بهترین پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال

8 بهترین پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال خود به صورت آنلاین

زمان مطالعه 6 دقیقه

آیا می خواهید هنر خود را با جهان به اشتراک بگذارید؟ پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال را در ادامه معرفی میکنیم.

چه به دنبال جایی برای هاست مجموعه هنر دیجیتال خود باشید یا صرفاً بخواهید آخرین آثار هنری خود را به اشتراک بگذارید، انتخاب یک وب سایت برای آپلود در آن می تواند دشوار باشد. یا حداقل، اکنون که وب‌سایت‌های هنری مانند گذشته از هیجان غرق نشده‌اند، قطعاً بیشتر از قبل شده است.

می‌دانید که هر سایتی مزایا و معایب خود را دارد، اما سخت است که بفهمید آن‌ها چیستند مگر اینکه یک اکانت کاربری ایجاد کنید و خودتان ببینید. اگر برای آن وقت ندارید نگران نباشید – ما از شما حمایت می کنیم. در اینجا وب‌سایت‌هایی وجود دارد که ما برای اشتراک‌گذاری هنر دیجیتال شما توصیه می‌کنیم و چرا ممکن است بخواهید آنها را در نظر بگیرید.

1. پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال Pixiv

اگر زمانی که صحنه هنر آنلاین به طرز مضحکی فعال بود، در اطراف بودید، به احتمال زیاد سبک هنری شما به نوعی تحت تأثیر انیمه و/یا مانگا قرار گرفته است. فرهنگ اوتاکو در آن زمان ورود آرام خود را به رسانه های اصلی آغاز کرد و Pixiv خانه عالی برای هنرمندانی است که در این دسته قرار می گیرند.

Pixiv به عنوان یک جامعه آنلاین کوچک مستقر در ژاپن شروع به کار کرد، اما از آن زمان به سایتی با بیش از 50 میلیون هنرمند از سراسر جهان تبدیل شده است. در مقایسه با دیگر پلتفرم‌های اشتراک‌گذاری هنر، اغلب به دلیل داشتن هنر “بهتر” به طور کلی مورد ستایش قرار می‌گیرد. این را شاید بتوان به این واقعیت نسبت داد که اکثر تصویرگران حرفه ای ژاپنی Pixiv را به عنوان سایت نمونه کار خود انتخاب می کنند.

این سایت قبلاً به دلیل ناوبری آشفته و راه اندازی گالری بدنام بود. کاربران اینترنتی با دانستن اینکه سایت همچنان در حال جلب توجه است حتی زمانی که استفاده از آن سردرد بود، شوخی پیدا کردند. از آن زمان، بیشتر طراحی های قدیمی Pixiv با یک رابط شیک تر جایگزین شده است، بنابراین اکنون جای شکایت زیادی وجود ندارد.

2. ArtStation

ظهور ArtStation در زمان مناسبی با رشد صنعت بازی های ویدیویی انجام می شود. دلیل این امر این است که این سایت عمدتاً برای خلاقان علاقه مند به بازی های ویدیویی و انیمیشن فیلم طراحی شده است (البته از هنرمندان از همه نوع استقبال می کند). غیر معمول نیست که شرکت های بزرگ در این صنایع به دنبال نیروهای جدید در ArtStation باشند.

همانطور که گفته شد، ArtStation قطعا بیشتر یک پلتفرم است تا یک جامعه. احتمال ایجاد ارتباطات تجاری بسیار بیشتر از ایجاد دوستی های آنلاین است. این برای بسیاری از هنرمندان یک معامله شکن است، به خصوص اگر از کسانی هستید که به فیدبک تکیه می کنید. اما نمی‌توانید انکار کنید که ArtStation معمولاً محتوایی برای ارائه هر زمان که روند هنری جدیدی در اطراف وجود دارد، دارد.

3. پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال DeviantArt

DeviantArt بسیار پلتفرمی است که شما آن را “وفادار قدیمی” می نامید. هنرمندان دیجیتالی که بیش از پنج سال در صحنه حضور داشته‌اند، احتمالاً در یک مقطع زمانی در DeviantArt بوده‌اند. هر چیزی که نیاز دارید را دارد: مکانی برای نمایش آثارتان، مخاطبان بالقوه گسترده، ویژگی‌های سفارشی و فضاهای اجتماعی.

DeviantArt که از سال 2000 وجود داشته است، نقطه راه اندازی بسیاری از بزرگ ترین تصویرگران مستقل امروزی است، مانند یو وانگ (ساکیمیچان)، ونکینگ یان (yuumei)، و لویس ون بارل (لویش). متأسفانه، سایت احتمالاً دیگر قدرتی ندارد که هنرمندان جدید را به آن ارتفاعات سوق دهد.

این سایت هنوز پایگاه کاربری بزرگی دارد، با این حال به اندازه گذشته تعامل وجود ندارد. به نظر می‌رسد این روزها بیشتر منحرف‌ها از نوع ساکت در کمین هستند، به همین دلیل است که DeviantArt دیگر به عنوان «پلتفرمی» برای اشتراک‌گذاری هنر در نظر گرفته نمی‌شود. بسیار مفید باقی می ماند، اما نیاز مبرمی به ارتقا دارد – چیزی که شامل چیزی بیش از یک تغییر نام تجاری نیست.

4. Artfol

Artfol به طور رسمی در آوریل 2021 راه اندازی شد که آن را به جوان ترین پلتفرم در این لیست تبدیل می کند. Artfol این امتیاز را داشت که ببیند پلتفرم‌ها قبل از شکست در کجا قرار دارند و با کمک فیدبک های فراوان کاربران توسعه داده شده است، بنابراین به همان اندازه که بسیاری از پلتفرم‌های “آماد به-جدید-استاندارد” دیگر را نشان می‌دهد. اشتباه گرفتن.

DeviantArt و ArtStation در گذشته به دلیل نمایش هنرمندان مشابه در صفحات اول خود مورد انتقاد قرار گرفته اند، احتمالاً به همین دلیل است که Artfol تصمیم گرفته است به طور کلی «الگوریتم های پیچیده» را کنار بگذارد. این نوید می دهد که همه کاربرانش فرصت برابری برای دیده شدن دارند.

Artfol همچنین معیارهای شخصی را خصوصی نگه می‌دارد (فقط شما می‌توانید تعداد لایک‌های خود را ببینید)، و چالش‌های سرگرم‌کننده درون برنامه‌ای را ارائه می‌دهد. متأسفانه، بسیاری از ویژگی ها محدود به یک برنامه تلفن همراه است زیرا نسخه وب در زمان نگارش نسخه بتا است.

5. پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال Behance

Behance برای وب سایت های اشتراک گذاری هنر همان چیزی است که LinkedIn برای شبکه های رسانه های اجتماعی است. این کمتر برای علاقه مندان مناسب است و برای کسانی ساخته شده است که می خواهند هنر دیجیتال را به عنوان یک حرفه دنبال کنند. یک فید Discover وجود دارد که می‌توانید آن را غربال کنید، و حتی فضاهای اختصاصی برای کاریابی و پخش جریانی زنده.

پیمایش در وب سایت در ابتدا می تواند ترسناک به نظر برسد، زیرا Behance هیچ کمبودی در افراد با استعداد ندارد. اما این همچنین به این معنی است که واقعاً مکان خوبی برای دریافت انتقاد سازنده است – که بهترین بخش در مورد آن است. وقتی هنرمندان برای فرصت‌های شغلی مشابه مبارزه نمی‌کنند، به یکدیگر کمک می‌کنند تا پیشرفت کنند.

این پلتفرم متعلق به کسی نیست جز شرکت بزرگ فناوری خلاق که Adobe نام دارد. خوشبختانه، این بدان معنا نیست که برای استفاده از Behance به اشتراک Creative Cloud نیاز دارید. با این حال، باید یک Adobe ID ایجاد کنید.

6. پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال Instagram

اینستاگرام یک ورودی مردد در این لیست است. بدون شک می توانید نام و هنر شما را در آنجا مطرح کنید اگر بدانید چگونه می توانید در معرض دید اینستاگرام خود را به حداکثر برسانید، اما چنین شاهکاری بسیار سخت تر از هر پلتفرم دیگری است.

چرا؟ خوب، اینستاگرام از تصاویر و ویدیوهای چیزهای مختلف استقبال می کند. البته هنرمندانی نیز وجود دارند، اما تعداد زیادی عکس از زندگی روزمره مردم نیز وجود دارد. مثل این است که شما یک نقاش سنتی بودید و به جای موزه، اثر خود را در وسط یک مرکز خرید آویزان می کردید. مصرف کنندگان به دلایلی غیر از قدردانی از هنر آنجا هستند.

با این حال، هشتگ ها در اینستاگرام قدرتمندتر از آن چیزی هستند که برخی افراد انتظار دارند. به عنوان مثال، #artistsoninstagram و #artoftheday تگ‌های خوبی هستند که وقتی مطمئن نیستید می‌خواهید یک موضوع، ابزار یا تکنیک خاصی را تگ کنید، استفاده می‌شوند.

7. Doodle Addicts

Doodle Addicts یک جامعه هنری آنلاین نسبتاً جدید است، اما وقتی صحبت از ویژگی‌هایش می‌شود، کم ندارد. البته، می‌توانید از Doodle Addicts برای کشف هنر و آپلود و اشتراک‌گذاری آثار خود در انجمنی با بیش از 30000 عضو استفاده کنید، اما این همه ماجرا نیست.

Doodle Addicts چالش‌های جالب طراحی، اعلان‌های هنری، بحث‌های هنری و تبدیل‌ها، و یک بازار آنلاین را ارائه می‌دهد. مبارزه با بلوک خلاق؟ اینجاست که چالش‌های طراحی Doodle و درخواست‌های طراحی مفید هستند. سعی کنید از آنها همراه با این ابزارهای رایگان طراحی و نقاشی آنلاین عالی استفاده کنید.

درخواست‌های طراحی مستقیماً هر دوشنبه برای شما ایمیل می‌شوند، اما به خاطر داشته باشید که برای دریافت آن‌ها باید به Doodle Addicts Plus ارتقا دهید.

8. پلتفرم برای به اشتراک گذاری هنر دیجیتال Dribbble

پلتفرم Dribbble در میان خلاقان و طراحانی که به دنبال فرصت های شغلی هستند کمی محبوب تر است. همچنین یک انجمن آنلاین شناخته شده برای طراحان گرافیک است.

با این حال، اگر تنها کاری که می خواهید انجام دهید این است که کار خود را به اشتراک بگذارید و به نمایش بگذارید، همچنان یک پلتفرم آنلاین عالی است. از انیمیشن ها و تصاویر گرفته تا طراحی وب و تایپوگرافی، شما همچنین کارهای دیگر طراحان دیجیتال را تحسین خواهید کرد.

اگر چیزی را پیدا کردید که دوست دارید، با به اشتراک گذاشتن آن با شبکه های اجتماعی، ذخیره آن در مجموعه های خود یا گذاشتن فیدبک، مقداری عشق را نشان دهید. پس از همه، اگر از Dribbble برای استخدام در هنر دیجیتال خود استفاده می کنید، انتقاد سازنده همیشه مفید است.

هنر دیجیتال خود را با جهان به اشتراک بگذارید

هنگام انتخاب یک وب سایت هنری، باید موارد زیادی را در نظر بگیرید. چه نوع هنری را به اشتراک می گذارید؟ می خواهید آن را با چه کسی به اشتراک بگذارید؟ آیا می‌خواهید دنبال‌کننده بسازید، یا یک انجمن پیدا کنید و تجربه‌ای بسیار تعاملی داشته باشید؟

این‌ها سوالاتی هستند که باید قبل از انتخاب خود بپرسید.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت