباس خود را تغییر دهید. و در حال حاضر، همه تولیدکننده‌های تصویر هوش مصنوعی با دست‌ها مشکل دارند.

اما بیایید Generative Fill و Outpainting را امتحان کنیم. آیا می توانید تصویر شخصی را که در قسمت سینه بریده شده است گسترش دهید و در نهایت چیزی قابل استفاده داشته باشید؟ بیایید دریابیم. یک بار دیگر، ما از یک تصویر مربع 1024 پیکسلی استفاده کرده ایم و به دنبال گسترش تصویر به سمت پاهای مرد هستیم.

نقاشی بیرونی:

DALL-E’s Outpainting با پر کردن جزئیات کار نسبتاً مناسبی انجام داد. همیشه این واقعیت قابل درک نبود که مرد یک دستش را بالا آورده بود و گاهی اوقات دو دست در جیب ایجاد می کرد. اما به همین دلیل است که چهار نسخه برای انتخاب و گزینه ای برای تولید بیشتر (با هزینه اعتبار) وجود دارد.

Generative Fill:

Generative Fill با پر کردن جزئیات نیز کار بسیار مناسبی انجام داد. به نظر کامل نمی رسد، شاید فقط قابل عبور باشد. اما برخلاف DALL-E’s Outpainting، می‌توانید به تولید نسخه‌های جدید ادامه دهید و سپس اصلاحات جزئی را بدون صرف هزینه بیشتر برای اعتبار انجام دهید.

کدام بهترین است، Generative Fill یا نقاشی بیرونی؟

از مثال‌های اینجا و آزمایش‌های بیشتر، به نظر می‌رسد که Generative Fill و Outpainting در نحوه گسترش انواع مختلف تصاویر به هم نزدیک هستند. هر کدام محدودیت‌های خود را دارند، اما کیفیت نسل‌ها بسیار نزدیک به نظر می‌رسد. در هر مقایسه ای که تنها بر اساس چند تلاش برای گسترش تصاویر انجام دادیم، هیچ کدام به عنوان یک برنده آشکار شناخته نمی شوند.

با این حال، Generative Fill فتوشاپ چندین مزیت بزرگ نسبت به Outpainting DALL-E دارد، به خصوص اگر از قبل یک کاربر فتوشاپ با اشتراک Adobe هستید.

. شما می توانید نسل های نامحدود (در حال حاضر) ایجاد کنید و نیازی به پرداخت اعتبار اضافی ندارید.

. Generative Fill انعطاف‌پذیرتر است زیرا می‌توانید از ابزارهای انتخاب فتوشاپ برای نسل‌های سریع‌تر و دقیق‌تر استفاده کنید.

. شما همچنین به فتوشاپ به عنوان یکی از ویرایشگرهای عکس پیشرو در صنعت برای انجام تنظیمات اصلاحی و خلاقانه بیشتر دسترسی دارید.

هر دو برنامه فتوشاپ و DALL-E می توانند کار گسترش تصاویر را به خوبی انجام دهند.

کاربران از رقابت سود می برند

کاربران Generative Fill و Outpainting از رقابت بین شرکت‌هایی مانند Adobe و OpenAI که شبانه روز برای بهبود سیستم‌های هوش مصنوعی خود کار می‌کنند، سود خواهند برد. با بهبود کیفیت تولید تصویر، ویژگی‌ها و ابزارهایی که به ما در سفارشی‌سازی تصاویر کمک می‌کنند نیز بهبود می‌یابد. کدام برنامه را برای گسترش تصاویر بیشتر دوست دارید؟

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید