هک شدن صرافی DMM Bitcoin

هک شدن صرافی DMM Bitcoin

زمان مطالعه 2 دقیقه

یک صرافی ارز دیجیتال ژاپنی به نام دی‌ام‌ام بیت کوین (DMM Bitcoin) اعلام کرده که در اثر یک حمله سایبری، متحمل ضرر ۳۰۵ میلیون دلاری شده است. این حمله باعث سرقت حدود ۴۵۰۳ بیت کوین از این صرافی شده است. دراین پست به خبر هک شدن صرافی DMM Bitcoin می پردازیم.

هک شدن صرافی DMM Bitcoin

دی‌ام‌ام بیت کوین در واکنش به این حادثه، اقدامات امنیتی را برای جلوگیری از تراکنش‌های غیرمجاز بیشتر انجام داده است. این صرافی همچنین به کاربران خود اطمینان داده که معادل بیت کوین‌های به سرقت رفته را تهیه کرده و کل خسارت را جبران خواهد کرد.
به دنبال این حمله، دی‌ام‌ام بیت کوین به طور موقت خریدهای اسپات را در پلتفرم خود محدود کرده است. همچنین اعلام شده برداشت وجوه به ین ژاپن نیز ممکن است با تأخیر مواجه شود. این صرافی از کاربران خواسته تا در طی روند رسیدگی به این مسئله، صبور باشند.
این سومین حمله بزرگ به صرافی‌های ارز دیجیتال مستقر در ژاپن در ۱۰ سال گذشته است. دو حمله بزرگ دیگر به صرافی مت گاکس (Mt. Gox) در سال ۲۰۱۴ و صرافی کوین‌ چک (CoinCheck) در سال ۲۰۲۸ صورت گرفته بود.


متی گرینسپن (Mati Greenspan)، بنیانگذار و مدیرعامل کوانتوم اکونومیک، بر این باور است که این حادثه نشان می‌دهد مردم هنوز از نگهداری ارزهای دیجیتال در صرافی‌های متمرکز درس نگرفته‌اند. وی معتقد است که این حمله، مشابه دو حمله بزرگ قبلی، می‌تواند پذیرش ارزهای دیجیتال در ژاپن را برای مدت طولانی با مشکل مواجه کند.
این حادثه نشان‌دهنده آسیب‌پذیری‌های امنیتی در صنعت ارز دیجیتال است که حتی صرافی‌های برتر نیز از این حملات در امان نیستند. با این وجود، واکنش سریع دی‌ام‌ام بیت کوین برای جبران خسارات، بیانگر تعهد این شرکت به حفظ اعتماد مشتریان و ثبات در بازار است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی
اپلیکیشن اول پرداخت
روز
ساعت‌
دقیقه
ثانیه