میم‌کوین نورمی (NORMIE)

میم‌کوین نورمی (NORMIE) هک شد

زمان مطالعه 2 دقیقه

بر اساس گزارش‌های منتشرشده، یک حمله هکری به قرارداد هوشمند میم‌کوین نورمی (NORMIE) باعث سقوط ۹۹.۹۹ درصدی قیمت آن در عرض کمتر از سه ساعت شده است. در پی این حمله، ارزش بازار نورمی نیز از تقریبا ۴۲ میلیون دلار به کمی بیش از هزار دلار رسیده است.

خرید و فروش آنی تتر

میم‌کوین نورمی (NORMIE)

شرکت تحلیلی لوک‌آن‌چین (Lookonchain) اولین شرکتی بود که این سوءاستفاده را شناسایی کرد. طبق گزارش‌ها، هکر با ارسال پیامی درون زنجیره‌ای به آدرس توسعه‌دهنده نورمی، پیشنهاد بازگشت ۹۰ درصد از وجوه سرقت‌شده را داده است.

البته این پیشنهاد با این شرط مطرح شده که از وجوه سرقت‌شده و موجودی کیف پول توسعه‌دهندگان برای راه‌اندازی یک توکن جدید، به منظور جبران خسارت دارندگان نورمی استفاده شود. هکر همچنین درخواست کرده که اقدام تلافی‌جویانه‌ای علیه او صورت نگیرد.

میم‌کوین نورمی (NORMIE)

میم‌کوین نورمی (NORMIE)

با اینکه تیم نورمی با این پیشنهادات موافقت کرده، اما دو طرف بر سر زمان بازگشت وجوه به توافق نرسیده‌اند. هکر اصرار دارد که راه‌اندازی توکن باید قبل از بازگشت وجوه انجام شود. اما تیم نورمی خواستار برگرداندن حساب توییتر خود و وجوه،‌ قبل از راه‌اندازی توکن جدید است.

میم‌کوین نورمی (NORMIE)

میم‌کوین نورمی (NORMIE)

این حادثه نشان‌دهنده آسیب‌پذیری بالای بسیاری از میم ‌کوین‌ها است. طبق گزارش کوئیک اینتل (Quick Intel)، حدود ۷۲ هزار نفر از دارندگان نورمی تحت تاثیر این حمله قرار گرفته‌اند و مشخص نیست که این افراد چه زمانی می‌توانند وجوه دزدیده شده خود را بازیابی کنند.

در این میان، نتایج تحقیقات دیگر نشان می‌دهند که ۹۱ درصد از میم‌ کوین‌ها دارای آسیب‌پذیری‌هایی هستند.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی