مهارت های طراحی UI/UX خود را با کدنویسی ارتقا دهید! در اینجا چند مزیت کلیدی وجود دارد که یادگیری کدنویسی را برای طراحان ارزشمند می کند. یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX را در ادامه بررسی کرده ایم.

در دنیای فناوری، معمولاً این باور وجود دارد که کدنویسی و طراحی UI/UX دو طرف طیف هستند. تعدادی از طراحان با کد تعامل ندارند، و برخی از آنها دلیلی برای این کار نمی بینند. از بیشتر دیدگاه‌ها، طراحی UI/UX برای افراد خلاق است، در حالی که کدنویسی برای ذهن‌های تحلیلی مناسب است و این دو حد وسط ندارند.

اما این نظر نمی تواند اشتباه باشد، زیرا درک اولیه از کدنویسی برای هر طراح ضروری است. در اینجا، شش مزیت یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX و مهارت های کدنویسی لازم را که در سفر خود به آن نیاز دارید، یاد خواهید گرفت.

ارتباطات پیشرفته با توسعه دهنده

در بیشتر موارد، به نظر می‌رسد بین خواسته‌های طراح و کار نهایی توسعه‌دهنده روی چندین پروژه و تیم فاصله وجود دارد. شنیدن شکایت طراحان از اجرای ضعیف طرح های خود توسط توسعه دهندگان به دلیل سوء تفاهم و ارتباطات ضعیف، معمول است.

بنابراین، یادگیری صحبت کردن به زبان برنامه‌نویس به شما کمک می‌کند تکنیک‌ها و الزامات طراحی خاصی را توضیح دهید. به این ترتیب، می‌توانید پیام خود را بهتر منتقل کنید، بی‌نظمی‌ها را تصحیح کنید، و فرآیند فکر توسعه‌دهنده را درک کنید، و در نهایت منجر به اجرای یکپارچه پروژه می‌شود.

طرح های واقعی تر و قابل اجرا

یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX
یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX

خلاقیت برای یک طراح UI/UX بسیار مهم است. کار شما باید همیشه متمایز و چشم نواز باشد. با این حال، اگر از نظر توسعه‌دهنده امکان‌پذیر نباشد، یک طراحی خیره‌کننده بی‌فایده است.

یادگیری کدنویسی به عنوان یک طراح، هر زمان که طرح های شما در آستانه غیرعملی بودن قرار دارند، واقعیت را به شما می دهد. با این دانش، می توانید با در نظر گرفتن اصول برنامه نویسی طراحی کنید تا حتی قبل از ورود توسعه دهنده، تصویری ذهنی از محصول نهایی داشته باشید.

از سوی دیگر، بدون اصول اولیه کدنویسی، شما در معرض خطر تبدیل طرح های کور و فراتر از محدودیت های بصری یا گرافیکی توسعه دهنده هستید.

افزایش بهره وری و سرعت

ممکن است فکر کنید می‌توانید درخواست تجدیدنظر در هر پروژه‌ای که انتظارات شما را برآورده نمی‌کند، کنید، اما آیا این روی سرعت و کارایی تیم شما تأثیر نمی‌گذارد؟ اشتباهات مداوم در انتهای توسعه دهنده به دلیل ارتباط نادرست یا سوء تفاهم به اتلاف وقت و هزینه در یک پروژه تبدیل می شود.

هنگامی که کدنویسی را درک می کنید، می توانید دستورالعمل های دقیق خود را به اشتراک بگذارید و در نتیجه زمان کمتری را برای اصلاحات صرف کنید. به این ترتیب، کارها را سریع‌تر به پایان می‌رسانید و به کارهای بعدی می‌روید، سود بیشتری ایجاد می‌کنید و شهرت خود را نزد مشتریان مستحکم می‌کنید. درست کردن آن در اولین بار باعث افزایش کلی بهره وری می شود، ناگفته نماند هیچ کس اشتباهات و بررسی های مداوم را دوست ندارد.

بهبود تفکر انتقادی و توانایی حل مسئله

یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX
یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX

درک کامل تجربه کاربر مسئولیت کلیدی طراح UI/UX است. شما باید بتوانید در مورد مشکل یک کاربر تحقیق کنید و راه حل های طراحی منطقی برای آن مشکل بیاندیشید.

ماهیت تحلیلی و حل مسئله کدنویسی، بینش عمیق تری را در رسیدگی به چالش های کاربر و افزایش مهارت های استدلال ارائه می دهد. البته، این بدان معنا نیست که بدون کدنویسی، طراح بدی خواهید بود. بسیاری از طراحان موفق UI/UX دانش کدنویسی صفر دارند. اما، توانایی شما را برای دیدن مشکلات کوچکتر و قابل کنترل تر در یک کار بزرگ و پیچیده تقویت می کند.

انتقال آسان تر به مسیرهای شغلی دیگر

پست های مرتبط
Skrill (اسکریل) چیست و هرانچه باید در مورد این سیستم انتقال پول دانست

اسکریل (Skrill) یک نهاد تجاری است که از اینترنت به عنوان ابزاری برای انجام تراکنش های مالی استفاده می کند. بیشتر بخوانید

آموزش طراحی در Blender | مدل های سه بعدی در Blender
طراحی در Blender

نمی دانید از کجا طراحی در Blender شروع کنید؟ این مدل های سه بعدی ساده را امتحان کنید تا روند بیشتر بخوانید

ممکن است در حال حاضر از حرفه UI/UX خود لذت ببرید، اما به یاد داشته باشید، بسیاری به این فکر می کنند که چگونه پس از به دست آوردن سال ها تجربه در یک زمینه، به مشاغل دیگر روی بیاورند. یک مسیر شغلی جدید چالشی جدید و هیجان بیشتری در سفر فناوری شما ایجاد می کند. از آنجایی که طراحی و توسعه ارتباط نزدیکی با هم دارند، کدنویسی ممکن است در طول زمان علاقه شما را جلب کند.

اکنون، داشتن مهارت های کدنویسی شما را با هرگونه تغییر احتمالی آینده در زمینه توسعه مجهز می کند. اگر تصمیم به تبدیل شدن به یک توسعه دهنده تمام وقت داشته باشید، با تسلط بر این اصول اولیه، یادگیری زبان های برنامه نویسی و اصول پیچیده تر برای شما آسان تر خواهد بود. از سوی دیگر، شروع از صفر زمان‌برتر، پر زحمت‌تر و نیازمند تعهد بیشتری خواهد بود.

چشم انداز شغلی گسترده تر و اشتغال پذیری بالاتر

یادگیری نحوه کدنویسی به عنوان یک طراح ارزش شما را برای کارفرمایان افزایش می دهد زیرا توانایی شما در انجام دو نقش نیاز به استخدام یک توسعه دهنده را کاهش می دهد. هرچه ارزش بیشتری ارائه دهید، پتانسیل درآمد شما افزایش می یابد.

همچنین شایان ذکر است که بسیاری از شرکت‌های برتر مهارت‌های اساسی کدنویسی را در الزامات خود برای یک طراح UI/UX فهرست می‌کنند. اگرچه این یک هنجار نیست، داشتن این مهارت‌ها شما را در رینگ برای چنین نقش‌هایی قرار می‌دهد و هنگام رقابت برای مشاغل طراحی معمولی به شما برتری می‌دهد.

علاوه بر این، کدنویسی به شما کمک می کند تحلیلی تر و حلال بهتر مشکل شوید، بنابراین به ناچار شاهد بهبود در روند طراحی خود خواهید بود. این تجربه اضافی شانس شما را برای ارتقاء یا ارتقاء رتبه ها افزایش می دهد. بنابراین، اگر روزی عنوان “سرپرست طراحی ارشد” را می‌خواهید، کدنویسی ممکن است به شما در رسیدن به هدفتان کمک کند.

مهارت های اولیه کدنویسی که طراحان UI/UX باید داشته باشند

اگرچه این برای چند فرد با استعداد صدق نمی کند، اما بیشتر آنها باید روی یک مهارت تمرکز کنند و آن را به خوبی تنظیم کنند تا به تسلط برسند. برنامه نویسی یک زمینه پیچیده است و شعبده بازی در این دو دنیا بدون استراتژی دقیق می تواند برای حرفه طراحی شما بیشتر مضر باشد تا مفید باشد.

دلایل متعددی را مشاهده کرده‌اید که درک نحوه کدنویسی برای طراحان UI/UX مفید است. بنابراین، چه سطحی از دانش کدنویسی برای جلوگیری از سردرگمی آینده مورد نیاز است؟ در زیر به آن خواهیم پرداخت.

HTML

HTML (یا زبان نشانه گذاری فرامتن) بلوک اصلی ساختمان وب است. به عبارت دیگر، برای نوشتن آنچه که مرورگر نشان می دهد یا نمایش می دهد و محتوای اصلی را که آنلاین می بینید تشکیل می دهد، استفاده می شود.

مقدمه‌ای بر HTML به شما می‌آموزد که درک بهتری از نحوه قرارگیری عناصر و محصول نهایی در صفحه کاربر خود داشته باشید. همانطور که قبلاً تأکید شد، این به ناچار به شما کمک می‌کند تا طرح‌های واقعی‌تری بسازید و همچنین شما را قادر می‌سازد تا در صورت تصمیم، کار خود را شخصی کدنویسی کنید.

توجه داشته باشید که با وجود نامش، HTML یک زبان برنامه نویسی نیست و یادگیری آن بسیار آسان است.

CSS

در حالی که HTML تعیین می کند چه چیزی در صفحه وب شما می آید، CSS (یا Cascading Style Sheets) ظاهر زیبایی آن را افزایش می دهد. همانطور که از نام آن پیداست، CSS به یک صفحه وب معمولی سبک زندگی می بخشد.

HTML و CSS مهم‌ترین مهارت‌های کدنویسی برای درک هستند، زیرا عمدتاً طراحی‌های UI شما را پیاده‌سازی می‌کنند. عناصر بصری مانند رنگ و شکل و بخش های کاربردی تر طراحی شما با استفاده از آنها مدیریت می شوند. درک خوب هر دو به شما کمک می کند تا نتیجه دقیق کار خود را تجسم کنید.

Fundamental JavaScript

یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX
یادگیری کدنویسی به عنوان طراح UI/UX

در اینجا وظیفه اصلی شما در کدنویسی نهفته است. در حالی که HTML و CSS زبان های برنامه نویسی نیستند، جاوا اسکریپت بسیار زیاد است و یکی از برترین زبان های برنامه نویسی امروزی است. کاربرد و کاربردهای آن در برنامه نویسی، اسکریپت نویسی و ایجاد انیمیشن ها و نمونه های اولیه UX تعاملی بی شمار است.

جاوا اسکریپت قابلیت هایی را به یک صفحه وب اضافه می کند و می تواند سبک، موقعیت و موارد دیگر شما را تغییر دهد. همچنین برای مدل سازی چشمگیر طراحی خود برای توسعه دهندگان و مشتریان، به ویژه برای کارهای پیچیده تر، به آن نیاز دارید. به خاطر داشته باشید که جاوا اسکریپت عمیق اجرا می شود و تقریباً بی پایان است، بنابراین مگر اینکه آماده باشید یک توسعه دهنده تمام وقت باشید، فقط به اصول اولیه نیاز دارید.

چشم انداز طراحی خود را با مهارت های کدنویسی گسترش دهید

یادگیری برای رشد ضروری است، بنابراین فقط کسب مهارت های اولیه طراحی کافی نیست و هیچ کاری برای شما نخواهد داشت. هر چه دانش عمیق تری در مورد زمینه طراحی خود داشته باشید، سریعتر پیشرفت و پیشرفت می کنید. با تسلط بر کدنویسی و سایر مهارت های فنی برای طراحی UI/UX، مطمئناً حرفه شما در حال پیشرفت خواهد بود.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید