ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا و تاثیر آن بر قیمت بیت کوین

زمان مطالعه 4 دقیقه

پس از گزارش جدید در انگلستان مبنی بر ویروس جهش یافته کرونا، ترس به بازار حاکم شده است. بیت کوین نیز از این مساله مستثنا نیست و احتمال کاهش قیمت آن زیاد است. اگر چه که دلایل مختلفی برای افزایش قیمت بیت کوین وجود دارد، اما خبر شیوع ویروس کرونا جهش یافته می تواند به تنهایی باعث کاهش قیمت آن شود. در این مقاله با اول پرداخت همراه باشید.

قیمت بیت کوین در ماه های گذشته رشد بسیار مطلوبی داشته، و به بالاترین قیمت خود، یعنی 24000 دلار رسیده است. با این حال قیمت بیت کوین در 21 دسامبر( یک آذر)، با کاهش 6 درصدی همراه بود. این در حالی است که در نقطه مقابل شاخص دلار آمریکا، شاهد یک جهش شدید بود.

به نظر می رسد این افت قیمت و عدم ثبات آن، به دلیل گزارش هایی مبنی بر بروز ویروس کرونا جهش یافته در انگلستان می باشد که این امر باعث تغییر در بازار های سراسر دنیا شده است. در ماه مارس نیز مشابه این وضعیت، مشاهده شده بود.

کاهش قیمت بیت کوین در چند ساعت گذشته

ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا

این نمودار 4 ساعته، واگرایی نزولی ( افت قیمت) بیت کوین را از 24000 دلار به 22000 دلار در روز دوشنبه نشان می دهد.

با این حال، با وجود افت 6 درصدی، قیمت بیت کوین نسبت به 3 ماه گذشته بطور قابل توجهی بالاتر است. البته که این افت قیمت در تمامی بازار ها و برای تمام معامله گرانی که خوشبین و یا حتی بدبین هستند، اتفاقی متداول است و از این افت قیمت تعجب زیادی نمی کنند. در نتیجه چنین افت هایی نباید باعث تعجب معامله گران شود. در نمودار بالا، سطوح پراهمیت مشخص شده اند، اما برای تایید این واگرایی نزولی، بیت کوین نباید ناحیه مقاومت قبلی را پشت سر بگذارد و از آن رد شود.

اگر مقاومت قیمت بیت کوین از 23400 تا 23600 دلار رد شود، امکان ادامه روند نزولی آن بیش تر خواهد بود. و در صورتی که قیمت بیت کوین از 23400 تا 23600 بیش تر شود، احتمال یک رکورد قیمتی جدید، در تمام دوران قبل پایان سال، وجود دارد.

اهمیت ناحیه 18500 دلاری بیت کوین

ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا

ناحیه 18500 دلار، که در نمودار مشخص شده است، از اهمیت بالایی برخوردار است. چرا که در روند صعودی قبلی، این ناحیه در بالاترین سطح ( ATH) قرار داشت و ناحیه ادغام قیمت بیت کوین شناسایی شد.

در بازه زمانی روزانه، بالاترین نرخ اخیر 17500 دلار بوده است. به عبارت دیگر قیمت بیت کوین، باید در سطح روزانه بیش تر از این مقدار شود تا روند صعودی داشته باشد.

مسئله جالب توجه این است که اگر حتی با سقوط 12000 دلاری بیت کوین مواجه شویم، باز هم نمودار بیت کوین صعودی است. با این حال چنین اصلاحی، بطور قابل توجهی بالاتر از اصلاح استاندارد 20 تا 40 درصدی خواهد بود. اما این افت شدید 50 درصدی، باعث از بین رفتن بازار صعودی نخواهد شد، چرا که فرصت عالی برای خرید بیت کوین می باشد.

تاثیر کاهش قیمت بیت کوین بر قیمت دلار

ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا

در ابتدا این هفته با رشد اندک شاخص دلار (DXY) در بازار روبرو شدیم که به دلیل عدم اطمینان و بلاتکلیفی در بازار های جهان، این قیمت شکل گرفته بود.

از آنجایی که سرمایه گذاران و معامله گران تمایل دارند که در چنین شرایط نابسامانی فضایی امن برای سرمایه گذاری انتخاب کنند، این اتفاق قابل پیش بینی است که در مدت زمان کوتاهی شاخص دلار آمریکا را افزایش می دهند. این مسئله دقیقا ماه مارس در پی سقوط قیمت نیز مشاهده شد. پس از آن، فدرال رزرو با عرضه مقدار زیادی از ارز، شاخص DXY را افزایش داد.

ویروس جهش یافته کرونا

ویروس جهش یافته کرونا

تمامی مارکت کپ ارزهای رمز پایه در محدوده مشخص شده ، از حد خود عبور کرده اند. این بدان معنی است که اصلاح می تواند در جهت رشد قیمت باشد.

غالبا، نمودار کل بازار، دید و نمای بهتری نسبت به نمودار بیت کوین دارد. بر طبق این نمودار می توان گفت که احتمال سقوط بیت کوین تا ناحیه تثبیت آن (18500 دلار) وجود دارد. و حمایت از این ناحیه در بازه کوتاه مدت، برای این که این سقوط تداوم نداشته باشد حیاتی است.

آلت کوین ها نیز ممکن است در پی صعود بیت کوین رشد کنند. اگر قیمت بیت کوین بتواند بیش از 18500 دلار صعود کند، به احتمال زیاد، اکثر آلت کوین ها نیز رشد می کنند. البته که پیش بینی می شود ترس از ویروس کرونا و بلاتکلیفی بازار، گسترده تر خواهد شد

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT