پروژه ورلد کوین

آشنایی با پروژه ورلد کوین

زمان مطالعه < 1 دقیقه

ورلد کوین، پروژه‌ای در حوزه وب3 است که هدف آن ارائه ارز دیجیتال به مناطق محروم در ازای داده‌های بیومتریک، به‌ویژه اسکن عنبیه، برای تأیید انسان بودن کاربران است. علی‌رغم وعده‌هایش برای افزایش فرصت‌های اقتصادی و بالقوه تأمین مالی درآمد پایه جهانی، رویکرد ورلد کوین نگرانی‌های جدی در مورد نقض حریم خصوصی، نقض امنیت و تداخل احتمالی با حاکمیت کشورهای خارجی ایجاد می‌کند. در این پست به آشنایی با پروژه ورلد کوین می پردازیم.

خرید و فروش آنی ارزهای دیجیتال

آشنایی با پروژه ورلد کوین

استفاده از یک شرکت متمرکز واحد برای در اختیار گرفتن داده‌های بیومتریک، ریسک‌های قابل توجهی را برای افراد به همراه دارد. این داده‌ها بسیار حساس و منحصربه‌فرد هستند و جمع‌آوری آن توسط یک نهاد ،ترس از نقض احتمالی حریم خصوصی و ردیابی غیرمجاز را افزایش می‌دهد.

علاوه بر این، متمرکز کردن چنین داده‌هایی آن را به یک هدف سودآور برای هکرها و مجرمان سایبری تبدیل می‌کند و ریسک سرقت هویت و کلاهبرداری را افزایش می‌دهد.

در مقیاس وسیع‌تر، دولت‌ها به طور بالقوه می‌توانند بدون نظارت مناسب به این داده‌ها دسترسی داشته باشند که منجر به نظارت بر مناطق توسعه‌نیافته می‌شود. عملیات فرامرزی این شرکت همچنین می‌تواند به ورلد کوین نفوذ ناروا بر دولت‌ها و جوامع بدهد و به طور احتمالی فرآیندهای دموکراتیک و حاکمیت ملی را تضعیف کند.

رویکرد ورلد کوین برای ارائه ارز دیجیتال در ازای داده‌های بیومتریک نگران‌کننده است، افراد را به نقاط داده‌ای صرف تقلیل می‌دهد و سؤالاتی را در مورد اهداف و پیامدهای واقعی چنین سرمایه‌گذاری ایجاد می‌کند.
در اصل، در حالی که ورلد کوین ادعا می‌کند به مسائل خاصی که توسط شرکت OpenAI ایجاد شده است رسیدگی می‌کند، مهار متمرکز داده‌های بیومتریک پروژه، نگرانی‌های جدی در مورد حفظ حریم خصوصی و امنیتی ایجاد می‌کند و اجرای آن می‌تواند پیامدهای اجتماعی و سیاسی گسترده‌ای داشته باشد.

امتیاز دهید

برای این نوشته برچسبی وجود ندارد !

نظرات کاربران

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تومان (IRT)
()
پرداخت می‌کنید
()
تومان (IRT)
دریافت می‌کنید
1 = IRT
خرید آنی ووچر پرفکت مانی