آیا مهارت های نرم برای متخصصان فناوری مهم است؟ مزایای یادگیری این مهارت های ارزشمند و اینکه چگونه می توانند شغل شما را در فناوری ارتقا دهند را بیابید. یادگیری مهارت های نرم را در ادامه بیشتر بررسی کرده ایم.

مشاغل فناوری مورد تقاضا به مهارت های سخت نیاز دارند، اما مهارت های نرم به همان اندازه مهم هستند. این ویژگی های شخصیتی به شما کمک می کند کار را انجام دهید و روابط سالمی در محل کار ایجاد کنید. اگر به مهارت های نرم مانند حل مسئله و ارتباط تسلط داشته باشید، نیمی از نبرد را برنده شده اید. به همین دلیل است که توسعه مهارت های نرم برای پیشرفت در حرفه فناوری شما بسیار مهم است.

1. به اهداف کاری شخصی خود برسید

کار در یک شرکت فناوری شامل یادگیری کار مستقل و تیمی است. مهارت‌های نرمی مانند حل مسئله، گوش دادن فعال و ارتباط برای موفقیت در کارهایتان، تأیید ایده‌هایتان و جلب حمایت تیم ضروری هستند.

اگر به فکر راه‌هایی برای افزایش شانس خود برای ارتقای شغلی هستید، مهارت‌های نرم نیز ضروری هستند. یکی از اولین چیزهایی که رئیس شما به دنبال آن خواهد بود، اخلاق کاری قوی است. آنها ممکن است سوالاتی مانند این که آیا کار کردن با آنها آسان و مدبر هستید؟

شما باید آماده باشید تا توضیح دهید که چرا سزاوار ترفیع هستید بدون اینکه زورگو یا ناامید به نظر برسید. برای دفاع از خود در محل کار، نیاز به مهارت‌های بین فردی، قاطعیت، اذعان

و لطف تحت فشار است.

2. همکاری را در تیم خود تقویت کنید

آیا شما یک تیم را رهبری می کنید یا به طور مشترک روی یک پروژه کار می کنید؟ وقتی ایده های شما مورد حمایت قرار می گیرد در حالی که دیگران نادیده گرفته می شوند، چگونه واکنش نشان می دهید؟ شما باید مهارت های نرمی را توسعه دهید تا به راحتی با تیم خود کار کنید و به اهداف خود برسید.

همه فرآیند فکر شما را درک نمی کنند یا با ایده های شما موافق نیستند. اینجاست که حل تعارض و مهارت های ارتباطی وارد عمل می شود. به دنبال گوش دادن اول و چارچوب بندی سازنده استدلال های خود برای پیمایش چالش های بین فردی در محل کار ضروری است.

همچنین هوش هیجانی لازم است تا از احساسات و واکنش های هم تیمی های خود آگاه شوید. تمرین همدلی، تشویق هم تیمی ها، و قدردانی از مشارکت دیگران، فرهنگ تیمی مثبتی را ایجاد می کند که به بهره وری کمک می کند.

3. پتانسیل رهبری خود را افزایش دهید

مهارت های نرم شانس شما را برای رهبری افزایش می دهد. بهترین رهبران نه تنها کسانی هستند که می توانند کار را به خوبی انجام دهند، بلکه کسانی هستند که می توانند به طور موثر با دیگران کار کنند. شما باید بتوانید به تیم خود انگیزه دهید، فیدبک سازنده ارائه دهید، و در خط بعدی خود راهنمایی کنید.

بالا رفتن از نردبان شغلی به معنای مسئولیت های اضافی است. وظایف شما ممکن است از فنی به مدیریتی تبدیل شود. ممکن است از شما خواسته شود که تیم‌ها را رهبری کنید، دیگران را با پیشینه‌های غیرفناوری آموزش دهید، یا تضادها را حل کنید. همانطور که در نقش خود پیشرفت می کنید، مهارت های نرم مانند مهارت های بین فردی، مدیریت زمان و حل مسئله به اندازه دانش فنی اهمیت دارند.

همانطور که گفته شد، واضح است که اگر می خواهید در شرکت خود نفوذ ایجاد کنید، داشتن عنوان کافی نیست. بر اساس مقاله هاروارد بیزینس ریویو در مورد ایجاد نفوذ در محل کار، ارتباطات شخصی در محل کار اهمیت دارد. به همین سادگی است: مردم از شما حمایت می کنند و وقتی شما را دوست دارند به انگیزه های شما بد فکر نمی کنند.

4. نوآوری جرقه (Spark)

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

آموزش طراحی در Blender | مدل های سه بعدی در Blender
طراحی در Blender

نمی دانید از کجا طراحی در Blender شروع کنید؟ این مدل های سه بعدی ساده را امتحان کنید تا روند بیشتر بخوانید

یکی از راه‌هایی که شغل فناوری شما می‌تواند در جهان تغییر ایجاد کند، حل مشکلات دنیای واقعی است. با داشتن مهارت‌های نرمی مانند خلاقیت و تفکر کارآفرینی، می‌توانید به راه‌حل‌های خارج از چارچوب برای مسائل پیچیده‌ای مانند همه‌گیری، انتشار گازهای گلخانه‌ای، فقر و کمبود آب فکر کنید.

با این حال، این نیز درست است که سوء استفاده از فناوری می تواند باعث آسیب شود. برای شروع، می توانید به خطرات رسانه های اجتماعی بر جامعه، تأثیرات منفی فناوری بر کودکان و خطرات فوری هوش مصنوعی فکر کنید.

برای مبارزه با نوآوری و استفاده مضر در فناوری، به یک حس اخلاقی نیاز دارید که انجمن مدیریت آمریکا آن را “مهارت نرم قدیمی برای دنیای مدرن” می نامد. رفتار اخلاقی به متخصصان فناوری کمک می کند تا در مورد این مسائل به طور انتقادی فکر کنند و برای منافع عمومی تصمیم بگیرند.

5. بهبود تجربه مشتری و افزایش رضایت مشتری در شرکت شما

اگر در یک نقش فنی کار می کنید که مستقیماً با مشتریان و مشتریان سروکار دارد، مهارت های نرم ضروری است. همدلی، گوش دادن فعال، ارتباط و حل مسئله برای وفاداری و رضایت مشتری و مشتری بسیار مهم است.

برخی از مهارت های نرم که برای توسعه مفید هستند:

. پرسیدن سوالات مناسب برای شناسایی مشکل ریشه ای در شکایات مشتریان

. حفظ خونسردی، گوش دادن فعال، نشان دادن همدلی، مدیریت ابهام، پاسخ مناسب و قاطعیت در هنگام عصبانیت مشتریان و مشتریان

. مدیریت زمان خود هنگام مدیریت پروژه های متعدد

. ارائه با اعتماد به نفس، نشان دادن حرفه ای بودن و برقراری ارتباط مثبت در طول جلسات مشتری

. تفکر خلاقانه برای بهبود خدمات به مشتریان

سخنرانی TED توسط ویل گویدارا اهمیت “مهمان نوازی غیر منطقی” را به اشتراک می گذارد. گویدارا یکی از مالکان رستوران Eleven Madison Park بود که به عنوان رستوران شماره یک در جهان شناخته شد. سس مخفی آنها؟ ایجاد تجربیات به یاد ماندنی و شخصی سازی شده برای مشتری. آنها توانستند این کار را از طریق ترکیبی از همدلی، صمیمیت و خلاقیت انجام دهند.

6. با تغییر و بحران سازگار شوید

تغییر در صنعت فناوری ثابت است و می تواند منجر به عدم اطمینان شود. فن آوری در ماه ها ارتقا می یابد و سرمایه گذاران می آیند و می روند. با توجه به تمام دلایلی که شرکت‌های فناوری کارمندان زیادی را اخراج می‌کنند، یک متخصص فناوری باید یاد بگیرد که خود را با شرایط دشوار سازگار کند و با آن کنار بیاید.

اختلالات در فناوری، مانند پذیرش هوش مصنوعی، اخراج کارکنان، و بیماری های همه گیر، باعث نگرانی یا منفی می شود که طبیعی است. برای مثال، ناراحتی از اخراج کار مشکلی ندارد. با این حال، سازگار بودن به این معنی است که شما نه تنها انعطاف پذیر هستید، بلکه در میان تغییرات خلاق نیز هستید.

کارشناسانی که در BBC Worklife مصاحبه کردند، می گویند کسانی که سازگار هستند، در شرایط متغیر تکامل می یابند و پیشرفت می کنند. می توانید خود را با موقعیت های جدید وفق دهید، تحت فشار کار کنید و در سختی ها آرام بمانید.

گذشته از این، متخصصان فناوری سازگار آینده نگر هستند. شما فعالانه خود را برای تغییر آماده می کنید. برای مثال، با دانستن اینکه هوش مصنوعی با سرعت بی‌سابقه‌ای در حال توسعه است، شروع به کاوش در بهترین مشاغل در هوش مصنوعی می‌کنید و به جای صرف زمان زیاد برای نگرانی در مورد آن، به راه‌هایی فکر می‌کنید که مرتبط باقی بمانید.

مهارت های نرم خود را برای یک شغل موفق فنی توسعه دهید

موفقیت در حرفه فناوری شما به مهارت های سخت و نرم نیاز دارد. در پیگیری یادگیری مهارت های سخت از بهبود مهارت های نرم خود غافل نشوید. مهارت های نرم به شما کمک می کند تا به اهداف کاری شخصی خود برسید، همکاری را تقویت کنید، رهبری را تقویت کنید، جرقه نوآوری را ایجاد کنید، مشتریان و مشتریان را راضی کنید، و به شما کمک می کند در زمان تغییر و بحران سازگار شوید.

ایجاد مهارت های نرم مورد نیاز نیازمند مطالعه و تلاش های مکرر است. بهترین راه برای یادگیری این مهارت های نرم، تمرین آنها در تعاملات رو در رو و آنلاین است. از منابع موجود برای رشد در شغل فنی خود استفاده کنید.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید