آیا می‌خواهید درباره داغ‌ترین فرصت‌های شغلی در ارزهای دیجیتال و DeFi بیشتر بدانید؟ در اینجا برخی از برترین مشاغل کریپتو که دنیای مالی را شکل می دهند آورده شده است. شغل برتر در صنعت ارزهای دیجیتال را در ادامه معرفی کرده ایم.

اگر به ارزهای دیجیتال و DeFi علاقه مند هستید، ممکن است علاقه مند به توسعه حرفه ای در این صنعت نیز باشید. مشاغل متعددی در بخش ارزهای دیجیتال و DeFi وجود دارد که برخی از آنها ممکن است به خوبی با مهارت ها و علایق شما مطابقت داشته باشند. بنابراین، در حال حاضر کدام مشاغل رمزنگاری را می توانید انجام دهید؟

1. توسعه دهنده نرم افزار

توسعه نرم افزار بخش مهمی از صنعت فناوری را تشکیل می دهد. چه در حال ایجاد یک برنامه باشید، چه یک ویژگی جدید را کامل کنید یا به دنبال اشکالات کد باشید، کارهای زیادی می توانید در زمینه توسعه نرم افزار انجام دهید.

در مورد ارز رمزپایه هم همینطور است. از آنجایی که ارز دیجیتال کاملا مجازی است، برای کار کردن به شدت به برنامه های نرم افزاری متکی است. صرافی‌ها، برنامه‌های آماری، پلتفرم‌های وام دهی و کیف پول‌های نرم‌افزاری نیاز به برنامه‌ریزی، توسعه و بررسی مشکلات دارند، جایی که می‌توانید به عنوان یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار به کارتان بیایید.

البته، بدون داشتن مدرک و تجربه در این زمینه، نمی‌توانید نقش توسعه نرم‌افزاری در سطح پایه را دریافت کنید. اما اگر تخصص دارید و می‌خواهید وارد فضای رمزنگاری شوید، پلتفرم‌های DeFi زیادی وجود دارند که به دنبال کارکنانی هستند تا به تیم توسعه دهندگان خود اضافه کنند.

2. طراح UI/UX

طراحی UI و UX نیز در فضای کریپتو بسیار مهم هستند. هیچ‌کس نمی‌خواهد از یک پلتفرم رمزنگاری گیج‌کننده، ضعیف یا ناکارآمد استفاده کند، و اینجاست که طراحان UI و UX وارد بازی می‌شوند.

UI (رابط کاربری) و UX (تجربه کاربر) اساساً تعیین می کنند که چقدر استفاده از یک برنامه یا وب سایت لذت بخش است. اولی بیشتر بر زیبایی شناسی متمرکز است، در حالی که دومی تمایل به عملکرد دارد.

صرافی‌های رمزنگاری، ارائه‌دهندگان کیف پول، برنامه‌های خبری و سایر پلتفرم‌ها به طراحی UX و UI نیاز دارند تا تجربه‌ای ساده و آسان را به مشتریان ارائه دهند. بنابراین، اگر تجربه ای در طراحی UI یا UX دارید و به دنبال تغییر شغل هستید، حوزه کریپتو ممکن است دری باز برای شما باشد.

3. مارکتینگ و تبلیغات

کسب و کارهای رمزنگاری معمولاً یک شبه موفق نمی شوند. این شرکت‌ها باید در صنعت بومی خود شهرت داشته باشند تا آینده‌ای را تضمین کنند. برای انجام این کار، مارکتینگ و تبلیغات مورد نیاز است.

رسانه‌های اجتماعی یک عامل کلیدی برای کسب‌وکارهای رمزنگاری هستند که به دنبال کسب نام خود هستند. توییتر، اینستاگرام، تیک تاک و سایر رسانه ها نه تنها مملو از علاقه مندان به رمزنگاری هستند، بلکه اینفلوئنسرها و پلتفرم هایی هستند که به دنبال ارتقای خدمات خود هستند. گاهی اوقات کسب‌وکارها این تبلیغات را به تنهایی انجام می‌دهند، اما معمولاً یک فرد یا تیمی از افراد دارند که همه کارهای تبلیغاتی را انجام می‌دهند.

این ممکن است شامل انجام مشارکت با سایر برندها، حفظ حضور فعال در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی شرکت یا پرداختن به تبلیغات دیجیتال باشد. البته هر نقشی بر اساس مشخصات خودش می تواند متفاوت باشد. اما اگر کریپتو بلد هستید و مارکتینگ می دانید، ممکن است موقعیتی در صنعت کریپتو وجود داشته باشد که نام شما روی آن باشد.

4. معاملات روز

اگر می خواهید به طور مستقل در صنعت کریپتو کار کنید، ممکن است بخواهید به یک معامله گر روزانه تبدیل شوید. معامله‌گران روزانه تمایل دارند به جای سرمایه‌گذاری در سرمایه‌گذاری‌های بلندمدت بیشتر، از نوسانات کوتاه‌مدت قیمت برای کسب سود استفاده کنند. به عبارت دیگر، معامله گران روزانه معاملات ارزهای دیجیتال را در یک روز ایمن می کنند و به پایان می رسانند.

برای تبدیل شدن به یک معامله گر روز کریپتو، نیازی به استخدام یک شرکت ندارید. در عوض، شما می توانید همه آن را به تنهایی انجام دهید. تبدیل شدن به یک معامله گر کریپتو، در سطح پایه، به سادگی مستلزم داشتن مقدار کمی از ارز دیجیتال و دسترسی به یک صرافی رمزنگاری است.

پست های مرتبط
BTC (بیت کوین) و نگرشی که می تواند آینده اقتصادی جهان را متحول کند
BTC

حتما در خاطر دارید که در سال 2008 بحران اقتصادی شدیدی گریبان گیر بسیاری از قدرت های اقتصادی جهان شد. بیشتر بخوانید

تحلیل هفتگی بازار ارزهای دیجیتال ۱ فروردین ۱۳۹۸
تحلیل ارز دیجیتال

بازار ارزهای دیجیتال پر از فراز و نشیب می باشد. پیش بینی سیر صعودی یا نزولی ارز های این بازار بیشتر بخوانید

این بدان معنا نیست که تبدیل شدن به یک معامله گر روزانه موفق آسان است. بازار کریپتو بی ثبات و غیرقابل پیش بینی است، بنابراین خطرات زیادی در اینجا وجود دارد. اما، اگر می‌خواهید وارد آن شوید، در نظر بگیرید که از مقدار بسیار کمی ارز دیجیتال برای تجارت در روز استفاده کنید.

با این حال، شرکت هایی نیز وجود دارند که معامله گران روز کریپتو را استخدام می کنند. توجه داشته باشید که کار از طرف یک کسب و کار برای تجارت رمزنگاری به این معنی است که شما باید بیشتر سود خود را به خود کسب و کار بسپارید، اگرچه برای معامله به شما پولی پرداخت می شود، که اگر به طور مستقل معامله کنید اینطور نخواهد بود.

5. مهندس امنیت سایبری

امنیت سایبری اکنون برای همه کاربران اینترنت، از جمله کسانی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری می کنند و تجارت می کنند، بسیار مهم است. کلاهبرداری ها و حملات ارزهای دیجیتال به طور نگران کننده ای شایع هستند و به همین دلیل است که مهندسان و تحلیلگران امنیت سایبری در حال حاضر تقاضای زیادی دارند.

به عنوان یک مهندس امنیت سایبری، می‌توانید نقشی کلیدی در ارزیابی یکپارچگی امنیتی پلتفرم‌های رمزنگاری، توسعه ویژگی‌های ایمنی جدید و مقابله با عوامل مخربی که به دنبال سرقت ارزهای دیجیتال هستند، ایفا کنید. اگر سابقه ای در زمینه مهندسی نرم افزار یا امنیت سایبری دارید، این نقش ممکن است برای شما مناسب باشد!

6. خدمات مشتری

از آنجایی که افراد زیادی از پلتفرم‌های رمزنگاری استفاده می‌کنند، طبیعی است که بسیاری از کاربران با مشکلاتی مواجه شده‌اند. خطاهای فنی، مسائل مربوط به سایر کاربران و سوالات عمومی همه می توانند تحت نقش خدمات مشتری قرار گیرند.

برای اینکه نماینده خدمات مشتری در صنعت کریپتو باشید، نیازی به دانش عمیق در مورد ارزهای دیجیتال، کدگذاری یا فناوری بلاک چین ندارید. البته، شما نیاز به درک اولیه و توانایی برقراری ارتباط موثر با کاربران دارید، اما اگر حرفه ای در زمینه فناوری نیستید، این نقش همچنان می تواند برای شما کارساز باشد.

خدمات رمزنگاری زیادی وجود دارد که به دنبال کارکنان خدمات مشتری هستند، مانند صرافی ها و ارائه دهندگان کارت، بنابراین ممکن است پیدا کردن موقعیت هایی برای درخواست برای شما سخت نباشد.

7. اعتبار سنجی یا ماینر

اکثر بلاک چین‌های ارز دیجیتال با استفاده از اثبات سهام یا اثبات کار عمل می‌کنند. یک مکانیسم اجماع به ایمن سازی شبکه های بلاک چین با تأیید تراکنش ها کمک می کند. در شبکه های اثبات کار، ماینرها برای این کار مورد نیاز هستند، در حالی که اعتبار سنجی در شبکه های اثبات سهام استفاده می شود.

کسانی که به عنوان ماینر یا تایید کننده در بلاک چین عمل می کنند به عنوان “nodes گره” شناخته می شوند. روند استخراج و اعتبارسنجی کمی متفاوت است، اما هر دو بر امنیت بلاک چین تمرکز دارند. در حالی که ماینینگ شامل گره‌هایی است که پاسخ یک مسئله ریاضی را برای ایمن کردن بلاک چین حدس می‌زنند، اعتبارسنجی شامل این است که گره‌ها بخشی از رمزنگاری خود را به عنوان نوعی سپرده امنیتی در شبکه قرار می‌دهند و سپس تراکنش‌های شبکه را تایید می‌کنند.

در مقابل، اعتبار سنجی و ماینرها برای کار خود دستمزد دریافت می کنند (اگرچه این دستمزد همیشه ثابت نیست). در حالی که اعتباردهنده یا ماینر بودن به صلاحیت‌های حرفه‌ای خاصی نیاز ندارد، اما نیاز به درک قوی از فناوری بلاک چین، الزامات سخت‌افزاری و گاهی اوقات حتی جنبه‌های فنی ارزهای دیجیتال خاص دارد.

با این حال، برای اجرای یک گره کامل روی بلاک چین، باید تجهیزات خود را بخرید (چه CPU، چه GPU یا ASIC ماینر). بدون این تجهیزات، تبدیل شدن به یک ماینر یا اعتبارسنجی تا حدودی غیرممکن است، بنابراین متحمل شدن این هزینه اولیه کاری است که باید انجام دهید.

استخراج و اعتبارسنجی تنظیمات می‌تواند صدها یا حتی هزاران دلار هزینه داشته باشد، از جمله هزینه برق و سایر هزینه‌های عملیاتی. بنابراین، شامل سرمایه گذاری مالی اولیه و مداوم قابل توجهی است. اگر به یکی از این نقش ها علاقه دارید این را در نظر داشته باشید.

8. مدیر پروژه

بیشتر صنعت کریپتو و دی‌فای شامل یک پروژه نسبتاً جدید است، خواه پلتفرم مالی، توکن رمزنگاری، بلاک چین یا مجموعه NFT باشد. این پروژه ها نیاز به هماهنگی موثر دارند، جایی که مدیران می توانند به کار خود بیایند.

مدیران پروژه تقریباً در هر صنعت، از جمله ارزهای دیجیتال، رایج هستند. راه‌اندازی ویژگی‌های جدید، همکاری با سایر برندها و دستیابی به اجماع بین کاربر و توسعه‌دهنده، همه مسئولیت‌هایی هستند که می‌توانند تحت نقش مدیر پروژه قرار گیرند.

مدیران پروژه همچنین ممکن است روابط با ذینفعان را حفظ کرده و برنامه سالانه یا ماهانه یک پروژه معین را سازماندهی کنند. در مجموع، مدیران پروژه نقش بسیار مهمی در حصول اطمینان از اینکه کارها به خوبی و کارآمد پیش می روند، ایفا می کنند.

9. تحلیلگر ریسک

سرمایه گذاری و معامله در ارزهای دیجیتال چیزهای زیادی است، اما مهمتر از همه یک ریسک است. ماهیت نوسان ارزهای دیجیتال به این معنی است که قیمت‌ها هرگز برای مدت طولانی ثابت نمی‌مانند و مردم با سرمایه‌گذاری در دارایی‌ای که در آستانه سقوط است، مقدار زیادی پول از دست داده‌اند.

قبل از ورود به یک فرصت سرمایه‌گذاری، افراد و کسب‌وکارها می‌توانند با یک تحلیلگر ریسک مشورت کنند تا از طرف آنها کمی دقت لازم را انجام دهند. به عنوان یک تحلیلگر ریسک، می‌توانید به سرمایه‌گذاران و معامله‌گران کمک کنید تا با ارزیابی ثبات یک دارایی، زیان‌ها را کاهش دهند.

10. معمار بلاک چین

بلاک چین ها به عنوان ستون فقرات فضای رمزنگاری هستند. بدون بلاک چین، ارزهای دیجیتال به سادگی وجود نداشتند. در حال حاضر هزاران بلاک چین ارز دیجیتال وجود دارد و برای ساختن آنها به افراد ماهر نیاز است.

اینجاست که معماران بلاک چین وارد می شوند. این متخصصان مسئول توسعه راه‌حل‌های حیاتی بلاک‌چین، خواه لایه ۱ یا ۲ هستند، و نقش کلیدی در رفع چین‌ها در طراحی بلاک چین دارند.

معماران بلاک چین اغلب توسط کسب و کارها استخدام می شوند تا بلاک چین مطابق با مشخصات خود بسازند یا راه حل های جدیدی را به بلاک چین های از قبل موجود اضافه کنند. یک معمار همچنین ممکن است روی عنصر امنیتی یک بلاک چین کار کند و اطمینان حاصل کند که عوامل مخرب نمی توانند به راحتی شبکه را در معرض خطر قرار دهند یا از آن سوء استفاده کنند.

صنعت کریپتو می تواند شغل رویایی شما را حفظ کند

اگر به کریپتو و دیفای علاقه دارید، یا صرفاً به دنبال یک نقش جدید در صنعت فناوری هستید، ممکن است شغل مناسب خود را در بازار ارزهای دیجیتال پیدا کنید. بنابراین، اگر این مورد علاقه شما است، لیست بالا را در نظر بگیرید تا ببینید آیا آینده حرفه ای شما در کریپتو نهفته است یا خیر.

امتیاز دهید
علاقه مند به تکنولوژی و اخبار روز دنیای فناوری، کارشناس سئو و تولید محتوا

پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید