انهدام سایت کلاهبرداری OpenSoil

هشدار : انهدام سایت کلاهبرداری OpenSoil

زمان مطالعه 2 دقیقه

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ از انهدام باند بزرگ کلاهبرداران ارزهای دیجیتالی که با روش پانزی و با ترفند سرمایه گذاری موسوم به OpenSoil از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند خبر داد. در این پست به بررسی انهدام سایت کلاهبرداری OpenSoil می پردازیم.

انهدام سایت کلاهبرداری OpenSoil

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای تهران بزرگ دراین باره گفت:‌ درپی مراجعه تعدادی از شهروندان پایتخت به پلیس فتا مبنی بر کلاهبرداری تحت عنوان سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال از آنها، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار پلیس فتای پایتخت قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه هرگونه فعالیتی که وعده درآمدزایی نجومی و تضمینی یا نامتعارف دارد یا دریافت سود آن منوط به وارد کردن اعضای جدید است می‌تواند ترفندی برای کلاهبرداری پانزی باشد خاطرنشان کرد : کارشناسان پلیس فتا پایتخت اقدامات تخصصی خود را آغاز کردند و پس از بررسی اظهارات شکات پرونده و تحقیقات فنی پلیسی متوجه شدند مجرمین اینترنتی در قالب یک باند کلاهبرداری در پوشش یک سایت موسوم به OpenSoil با ترفند سوددهی چندین برابر در ازای سرمایه گذاری و عضوگیری فعالیت دارند و دریافتی های مالی خود را جهت سرمایه گذاری صرفا بصورت اینترنتی و با ارزهای دیجیتال از جمله تتر و… دریافت می‌کنند.

معظمی گودرزی با اشاره به اینکه این فرآیند دسیسه پانزی تلقی می شود ادامه داد: ماهیت تبلیغی این قبیل شرکت‌ها کلاهبرداری بوده و با ارائه خدمات ارز دیجیتال و کسب سود، با ادعاهای دروغین وعده سرمایه گذاری در برنامه‌های درآمدزایی، سودهای ثابت ماهیانه به سرمایه گذاران، وعده پاداش درصدی چشمگیر به ازای معرفی افراد جدید برای عضوگیری و تعادل در افراد زیرمجموعه را می‌دهند که این طرح در زمره فعالیت‌های پانزی قرار می‌گیرد.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه تاکنون بیش از ۵۰۰ نفر از شکات پرونده به این پلیس مراجعه کرده و ارزش ریالی پرونده به بیش از چهارصد میلیارد ریال رسیده است و تعداد مالباختگان همچنان در حال افزایش است اظهارکرد: با تلاش شبانه روزی افسران سایبری این پلیس هویت تمامی اعضای این باند کلاهبرداری به دست آمد و پس از تشریفات قضایی تعداد چهار نفر از مجرمین توسط تیم های عملیات این پلیس در یک عملیات همزمان در چند نقطه از تهران بزرگ دستگیر شدند.

وی با اشاره به اینکه در این روش کلاهبرداری ممکن است برای اعتماد سازی تا مدتی هم از سرمایه افراد جدید سود افراد قبلی را بپردازند افزود: با توجه به ویژگی های ذاتی فضای سایبری و عدم وجود مرز جغرافیایی کلاهبرداران در هر نقطه از کره زمین قادر به رسیدن به مطامع شوم خود هستند بنابراین تا قبل از اطمینان و آگاهی لازم در حوزه رمز ارزها از هرگونه سرمایه گذاری در این زمینه خودداری کنید.

iranhoshdar

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت