دلایل رسیدن بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار

دلایل رسیدن بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار

زمان مطالعه 2 دقیقه

نیمه‌ اول سال ۲۰۲۴، بازار ارزهای دیجیتال شاهد رونق چشمگیری بود. در این مدت، بیت کوین پیشرفت‌های مهمی داشت، از جمله تأیید اولین صندوق قابل معامله در بورس (ETF) اسپات آن در آمریکا و برگزاری چهارمین هاوینگ. در این پست به بررسی دلایل رسیدن بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار می پردازیم.

دلایل رسیدن بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار

این عوامل باعث افزایش بیش از ۶۰ درصدی قیمت بیت‌کوین نسبت به ابتدای سال شده است. با این حال، کارشناسان معتقدند که عوامل دیگری نیز می‌توانند روند صعودی بیت‌کوین را در نیمه‌ دوم سال تقویت کنند و قیمت آن را به ۱۵۰ هزار دلار برسانند.

اولین عامل، تأثیرگذاری کامل رویداد هاوینگ بر قیمت است. هاوینگ باعث نصف‌شدن پاداش استخراج‌کنندگان بیت‌کوین می‌شود و با کاهش عرضه و ثابت ماندن یا افزایش تقاضا، قیمت این ارز دیجیتال افزایش می‌یابد. از این رو، تحلیلگران احتمال جهش قیمتی بیت‌کوین در آینده‌ نزدیک را بالا می‌دانند.

دلایل رسیدن بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار

دلایل رسیدن بیت کوین به ۱۵۰ هزار دلار

دومین عامل کلیدی، پذیرش گسترده‌تر ارزهای دیجیتال از طریق راه‌اندازی صندوق‌های ETF اسپات است. انتظار می‌رود همانند بیت کوین،‌ تأیید صندوق‌های ETF اسپات اتریوم نیز بر پذیرش و ثبات کلی بازار ارزهای دیجیتال تأثیر مثبت بگذارد.

انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، عامل سومی است که می‌تواند بر قیمت بیت‌کوین تأثیر بگذارد. حمایت دونالد ترامپ، نامزد جمهوری‌خواه، از صنعت کریپتو در مقایسه با سیاست‌های بایدن، می‌تواند زمینه‌ای برای رونق بیشتر این بازار فراهم کند.

چهارمین عامل کلیدی، احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در نیمه‌ دوم سال است که می‌تواند به نفع بیت‌کوین تمام شود.

همچنین، با توجه به تورم و بدهی‌های بالای دولت آمریکا، فدرال رزرو ممکن است مجبور به حفظ سیاست‌های حمایتی مالی شود که این موضوع هم می‌تواند جذابیت بیت‌کوین را به عنوان یک دارایی برای مقابله با تورم، افزایش دهد.

علاوه بر این عوامل، تحلیل تکنیکال نیز الگوی سر و شانه‌ معکوس را در تایم‌فریم روزانه‌ بیت‌کوین نشان می‌دهد که می‌تواند نشانه‌ای از یک روند صعودی پایدار در آینده باشد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه