ارسال حواله زلوتی (Zloty)

آشنایی با نحوه ی ارسال حواله زلوتی (Zloty) به لهستان

زمان مطالعه 2 دقیقه

دلایل مختلفی برای ارسال پول به دیگر کشورها وجود دارد. به طور مثال اگر فرزند شما در کشور دیگری اقامت دارد یا در آنجا مشغول به تحصیل است، جهت ارسال پول برای فرزند خود میتوانید از طریق حوالجات ارزی این کار را انجام دهید. بسته به واحد پول آن کشور، شما واحدهای ارزی مختلفی را حواله خواهید کرد. در این مقاله در مورد ارسال واحد پول کشور لهستان مطالبی را عنوان خواهیم کرد. با اول پرداخت همراه شوید تا شما را با نحوهی ارسال حواله زلوتی (Zloty) به لهستان آشنا کنیم.

اگرچه زلوتی (Zloty)لهستان ارز بسیار قدرتمندی نیست ، اما در بسیاری از صرافیهای سراسر جهان مبادله میشود.
برای افرادی که  نقل و انتقالات ارزی به لهستان انجام میدهند، هزینه ارسال و دریافت زلوتی بسیار اهمیت دارد.

آمار ارسال حواله زلوتی (Zloty) به لهستان

حواله ها در سال 2013 به لهستان تقریبا 7 میلیارد دلار بوده است که 1.3٪ از تولید ناخالص داخلی کشور را طبق گزارشات WorldBank.org تشکیل می‌دهد. بیشترین افراد با ملیت لهستانی در قاره آمریکا و در مکان‌هایی مانند ایالات متحده (10 میلیون پوند) ، برزیل (3 میلیون) و کانادا (1 میلیون) هستند. همچنین در اروپا یک آمار قابل ملاحظه‌ای از افراد لهستانی وجود دارد که عبارتست از : در آلمان (1.5 – 2 میلیون) ، فرانسه (1 میلیون) و بریتانیا (بیش از 1 میلیون).

عملکرد صرافی‌ها برای ارسال حواله زلوتی (Zloty) به لهستان

صرافی‌ها معمولا سود خود را از طریق اینگونه مبادلات به دست می‌آورند. آن‌ها ارزهای بسیاری  را خرید و فروش می‌کنند و در ازای این کار سود خوبی هم نصیبشان می‌شود. هنگامی که مشتری تصمیم می‌گیرد  به انتقال وجه به صورت بین المللی بپردازد می‌تواند علاوه بر مراجعه به صرافی‌ها، از خدمات شرکت‌های پرداخت ارزی نیز بهره‌مند گردد.

ارسال حواله زلوتی (Zloty)

ارسال حواله زلوتی (Zloty)

ملزومات ارسال پول و حوالجات ارزی به لهستان

برای ارسال حواله‌ زلوتی  (Zloty)به لهستان به این موارد نیاز است :

  • نام و آدرس بانک مربوطه
  • شماره ی IBAN
  • کد سوئیفت
  • شماره حساب
  • نام کامل گیرنده
  • شناسنامه شما

پس از ارائه تمام جزئیات ذکر شده در این بخش، در ادامه روند آن ساده است. به این ترتیب که :

  • شما یک حساب کاربری ایجاد می‌کنید که برای آن لازم نیست هیچ هزینه‌ای بپردازید.
  • واریز پول به حساب خود جهت ارسال آن و حواله کردن به شخص مورد نظر.

در این نقل و انتقالات هزینه‌هایی برای تبدیل واحد ارزی توسط درگاه‌های پرداخت ارزی بین المللی نظیر اسکریل، پی پال و … نیز در نظر گرفته می‌شود. هزینه‌ی آن بسته به درگاه پرداختی که با استفاده از آن نقل و انتقالات ارزی صورت می‌گیرد متفاوت است.

اگرچه در لهستان هنوز از واحد ارزی یورو استفاده نمی‌شود ، اما Zloty لهستان یک ارز آزاد است. بنابراین ، انتقال پول به داخل و خارج از لهستان برای افراد غیر مقیم و ساکنان به طور یکسان بوده و هیچگونه محدودیتی ندارد.

به دلیل استفاده مداوم از زلوتی ، لهستان موفق به مقابله با رکود اقتصادی در بحران سال 2008 شد. با این حال ، به عنوان یک کشور عضو منطقه اروپا ، لهستان موظف است در نهایت از یورو استفاده کند. اما تا کنون هیچ تاریخ مشخصی برای این منظور ثبت نشده است.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT