پیش‌بینی قیمت بیت کوین پس از تایید ETF

پیش‌بینی قیمت بیت کوین پس از تایید ETF

زمان مطالعه 2 دقیقه

تحلیل‌گران غول بانکداری جی‌پی مورگان (JPMorgan) در گزارش جدید خود ادعا می‌کنند که تصویب یک صندوق قابل‌معامله در بورس (ETF) بیت‌ کوین در آمریکا، برخلاف آنچه که تصور می‌شود، یک نقطه عطف مهم برای این ارز دیجیتال نخواهد بود. با این حال، شواهد تاریخی، خلاف این موضوع را نشان می‌دهند. در این پست به پیش‌بینی قیمت بیت کوین پس از تایید ETF می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

پیش‌بینی قیمت بیت کوین پس از تایید ETF

تحلیلگران جی‌پی مورگان معتقدند که ETF اسپات بیت کوین مدت‌ها است در کانادا و اروپا وجود دارد، با این همه، این محصول نتوانسته است علاقه سرمایه‌گذاران قابل‌توجهی را جلب کند. برای بررسی این موضوع، به سراغ مشهورترین دارایی جهان، یعنی طلا می‌رویم.
تحلیلگران Oppenheimer Asset Management در سال ۲۰۱۲ نموداری را منتشر کردند که نشان می‌داد چگونه معرفی ETF طلا در سال ۲۰۰۴ باعث افزایش قابل‌توجه ارزش این فلز گرانبها شد. این گروه از تحلیلگران بر این باور بودند که معرفی ETF طلا در ایالات متحده در ۱۸ نوامبر ۲۰۰۴، نقش تعیین‌کننده‌ای در عملکرد آن برای هشت سال آینده داشت.

پیش‌بینی قیمت بیت کوین پس از تایید ETF

پیش‌بینی قیمت بیت کوین پس از تایید ETF

قبل از معرفی این محصول، قیمت طلا طی هشت سال ۱۶٫۸۴ درصد افزایش یافته بود. در حالی که در هشت سال پس از آغاز معاملات این ETF، قیمت طلا ۲۸۶٫۹ درصد افزایش یافت. تحلیلگران می‌گویند که علی‌رغم بحران‌های مالی جهانی و سایر روندهای کلان اقتصادی پس از سال ۲۰۰۴، دسترسی و نقدینگی ارائه‌شده توسط ETF مذکور به طور قابل‌توجهی به افزایش قیمت طلا کمک کرده است.
از طرفی، طلا و بیت کوین از برخی جهات بسیار مشابه هستند و هر دو، دارایی‌های امنی برای سرمایه‌گذاری در شرایط آشفته اقتصادی محسوب می‌شوند. بنابراین، تصویب یک ETF بیت کوین هم به طور بالقوه این پتانسیل را دارد که دسترسی به این دارایی دیجیتال را ارتقا داده و برای بسیاری از سرمایه‌گذاران نهادی و سنتی، راهی ساده‌تر و رسمی‌تر را برای ورود به بازار بیت کوین ارائه دهد. این موضوع به نوبه خود می‌تواند افزایش قابل‌توجه قیمت بیت کوین را به همراه داشته باشد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT