برای اینکه وب سایت شما در دسترس کاربران آنلاین باشد ، باید از خدمات میزبانی وب استفاده کنید یا از قابلیت های خود میزبانی استفاده کنید. هر دو روش به سخت افزار سرور و نرم افزار متصل به اینترنت پر سرعت نیاز دارند. یک کاربر اینترنتی (معروف به مشتری) وارد یک آدرس وب سایت به یک مرورگر می شود. سپس میزبان وب درخواست را دریافت می کند ، پرونده ها را پیدا می کند و داده ها را به مشتری ارسال می کند.

خرید هاست خارجی

مشاغل و افراد ممکن است زیرساخت و تجربه فنی را برای ذخیره ، نگهداری و سرورهای وب مسکن نداشته باشند. در عوض ، آنها یک برنامه میزبانی وب خریداری می کنند که مانند اجاره فضای روی یک سرور فیزیکی است.

ذخیره وب سایت یک قابلیت اصلی میزبانی وب است ، اما بیشتر ارائه دهندگان پشتیبانی مشتری و دسترسی به حساب آنلاین را ارائه می دهند. بر خلاف خود میزبانی ، صاحب وب سایت مسئولیت به روزرسانی ، ایمن سازی یا به روزرسانی سخت افزار و نرم افزار سرور را ندارد. شرکت های موجود در رتبه بندی ما خدمات میزبانی وب را ارائه می دهند. برای کشف راه حل های دارای رتبه برتر ، بهترین خدمات میزبانی وب ما با رتبه 2023 را بررسی کنید.

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT

میزبان وب چیست؟

میزبانی وب خدمتی است که پرونده های وب سایت را در سرورها قرار می دهد. سرورها (متعلق به میزبان) داده ها را با مشتری (به طور معمول مرورگر وب) تبادل می کنند ، و مشتری صفحه وب درخواست شده (یا نام دامنه) را به کاربر (بازدید کننده بالقوه وب سایت) نمایش می دهد. صاحبان وب سایت یک برنامه میزبانی را خریداری می کنند و به آنها امکان می دهند فضا را روی یک سرور فیزیکی اجاره دهند.

خدمات میزبانی ارائه شده توسط فروشندگانی مانند BlueHost ، HostGator و Siteground برنامه ها ، ظرفیت ها و ویژگی های مختلفی را ارائه می دهند. وب میزبان خانه و نگهداری سرورها در یک مرکز داده است ، بنابراین مشترکین برنامه میزبان نیازی به داشتن سخت افزار یا نرم افزار سرور فیزیکی ندارند.

میزبانی وب چگونه کار می کند؟

کاربران یک URL (یک منبع منبع یکنواخت) را که نام دامنه نیز نامیده می شود ، وارد یک مرورگر وب (معروف به مشتری) می کنند. مرورگر وب URL را به یک آدرس پروتکل اینترنت (IP) ترجمه می کند و درخواست HTTP (پروتکل انتقال HyperText) را به یک سرور وب ارسال می کند. یک میزبان صاحب سرور وب است و فضای را به کاربران اجاره می دهد.

در پاسخ به درخواست HTTP ، سرور میزبان وب منابع را پیدا کرده و پرونده های لازم برای بارگیری صفحه وب درخواستی را در مرورگر وب کاربر منتقل می کند. سرعتی که این فرآیند رخ می دهد به چندین عامل بستگی دارد ، از جمله منابع سرور اختصاص یافته و محل سرور فیزیکی.

سرور نوعی رایانه قدرتمند است که همیشه روشن و به اینترنت وصل می شود. میزبان منابع سرور ، از جمله فضای ذخیره سازی هارد ، حافظه دسترسی تصادفی (RAM) و پهنای باند را به یک وب سایت با توجه به کمک هزینه های اشتراک میزبانی شما اختصاص می دهد. ارائه دهندگان میزبان وب خدمات مشترک و اختصاصی ارائه می دهند و به صاحبان سایت این امکان را می دهد تا از بین گزینه های مختلفی را انتخاب کنند.

با این حال ، سرورها وقتی منابع کافی ندارند ، می توانند خراب شوند و در نتیجه خرابی باشد. بسیاری از خدمات میزبانی وب ضمانت های به موقع را ارائه می دهند ، از جمله چندین ذکر شده در بهترین خدمات میزبانی وب ما با رتبه 2023.

انواع خدمات میزبانی وب

تعدادی از انواع میزبانی وجود دارد که می تواند متناسب با نیازهای مختلف و نقاط قیمت باشد. میزبانی مشترک به طور کلی مقرون به صرفه ترین گزینه است زیرا شما با سایت های دیگر منابع را به اشتراک می گذارید ، در حالی که میزبانی اختصاصی به طور کلی گرانترین است ، زیرا شما سرور و منابع خصوصی خود را دارید.

میزبانی اختصاصی

میزبان اختصاصی بیشترین کنترل را برای صاحبان وب سایت ارائه می دهد. این یک سرور اختصاصی با دسترسی کامل به سرپرست و ریشه در اختیار کاربران قرار می دهد تا سیستم عامل و ابزارهای امنیتی مورد نظر خود را نصب کنند. میزبانی اختصاصی مانند اجاره یک خانه یک خانواده به جای یک آپارتمان در یک ساختمان مشترک یا به اشتراک گذاری فضای با هم اتاقی است.

با این حال ، میزبانی اختصاصی نسبت به سایر انواع میزبانی گران تر است. همچنین به تجربه فنی نیاز دارد زیرا کاربران اختصاصی میزبان مسئول مدیریت سرور هستند. چندین ارائه دهنده در مورد بهترین خدمات میزبانی وب ما از رتبه بندی 2023 میزبان اختصاصی از جمله BlueHost ، Hostgator ، Ionos ، Dreamhost ، Hosting Inmotion و Godaddy ارائه می دهند.

میزبانی مشترک

میزبانی مشترک زمانی است که چندین وب سایت در یک سرور زندگی می کنند و منابع سرور از جمله RAM و یک واحد پردازش مرکزی (CPU) را به اشتراک می گذارند. به عنوان به اشتراک گذاشتن خانه با هم اتاقی ها فکر کنید. برخی از ارائه دهندگان مانند BlueHost از منابع محافظت می کنند ، که عملکرد وب سایت شما را بدون در نظر گرفتن تعداد سایت ها سرور تضمین می کند. میزبانی مشترک به طور معمول ارزان ترین است و می تواند گزینه ای عالی برای مشاغل کوچک ، وبلاگ نویسان و سرگرمی ها باشد.

پست های مرتبط
معرفی سایت onlydomains | خرید دامین از سایت onlydomains | خرید از onlydomains
سایت onlydomains

اینترنت مملو از فرصت هایی است که می توانید کسب و کار خود را راه اندازی کنید و با دیگران بیشتر بخوانید

معرفی سایت SpectraIP | خرید از سایت SpectraIP | خرید هاست از سایت spectraip
سایت SpectraIP

هدف سایت SpectraIP ساخت آسان هاستینگ با کیفیت بالا و مقرون به صرفه است. در SpectraIP می توانید روی بهترین بیشتر بخوانید

خدمات میزبانی مشترک ممکن است شامل سایر ابزارهای دوستانه مبتدی ، مانند میزبانی وردپرس و سازندگان وب سایت کشیدن و رها کردن باشد. اگرچه میزبانی مشترک مقرون به صرفه است ، اما تجارت وجود دارد. صاحبان وب سایت نمی توانند منابع سرور را کنترل کنند و ممکن است تفاوت عملکرد را در حین افزایش استفاده تجربه کنند.

میزبانی VPS

سرورهای خصوصی مجازی (VPS) بخش اختصاصی از سرور را به صاحبان وب سایت می دهند ، به نام پارتیشن. این مانند اجاره یک آپارتمان است ، جایی که فضای خود را (منابع سرور) دارید اما ساختمان (سرور) را با دیگران به اشتراک بگذارید. وب سایت های میزبان در VPS ممکن است مشکلات عملکرد کمتری را تجربه کنند زیرا هر پارتیشن قدرت رم و پردازش اختصاصی را فراهم می کند. اشتراک های VPS بیش از میزبانی مشترک هزینه دارد ، اما کمتر از برنامه های میزبانی اختصاصی.

مانند میزبانی مشترک ، VPS برای مشاغل کوچک خوب کار می کند. برای کاربرانی که مایل به میزبانی یک فروشگاه آنلاین بزرگ یا یک سایت پر از فایلهای ویدئویی و صوتی هستند ، ممکن است منابع VPS کاملاً کافی نباشند و میزبان اختصاصی ممکن است ارجح باشد. با برخی دانش فنی ، صاحبان سایت می توانند سایت VPS خود را بیشتر از برنامه های مشترک سفارشی کنند. VPS دسترسی ریشه ای را برای تنظیمات سفارشی و تاسیسات نرم افزاری تخصصی فراهم می کند.

میزبان ابری

میزبان Cloud از فناوری مجازی سازی برای جمع آوری منابع از چندین سرور در ابر به جای یک سرور در محل استفاده می کند. بهتر است از VPS یا میزبانی مشترک ، سنبله های ترافیکی را انجام دهد زیرا بیشتر ارائه دهندگان به صاحبان وب سایت اجازه می دهند RAM یا CPU را به صورت تقاضا اضافه کنند. از طرف دیگر ، یک گزینه در مقیاس خودکار می تواند به طور خودکار منابع را در هنگام افزایش ترافیک افزایش دهد.

این انعطاف پذیری باعث می شود که میزبان ابر برای کسب و کار در حال رشد به منابع بیشتری نسبت به برنامه های مشترک نیاز داشته باشد اما اشتراک اختصاصی نمی خواهد ، که به تجربه فنی بیشتری نیاز دارد و گران است. با این حال ، همه ارائه دهندگان بهترین خدمات میزبانی وب ما در رتبه بندی 2023 ، میزبانی ابر را ارائه نمی دهند. اگر در نظر دارید میزبان Cloud باشید ، Siteground ، Hostinger یا DreamHost را بررسی کنید.

میزبانی WooCommerce

میزبانی WooCommerce نوعی میزبانی مشترک است که برای فروشگاه های آنلاین بهینه شده است. از آنجا که WooCommerce یک افزونه وردپرس است ، ارائه دهندگان میزبان ارائه برنامه WooCommerce نیز از وردپرس پشتیبانی می کنند. برخی از آنها از قبل نصب شده یا نصب یک کلیک از قبل نصب شده اند. میزبانی WooCommerce همچنین شامل ابزارهای دوستانه فروشنده مانند پردازش پرداخت و گزینه های حمل و نقل است.

ارائه دهندگان با میزبانی WooCommerce ممکن است عوامل پشتیبانی فنی با WooCommerce آشنا باشند. آنها می توانند شما را از طریق راه اندازی فروشگاه آنلاین یا اضافه کردن محصولات پیاده روی کنند. پنج ارائه دهنده در بهترین خدمات میزبانی وب ما از رتبه بندی 2023 میزبان WooCommerce: BlueHost ، Siteground ، Ionos ، DreamHost و WP Engine.

میزبانی وردپرس

میزبانی وردپرس زیر گروهی از میزبانی وب است که سرورها و منابع را به طور خاص برای سیستم مدیریت محتوا (CMS) وردپرس بهینه می کند. اگرچه بسیاری از برنامه های میزبانی مشترک از نصب وردپرس پشتیبانی می کنند ، اشتراک های اختصاصی وردپرس ممکن است شامل ویژگی های اضافی مانند به روزرسانی خودکار وردپرس و ابزارهای سازنده سایت باشد. مشابه بسته های WooCommerce ، بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وردپرس پشتیبانی فنی را برای کاربران وردپرس ارائه می دهند.

بیشتر ارائه دهندگان در مورد بهترین خدمات میزبانی وب ما در رتبه بندی 2023 ، میزبانی وردپرس را ارائه می دهند. علاوه بر این ، BlueHost ، Hosting A2 و موتور WP برنامه های وردپرس را مدیریت کرده اند. این اشتراک ها ممکن است شامل ویژگی های دیگری مانند پشتیبان گیری خودکار سایت ، مرحله بندی سایت یا ابزارهای طراحی برتر باشد.

میزبان فروشنده

میزبانی فروشنده زمانی است که یک میزبان وب پهنای باند و فضای هارد دیسک را به یک تجارت اجاره می دهد ، که به نوبه خود خدمات میزبانی وب را به مشتریان خود ارائه می دهد. این راه حل به کارآفرینانی که مایل به راه اندازی یک شرکت فروشنده هستند کمک می کند. همچنین برای طراحان وب و توسعه دهندگان که علاقه مند به گسترش مشاغل خود با خدمات افزودنی مانند میزبانی وب هستند ، خوب کار می کند.

فروشندگان می توانند برنامه ها و قیمت های میزبانی خود را ابداع کنند. از آنجا که اشتراک های میزبان فروشنده شامل برچسب زدن سفید است ، مشتریان یک فروشنده مارک تجاری صاحب مشاغل را مشاهده می کنند ، نه میزبان میزبان ، میزبانی A2 یا میزبانی وب GreenGeeks. اگرچه میزبان وب سرورها را حفظ می کند ، فروشنده می تواند چندین سایت ، نام دامنه و منابع را از یک صفحه کنترل واحد مدیریت کند.

خدمات محبوب میزبانی وب

دامنه چیست و آیا با برنامه میزبانی وب من همراه است؟

نام دامنه یک آدرس وب سایت یا URL است ، مانند “www.usnews.com”. می توانید آدرس و برنامه های وب سایت خود را مانند .com ، .org یا .net انتخاب کنید. سازمان غیرانتفاعی ، شرکت اینترنتی برای نام ها و شماره های اختصاص داده شده (ICANN) ، بر سیستم نام دامنه نظارت دارد. همچنین به ثبت نام دامنه اجازه می دهد تا نام دامنه را بفروشند و از طرف صاحب سایت تغییراتی در رجیستری ایجاد کنند.

بسیاری از ارائه دهندگان در مورد بهترین خدمات میزبانی وب ما با رتبه 2023 شامل یک دامنه رایگان برای سال اول هستند. با این حال ، شما همچنین می توانید یک دامنه را به طور جداگانه خریداری کرده و آن را برای ترافیک مستقیم به سرور سایت خود تنظیم کنید. بیشتر خدمات میزبانی راهنما را برای انتقال نام دامنه یا اشاره به سایت میزبان خود ارائه می دهند.

تفاوت بین رم ، فضای هارد دیسک و پهنای باند چیست؟

RAM ، پهنای باند و فضای هارد دیسک مؤلفه های اصلی میزبانی وب هستند. اشتراک های مختلف با طرح مقادیر مختلفی از هر منبع را ارائه می دهد. سطوح بالاتر از ترافیک و پرونده های بیشتر پشتیبانی می کنند اما هزینه بیشتری نیز دارند.

در اینجا نحوه تفاوت رم ، ذخیره سازی هارد و پهنای باند وجود دارد:

RAM: حافظه سرور کوتاه مدت که به وب سایت شما اجازه می دهد چندین فرآیند را همزمان اجرا کند ، مانند پاسخ به درخواست های HTTP.

فضای هارد دیسک: درایو برای ذخیره سازی است و محتوای وب سایت شما مانند تصاویر و پرونده های متنی را نگه می دارد.

پهنای باند: این به میزان اطلاعاتی که می توانید به سایت خود منتقل کنید و از سایت خود منتقل می شود.

برنامه های میزبانی وب دارای سطح ورودی ممکن است ذخیره کافی ، رم و پهنای باند را فراهم کند. اما با افزایش تعداد بازدید کنندگان سایت ، ممکن است نیاز به ارتقا داشته باشید. به همین ترتیب ، سایت های تجارت الکترونیکی مانند صفحات وب پویا از فرآیندهای بیشتری استفاده می کنند.

در یک سرویس میزبانی وب باید به دنبال چه چیزی باشم؟

انتخاب یک سرویس میزبانی وب چالش برانگیز است زیرا بسیاری از گزینه ها و اشتراک ها در دسترس هستند. میزبان وب سایت شما را در خود جای داده و سرورها را برای اطمینان از به روزرسانی حفظ می کند. اما خدمات میزبانی همچنین شامل پشتیبانی فنی ، ابزارهای مدیریت حساب و منابع خودیاری است.

در مورد نحوه برنامه ریزی برای استفاده از وب سایت و تخصص فنی خود فکر کنید. به عنوان مثال ، WordPress.org گزارش می دهد که از همه وب سایت های جدید ، 66.2 ٪ از WordPress استفاده می کنند و آن را به یک گزینه محبوب CMS تبدیل می کنند. با این حال ، اگر می خواهید یک فروشگاه آنلاین با قابلیت پردازش پرداخت ، برنامه های WooCommerce (که در WordPress اجرا می شود) را در نظر بگیرید یا به دنبال راه حل هایی باشید که با نرم افزار سبد خرید شما کار می کند.

همچنین ، در مورد طول قرارداد مورد نظر خود فکر کنید. برای میزبانی کوتاه مدت ، به دنبال ارائه دهندگان برنامه های ماهانه مانند Hostgator یا DreamHost باشید. بیشتر فروشندگان برای نیازهای طولانی مدت یک ، دو یا سه ساله برنامه دارند که ممکن است کمتر از اشتراک ماهانه باشد.

علاوه بر این ، ابزارها و ویژگی های زیر را در نظر بگیرید:

ابزارهای سازنده وب سایت: اگر در حال ساخت سایتی از ابتدا هستید ، برنامه ها و ویژگی های سازنده ای را ارائه دهید که عملکردهای کشیدن و رها کردن ، الگوهای صفحه و کتابخانه های تصویر را ارائه می دهند.

دسترسی: خدمات میزبانی وب باید یک کنترل پنل را برای مدیریت وب سایت و پروتکل انتقال فایل (FTP) ارائه دهد تا پرونده ها را از رایانه خود به سرور وب منتقل کند.

امنیت: اقدامات اساسی امنیتی ممکن است شامل ابزارهای پیشگیری از هرزنامه ، فایروال ها و یک گواهی Secure Sockets Layer (SSL) باشد. ویژگی های پیشرفته ممکن است به برنامه های سطح بالاتر یا افزودنی نیاز داشته باشد.

ایمیل: ارائه دهندگان ممکن است دامنه های ایمیل را با برخی از برنامه ها یا به عنوان یک سرویس افزودنی ارائه دهند. اینها نام وب شما را بعد از نماد @ قرار داده اند.

ذخیره سازی: اگر وب سایت شما شامل محتوای پویا یا بسیاری از پرونده های صوتی و تصویری است ، ممکن است به محدودیت های ذخیره سازی بالاتری نیاز داشته باشید.

جوانب مثبت و منفی ساخت وب سایت خود

مزایا:

ارزان تر از استخدام یک طراح وب

به‌روزرسانی سریع یا ایجاد تغییرات در آینده آسان‌تر است

می تواند یک سایت ساده را به سرعت جمع کند

معایب:

اشتباهات می تواند به تجربه بازدیدکننده آسیب برساند

سفارشی سازی نیاز به تخصص فنی دارد

سایت سازی تخصصی زمان بر است

با در دسترس بودن ابزارهای سایت ساز کشیدن و رها کردن، می توانید صفحات وب سایت خود را حتی با تجربه فنی محدود ایجاد کنید. بسیاری از ارائه دهندگان میزبانی وب، سازندگان وب سایت خود را ارائه می دهند، یا می توانید از ابزار رایگان وردپرس استفاده کنید. میزبان‌های وب همچنین دارای آموزش‌ها و ویدیوهای خودیاری هستند که نحوه آپلود فایل‌ها، استفاده از قالب‌ها یا افزودن افزونه‌ها را به شما راهنمایی می‌کنند.

یک سایت ساده زمان زیادی نمی برد تا آنلاین شود. اما ایجاد محتوا، تنظیم ساختار سایت و انتخاب بهترین قالب می تواند زمان بر باشد. یکی از مزایای مهم انجام آن توسط خودتان این است که با ابزارها و عملکردها آشنا می شوید و به روز رسانی یا تغییر سایت خود را بعدا آسان تر می کند. هنگامی که یک حرفه ای وب سایت شما را می سازد، اگر می خواهید تغییرات بزرگی در سایت خود داشته باشید، ممکن است بیش از یک بار به خدمات او نیاز داشته باشید.

رفتن به مسیر DIY همچنین به معنای پول کمتری از جیب شماست. طراحی و توسعه وب سایت می تواند هزاران دلار هزینه داشته باشد. اگر از بازاری مانند Fiverr بروید، گزینه‌های ارزان‌تری وجود دارد، اما باید فریلنسر را کاملاً بررسی کنید. اگرچه ساخت وب سایت DIY مزایای خود را دارد، اما معایبی نیز دارد.

یک مبتدی با تجربه محدود ممکن است ساعت ها صرف یادگیری نحوه ساختار صفحات خود، یافتن الگوهای صفحه و تولید محتوا کند. سپس، زمان بیشتری برای اجرای آنچه آموخته اید طول می کشد. بسته به در دسترس بودن شما، ساخت سایت ممکن است هفته ها یا ماه ها طول بکشد. سازندگان سایت می توانند زمان لازم را کاهش دهند اما گزینه های سفارشی سازی کمتری را ارائه می دهند. در مقابل، طبق گفته DreamHost، خدمات طراحی سفارشی حرفه ای ممکن است دو تا چهار ماه طول بکشد. اگر محتوا را آماده دارید، یک فریلنسر ممکن است راه اندازی سایت را در چند هفته تکمیل کند.

آیا میزبانی وب ایمن و ایمن است؟

ارائه دهندگان میزبانی وب از ابزارهای امنیتی مختلفی برای محافظت از سرورهایی که داده های وب سایت شما را نگهداری می کنند، استفاده می کنند. با این حال، ویژگی‌های هر سایت در بین ارائه‌دهندگان و برنامه‌های خدمات متفاوت است. حداقل، بسیاری از خدمات میزبانی وب در رتبه بندی بهترین خدمات میزبانی وب سال 2023 ما شامل گواهی SSL با بسته های میزبانی مشترک است. چند ارائه‌دهنده، از جمله SiteGround و Hostinger، دارای فایروال و محافظت از حمله انکار سرویس (DDoS) توزیع شده در برنامه‌های سطح ورودی هستند.

با این حال، بسیاری از سرویس های میزبانی محبوب برای امنیت پیشرفته به اشتراک های سطح بالا یا نرم افزارهای افزودنی نیاز دارند. به عنوان مثال، GoDaddy اشتراک های امنیتی ماهانه را با فایروال، اسکن بدافزار و حفاظت DDoS ارائه می دهد. در مقایسه، Bluehost و HostGator اشتراک‌های افزودنی برای CodeGuard و SiteLock دارند که حذف بدافزار و پشتیبان‌گیری از سایت را فراهم می‌کنند.

چرا می توانید به ما اعتماد کنید: 21 خدمات میزبانی وب مورد تحقیق قرار گرفته اند

در US News & World Report، ما بهترین بیمارستان‌ها، بهترین کالج‌ها و بهترین خودروها را رتبه‌بندی می‌کنیم تا خوانندگان را در برخی از پیچیده‌ترین تصمیم‌های زندگی راهنمایی کنیم. تیم 360 Reviews ما از همین رویکرد بی‌طرفانه برای رتبه‌بندی محصولاتی که هر روز استفاده می‌کنید استفاده می‌کند. برای ایجاد رتبه بندی خود، ما بیش از 21 میزبان وب را مورد بررسی قرار دادیم و 17 بررسی را تجزیه و تحلیل کردیم. تیم بررسی 360 ما از محصولات یا خدماتی که بررسی می کنیم نمونه، هدایا یا وام نمی گیرد. تمام محصولات نمونه ارائه شده برای بررسی پس از بررسی اهدا می شوند. علاوه بر این، ما یک تیم تجاری جداگانه داریم که هیچ تأثیری بر روش‌شناسی یا توصیه‌های ما ندارد.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ دهید

لطفا نظر خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید