اتراسکن (Etherscan)، اکسپلورر معروف بلاکچین اتریوم، از ابزاری با نام کد ریدر (Code Reader) رونمایی کرده که از API شرکت Open AI (شرکت تولیدکننده ChatGPT) استفاده می‌کند و به کاربران کمک می‌کند از قدرت هوش مصنوعی (AI) برای تفسیر کد قراردادهای هوشمند در این شبکه استفاده کنند. در این پست به بررسی ورود chatGPT به اتراسکن می پردازیم.

ورود chatGPT به اتراسکن

این ابزار مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی که توسط شرکت OpenAI توسعه یافته، همه یا بخش‌هایی از کد منبع یک قرارداد هوشمند را به کاربران توضیح می‌دهد. با انتخاب آدرس قرارداد، کاربران می‌توانند به فایل‌های کد منبع قرارداد دسترسی داشته و توابع «read» و «write» یک قرارداد هوشمند را بازیابی کنند تا بتوانند در مورد نحوه تعامل با آن‌ها آگاهانه تصمیم بگیرند. همچنین، می‌توانند راه‌هایی برای استفاده از آن‌ها در برنامه‌های غیرمتمرکز (Dapps) پیدا کنند.

پس از محبوبیت چت بات چت جی‌پی‌تی (ChatGPT) که اتفاقا توسط همین شرکت Open AI عرضه شده بود، علاقه به هوش مصنوعی افزایش یافت. شرکت‌های بلاکچین و ارزهای دیجیتال نیز با ابزارهای مبتنی بر این فناوری از معامله‌گران و توسعه‌دهندگان حمایت کردند. هفته گذشته، صرافی ارز دیجیتال Bybit، چت جی پی تی را در پلتفرم معاملاتی خود ادغام کرد.

به گفته اتراسکن این ابزار فقط برای مقاصد اطلاعاتی طراحی شده است و کاربران را تشویق کرده تا به جای تکیه بر پاسخ‌های این ابزار برای مقاصدی همچون دریافت جایزه برای یافتن باگ‌های قراردادهای هوشمند، همیشه صحت پاسخ‌ها را تایید کنند.

برای استفاده از این ابزار که Code Reader نام دارد، کاربران باید به API شرکت OpenAI متصل شوند. یک API یا رابط برنامه‌نویسی کاربردی، به دو برنامه کامپیوتری اجازه می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کرده و اطلاعات را به اشتراک بگذارند. ابزار اتراسکن در حال حاضر اجازه گفتگو با چت بات را نمی‌دهد و فقط از فرمان (Prompt) پشتیبانی می‌کند.

امتیاز دهید
کارشناس سئو و تحلیل ارزهای دیجیتال ؛ علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید