تلفن هوشمند شما می تواند به شما در مدیریت و بهبود بسیاری از جنبه های سلامتی شما کمک کند و اینها بهترین اپلیکیشن سلامتی برای این کار هستند.

اگر سرتان شلوغ است، به این معنا نیست که نباید به سلامت و تندرستی خود اهمیت دهید . خوردن وعده های غذایی سالم، خواب کافی و بررسی سلامت روانی خود هر از گاهی ضروری است. اغلب متوجه می شوید که شروع به ساختن این عادات کرده اید، اما به دلیل بی نظمی و انگیزه کم از مسیر خود خارج می شوید.

در حالی که اولین قدم اصلاح و ایجاد طرز فکر صحیح است، مرحله دوم همیشه تجهیز و تقویت عادات سالم است. هیچ چیز بهتر از موبایل شما با اپلیکیشن های مناسب نمی تواند به شما در تقویت اهداف سالمتتان کمک کند. با برنامه‌های سلامتی مانند کالری‌سنج تا ردیاب‌های خواب، می‌توانید مطمئن شوید که می‌توانید سبک زندگی سالم خود را برنامه‌ریزی و اجرا کنید.

1. اپلیکیشن سلامتی MyFitnessPal

اگر به دنبال اپلیکیشنی هستید که به شما کمک کند غذای سالم‌تری داشته باشید و یک برنامه تمرینی ثابت بسازید، این یکی از آنها است. MyFitnessPal عمدتاً به دلیل پایگاه داده قوی غذاهای مختلف محبوب است. شما به سادگی آنچه را که برای هر وعده غذایی خورده اید را وارد می کنید و برنامه در مورد کالری، ماکروها (macros) و سایر اطلاعات تغذیه ای به شما می گوید.

MyFitnessPal برای تعیین هدف عالی است: می توانید برنامه های سفارشی برای اهداف شخصی مانند کاهش وزن و افزایش وزن ایجاد کنید. سپس، می تواند فعالیت بدنی شما مانند تمرینات و مراحل روزانه را نیز ردیابی کند. این برنامه حتی برنامه های تمرینی و رژیمی را برای کمک به شما در رسیدن به اهداف تناسب اندام خود دارد.

دانلود: MyFitnessPal برای iOS | Android (رایگان، اشتراک در دسترس است)

2. Eat This Much

Eat This Much با ایجاد برنامه های غذایی سفارشی برای کل هفته، رویکردی شخصی به زندگی سالم دارد. می توانید محدودیت های غذایی، غذاهای ترجیحی و اهداف کالری خود را برای دریافت پیشنهادات غذایی شخصی تنظیم کنید. این برنامه با تولید خودکار لیست های مواد غذایی بر اساس برنامه های غذایی انتخابی، خرید خواربار را ساده می کند.

این یک برنامه عالی برای ردیابی پیشرفت شما و مدیریت وعده های غذایی شما در طول هفته نیز هست. شما یک تفکیک جامع از هر وعده غذایی با اطلاعات تغذیه ای دریافت می کنید. نمودار دایره ای روی داشبورد به صورت بصری تعداد کالری و مواد مغذی مصرف شده در طول روز را نشان می دهد.

دانلود: Eat This Much برای iOS | Android (رایگان، اشتراک در دسترس است)

3. اپلیکیشن سلامتی Lose It!

Lose It بسیار شبیه MyFitnessPal است و هر دو برنامه به شما امکان می دهند کالری، تمرینات بدنی و مراحل روزانه خود را پیگیری کنید. Lose It همچنین یک پایگاه داده غذایی مشابه دارد که می توانید از آن برای پیگیری وعده های غذایی روزانه خود استفاده کنید. شما می توانید به سرعت و به راحتی هر وعده غذایی را ثبت کنید و اطلاعات تغذیه ای را در طول مسیر دریافت کنید.

ویژگی های هدف گذاری و ردیابی جایی است که برنامه ها شروع به تفاوت می کنند. Lose It بیشتر بر روی اهداف شخصی شده و بینش در مورد چگونگی دستیابی به آنها تمرکز می کند. اغلب به شما یادآوری می کند که با انگیزه بمانید و زمانی که به تسلیم شدن فکر می کنید راهنمایی می کند. داشبورد یک نمای کلی از پیشرفت شما به شما می دهد و به شما کمک می کند انگیزه خود را حفظ کنید.

دانلود: Lose It! برای iOS | Android (رایگان، اشتراک در دسترس است)

4. Endel

پست های مرتبط
معرفی 10 تا از بهترین برنامه های ضبط موسیقی برای اندروید
برنامه های ضبط موسیقی

برنامه های ضبط آهنگ اندروید بهتر و قدرتمندتر از آن چیزی هستند که فکرش را بکنید. در اینجا بهترین ها بیشتر بخوانید

معرفی ۱۱ برنامه رایگان ادیت عکس برای مک
ادیت عکس برای مک

آیا نیاز به ویرایش ویدیو های خود دارید؟ در این مقاله به معرفی ویرایشگرهای ویدیوی مک که رایگان نیز هستند، بیشتر بخوانید

Endel برنامه‌ای است که صداهای روح‌انگیز را برای کمک به آرامش، خواب و بهبود تمرکز ارائه می‌دهد. اختلال در برنامه خواب می تواند باعث خستگی در طول روز شود که می تواند بر سلامت کلی شما تأثیر منفی بگذارد. Endel مناظر صوتی را برای سناریوهای متعدد ارائه می دهد و هر کدام به شدت متفاوت از بقیه هستند.

شما می توانید یک تایمر تنظیم کنید تا جلسه خود را مطابق با نیاز خود سفارشی کنید. Endel همچنین با Apple Health یکپارچه می شود و به شما امکان می دهد ضربان قلب خود را در طول جلسات پیگیری کنید. از هوش مصنوعی برای تطبیق صداها با ریتم شبانه روزی، مکان، آب و هوا و ضربان قلب شما استفاده می کند.

دانلود: Endel برای iOS | Android (رایگان، اشتراک در دسترس است)

5. اپلیکیشن سلامتی Nike Run Club

با برنامه Nike Run Club، می توانید به یک دونده آگاه تبدیل شوید. چیزی که این برنامه را متمایز می کند مجموعه گسترده ای از دویدن های هدایت شده است که مانند یک مربی دویدن شخصی عمل می کند. این اپ برنامه های آموزشی مختلفی را ارائه می دهد، از جمله برنامه هایی که برای دستیابی به مسافت های ماراتن طراحی شده اند.

این برنامه کار بسیار خوبی برای ردیابی مسافت، زمان و سرعت دویدن شما انجام می دهد. Nike Run Club همچنین شما را قادر می سازد تا با سایر دوندگان و دوستان خود از طریق بردهای امتیازات اجتماعی ارتباط برقرار کنید و همچنین با اپل واچ کاملاً کار می کند.

دانلود: Nike Run Club برای iOS | اندروید (رایگان)

6. Habitica

Habitica یک برنامه ردیابی عادت و مدیریت وظایف است که رویکردی بازی سازی شده (gamified) برای ایجاد نظم و انضباط دارد. می‌توانید عادت‌هایی را تنظیم کنید که می‌خواهید بسازید، و بازی با آنها به عنوان چالش‌های روزانه برخورد می‌کند. هر بار که این چالش‌های روزانه را تکمیل می‌کنید، یک جایزه درون بازی دریافت می‌کنید که به شما کمک می‌کند شخصیت خود را ارتقا دهید.

همچنین وقتی درست انجام نمی دهید جریمه می کنید. اگر چالشی را از دست بدهید یا کاری را در مدت زمان معین انجام ندهید، امتیازاتی را از شما می گیرد. شما از این امتیازها برای بدست آوردن ماموریت های جدید، حیوانات خانگی و تجهیزات بهتر استفاده می کنید. و اگر دوستان خود را دعوت کنید، حتی می توانید آن را به نوعی بازی نقش آفرینی آنلاین تبدیل کنید.

دانلود: Habitica برای iOS | Android (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

7. اپلیکیشن سلامتی Glucose Buddy

اگر دیابت دارید و هدفتان حفظ سطح قند خون سالم است، این برنامه ضروری است. به راحتی به شما امکان می دهد سطح گلوکز روزانه، زمان اندازه گیری، فشار خون و حتی فعالیت بدنی خود را ثبت کنید. این برنامه همه اینها را در نظر می گیرد و خلاصه روزانه مفیدی را به شما ارائه می دهد.

همچنین برای ردیابی دقیق با دستگاه های نظارت بر گلوکز دکسکام همگام می شود. یک بخش بینش جداگانه در برنامه چارت ها و نمودارهای آموزنده را برای تجسم روندها و الگوهای سلامتی شما ارائه می دهد که می تواند در ردیابی پیشرفت شما مفید باشد.

دانلود: Glucose Buddy برای iOS | Android (رایگان، اشتراک در دسترس است)

8. Insight Timer

اگر می خواهید با مراقبه ذهنی شروع کنید، با Insight Timer همراه باشید. از ویژگی های اصلی این برنامه می توان به برنامه های خواب، کلاس های یوگا و تمرینات تنفسی اشاره کرد. همچنین دارای دوره های مدیتیشن خاصی است که به شما در مقابله با استرس و اضطراب کمک می کند.

Insight Timer انواع موسیقی را برای مدیتیشن فراهم می کند، مانند صداهای طبیعت و آواز خواندن. با استفاده از این برنامه، می توانید یاد بگیرید که چگونه با صدا درمانی مدیتیشن کنید و با یک جامعه حمایت کننده از افراد با علایق مشابه ارتباط برقرار کنید. این یک برنامه همه کاره است که می تواند به شما کمک کند تمرکز خود را حفظ کنید، پس از یک روز طولانی فشار خود را از حالت فشرده خارج کنید یا یک عادت مدیتیشن ساده ایجاد کنید.

دانلود: Insight Timer برای iOS | Android (خریدهای درون برنامه ای رایگان در دسترس است)

9. اپلیکیشن سلامتی Sleepzy

Sleepzy یکی از بهترین برنامه ها برای ردیابی و بهبود کیفیت خواب شما است. از حسگرهای تلفن شما برای ردیابی میزان خواب شما و بیدار شدن شما در مرحله خواب سبک استفاده می کند. این کار باعث می‌شود صبح‌ها راحت ‌تر از خواب بیدار شوید و سرحال شوید.

شما می توانید پنجره بیدار شدن خود را تنظیم کنید، از میان زنگ های مختلف انتخاب کنید و در مورد عواملی مانند کمبود خواب و کیفیت خواب اطلاعاتی کسب کنید. همچنین دارای موسیقی آرامش‌بخشی است که می‌توانید هر شب آن را برای چرت زدن پخش کنید و نکات و بینش‌های مفیدی در مورد بهبود خواب شما ارائه می‌دهد.

دانلود: Sleepzy برای iOS | Android (رایگان، اشتراک در دسترس است)

10. اپلیکیشن سلامتی BetterHelp

اگر می‌خواهید در آسایش خانه‌تان به درمان بپردازید، BetterHelp مطمئن‌ترین گزینه است. این شما را با یک درمانگر جفت می کند که می توانید از طریق تماس ویدیویی یا پیامک با او صحبت کنید. این پلتفرم دارای درمانگران معتبر از سراسر جهان است.

هنگامی که در برنامه ثبت نام می کنید، چندین سوال در مورد وضعیت خود و اهدافی که امیدوارید از طریق درمان به آنها برسید از شما پرسیده می شود. این اطلاعات به برنامه کمک می کند تا شما را با درمانگر مناسبی که می تواند در مورد نگرانی های خاص شما به شما کمک کند، مطابقت دهد. جلسات معمولاً بسیار روشنگر هستند، و این یک جایگزین فوق العاده راحت و مقرون به صرفه برای درمان حضوری است.

دانلود: BetterHelp برای iOS | اندروید (رایگان)

با اپلیکیشن ها سبک زندگی سالم تری را در پیش بگیرید

صحبت در مورد حفظ یک سبک زندگی سالم آسان است، اما ادامه دادن با آن اینطور نیست. با این حال، تا زمانی که شما متعهد باشید و از ابزار مناسب استفاده کنید، قابل انجام است. ما در این راهنما بهترین برنامه های سلامت را برجسته کرده ایم. اگرچه آنها وعده نظم و انضباط را نمی دهند (که باید از درون خود بیاورید)، اما قول می دهند که مدیریت امور را برای شما آسان تر کنند.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید