مرحله اول

کاربران گرامی، جهت ثبت سفارش در سایت اول پرداخت دو نکته مهم حائز اهمیت است. اول اینکه از خاموش بودن وی پی ان یا هر ابزار تغییر دهنده آی پی اطمینان حاصل فرمایید. نکته دوم اینکه باید کلیه مدارک شما احراز هویت شده و به تایید رسیده باشد. این مدارک شامل ایمیل٬ تلفن همراه ٬ کارت ملی ٬ کارت بانکی و تلفن ثابت می باشد.
اگر مدارک شما به تایید نرسیده باشد چراغ های شما خاموش و خاکستری رنگ است. ‌

 

و اگر همه مدارک شما به تایید رسیده باشد همه چراغ های شما سبز رنگ است.

و همچنین اگر مدرک یا مدارک شما رد شده باشد چراغ ها بصورت قرمز خود را نشان می‌دهند.

                                           

پس توجه داشته باشید چنانچه شما تمام مدارکتان حتی احراز هویت و تایید هم نشده باشد می توانید اقدام به ثبت سفارش کنید اما سفارش شما تا زمانی که همه مدارک خود را به تایید برسانید سفارش شما در حالت معلق باقی خواهد ماند.

 

مرحله دوم

جهت ثبت سفارش ابتدا با یوزر‌نیم و پسورد خود وارد پنل کاربریتان شوید و روی قسمت سفارشات کلیک کنید.


در نوار کشویی باز شده روی قسمت ثبت سفارش جدید کلیک کنید.

بدین ترتیب شما به صفحه سفارشات هدایت خواهید شد. در این صفحه شما می‌توانید سرویسی که مد نظر دارید را انتخاب و با کلیک روی آن، به صفحه فرم سفارش هدایت می‌شوید. حال فرض کنید که متقاضی سرویس خرید با پی پال هستید.

  پس از کلیک روی آن، به صفحه فرم سفارش رفته و اطلاعات خود را به شرح زیر وارد کنید. قبل از آن، اگر وی پی ان روشن داشته باشید در همان بالای صفحه به شما پیام می دهد که آن را خاموش کنید. زیرا اگر آی پی شما ایران نباشد سفارش شما ثبت نمی شود و به مرحله درگاه نخواهید رسید .

 

  در ابتدای فرم شما مبلغ محصولی که می خواهید آن را بخرید را وارد کنید. سایت اول پرداخت سه ارز مادر دارد که می توانید بسته به نوع محصول خود یکی از آن ها را انتخاب کنید. برای این کار کافی است بعد از نوشتن عدد مبلغ به لاتین روی باکس کنار آن کلیک کنید تا ارزها برای شما نمایان شود .

 

به محض وارد کردن عدد محصول و انتخاب ارز٬ در روبه‌روی شما یک باکس محاسبه گر وجود دارد که سایت به صورت اتوماتیک برای شما محاسبه می کند. توجه داشته باشید مبلغ نهایی بعلاوه ۵۰۰۰ تومان کارمزد انجام سفارش می باشد.

 

در قسمت لینک محصول٬ شما می توانید آدرس سایتی که می خواهید از آن خرید را انجام دهید بنویسید و یا می توانید مستقیم لینکی را که محصول در آن نمایان است را بگذارید. فرض کنید که می خواهید از سایت ای بی خرید کنید .

 

در باکس بعدی چنانچه باید به سایت مد نظر شما لاگین شد ٬ می بایست در قسمت اطلاعات حساب کاربری تیک بلی را زده تا قسمت نام کاربری و رمز عبور برای شما نمایان شود. سپس شما می بایست اطلاعات کاربری خود را در سایت مقصد وارد کنید :

در آخر صفحه قسمتی وجود دارد به نام توضیحات اضافه که اگر نیاز است شما نکته خاص یا راهنمایی جهت پرداخت در نظر دارید را وارد کرده و زیر آن قسمتی وجود دارد که می توانید فایل عکس پیوست کنید.

 بعد از همه این ها زیر باکس محاسبه گر قسمتی وجود دارد با عنوان شرایط استفاده را با دقت مطالعه کرده ام و قبول دارم. با کلیک بر روی بر روی کلمه شرایط شما به صفحه قوانین سایت هدایت می شوید ٬ لطفا آن را بخوانید و سپس تیک باکس را بزنید و روی دکمه سبز رنگ ثبت سفارش کلیک کنید.

 

در مرحله بعد سیستم برای شما یک فاکتور ایجاد می‌کند و از شما می‌خواهد که فاکتور را پرداخت کنید. با کلیک بر روی پرداخت آنلاین به درگاه بانکی وصل شده و سفارش را پرداخت کنید.

بعد از پرداخت توسط شما به سایت برگشته و فاکتور پرداخت شده خود و وضعیت سفارشتان را می‌توانید مشاهده کنید.